Výtah smrti (2001)

jedna hvězdička za spoustu známejch tváří a z nostalgie, protože to prostě byl jeden z oblíbených trashů na střední. Jinak je to samozřejmě naprosto děsivě špatnej film, jehož dialogy postrádaj smysl a psala je parta vožralejch šimpanzů. Kvituju nasazení armádní jednotky proti výtahu. Adekvátní reakce. Druhá hvězdička za finále s bazukou

Červená želva (2016)

Čekal jsem emoce, dostal jsem prázdný a vcelku zbytečný film. Hezká animace, krabi jsou taky fajn, ale jinak je to pseudofantasy plné nelogičností (hlavně teda ta základní premisa o vzniku toho pouta mezi oběma hlavními "protagonisty"). Pokud to mělo být o koloběhu života, lásce, rodičovství, partnerství, atd. atd., tak prostě tvůrci šlápli vedle.

Westworld (2016) (seriál)

Až do poloviny desátýho dílu jsem napjatě čekal, jestli si Westworld odnese 3 nebo 5 hvězd. A je to za plnej. Western/scifi, umělá inteligence, místy trochu klišé, ale to opravdu nemá smysl seriálu vyčítat, protože je to přece zábavní park. Každej zábavní park je klišé. Chvílemi je to poněkud rozvláčný, ale na druhou stranu to perfektně naplňuje onu základní premisu, která je vlastně nastavená v samém začátku. Westworld je prostě cesta na konec bludiště. Místy odbočí, místy mate, sem tam ukáže zkratku, občas mrkne a naznačí a člověk najednou zjistí, že ho oklamali. Takhle komplexní skládačka se jen tak nevidí. Moc hezky se na to koukalo a podněcovalo to moji zvědavost. Harris, Hopkins, Newton a Wood naprosto nádherný. A Lawrence, to byla super figurka, doufám, že jsem ho neviděl naposled:)

Star Trek: Do neznáma (2016)

Tohle prostě nebyl dobrej film. Nedával smysl. Absurdní střihy. Předvídatelnej vývoj. Neuvěřitelně laciný, klišovitý dialogy, hrající na takřka neexistující emoce. Možná by se mi to líbilo, kdyby to byl můj první film v životě, nebo kdyby se psal rok 1966 a tohle byl pilotní díl Star Treku. Nebo kdybych prostě neviděl žádný jiný sci-fi a hlavně nehrál Mass Effect. Protože je to právě Mass Effect, kterej vytane na mysli jako první. Od samýho začátku až do zdárnýho a dost bizarního konce. Je vidět, že Justin Lin je režisér Rychle a zběsile, tam se na logiku nehraje. A to byla podle mě zcela zásadní rána celýho projektu. Nejsem trekkie ale Star Trek má dle mýho bejt logický, soudržný dílo a originální dílo o objevování nového a neznámého. Ne prostě tahle slátanina, kde je spousta naprostejch, do očí bijících lapsů, jejichž předchůdce jsme viděli na tisíc jinejch způsobů v tisíce jinejch béčkovejch filmech. SPOILER: Jakože například to, že když je teda hlavní záporák tím, kým se ukáže být, tak jaktože neví o existenci vlastní lodě na vlastní planetě? Jaktože když se všichni domluvěj na záchraně vesmírný stanice, tak Scotty už je najednou ve velícím středisku, zatímco Kirk teprva opouští místnost? A jaktože ta superzbraň najednou fungovala ÚPLNĚ JINAK než když nám ji představovali? A jak se ze tří lidí stali miliony mimozemšťanů? SPOILER OVER Zkrátka blbost. Jediná vtipná scéna je s tou GPSkou. Ale jinak to tam samozřejmě hezky bouchalo, lítalo, zase vybuchovalo, naráželo do sebe, vybuchovalo, lítalo vesmírem a vybuchovalo. A k tomu spousta otázek a žádný adekvátní odpovědi. Star Trek se ptal a odpovídal. Tohle si jen vymejšlí píčoviny a doufá, že je zakryje hlasitou hudbou a blízkejma setkáníma s ksichtem Chrise Pinea. Nejvíc mě ale překvapilo, že se v kině lidi smáli, od srdce...

Noční recepční (2016) (seriál)

Takovej ten seriál, ve kterým se toho vlastně ani moc neděje, ale člověk najednou zjistí, že už tři díly nedejchá. Poprvý od chvíle co jsem přestal kouřit bych si to cígo fakt dal. S Káhirou v čerstvé paměti šestá hvězdička jako bonus.

One Punch Man (2015) (seriál)

"I am a hero for fun." Saitama a destrukce, kterou je ten týpek schopnej způsobit je vlhkej sen všech malejch i ne zas tak úplně malejch kluků. Znuděnej chlápek, kterej je kvůli poctivýmu tréninku tou nejsilnější bytostí v celym vesmíru a nikdo mu to ani nevěří, ani to nechápe. Suchar, lenoch, co bydlí v 1kk. A jinak to má všechno co má mít klasickej seinen - epický souboje, jasně pojmenovaný útoky, bizarní hrdiny a ještě bizarnější monstra, krásnej hudební podkres. Akorát titulní postava na rozdíl od klasiků žánru začíná už hodně OVER 9000!!!! Velmi doufám, že jsme se se Saitamou neviděli naposled, jelikož potenciál překvapit a pobavit rozhodně má. Aneb skok z měsíce zpátky na zem se zacpanym nosem "Ha! I did it!"

Mrtvý bod (2015) (seriál)

Pilot: Ty jo, to by mohlo bejt docela zajímavý, potetovaná holka co nic neví tu ještě nebyla, snad to nebude příliš hloupý... 2.díl: Eh... oukej.. pořád je tam potetovaná holka co nic neví 3.díl: tak a teď už je to úplně dementní... ale pořád je tam potetovaná holka co nic neví.

Pan (2015)

Jedna hvězda za pohádkový provedení, druhá za barevnou Rooney Mara. Jinak naprosto zbytečnej film, kterej v kině nebavil ani děti... a že jich tam bylo požehnaně. A taky je důležitý říct, že jinak než v kině nemá smysl film vidět. Avšak odcházel jsem z něj zcela nepoznamenán. Na to jak to bylo celý barevný a pohádkový je to překvapivě nudný a šedý. Ten "lítající" krokodýl z traileru měl všechny sežrat a mohlo by to být aspoň trochu zábavný. Co mě ale naštvalo nejvíc je SPOILER (kterej nevím jestli je třeba) že ten film skončil naprosto stejně jak začal SPOILER P.S.: pro ty co to tu spravujou, nebránil bych se je pošoupnout ještě dál, úžasná Cara Delevingne ve filmu dokonce ani nic neřekne a jen se tam na dvě vteřiny objeví její obličej, to je ale čistě technická záležitost

Scream (2015) (seriál)

AAAAAAAAA!!!!AAAAAAA!!!! AAAAAAAAAAAAA!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!! překvapení roku, podruhý co mi MTV udělalo radost (prvně se Zach Stone is gonna be famous)

Ant-Man (2015)

Nejpovedenější Marvel od prvního Iron mana. První regulérní loser hrdinou, plno vtipu, luxusní Michael Peña a jeho tipy na vloupačky, nekompromisní Douglas, zábavnej Paul Rudd. Evangeline Lily až na svojí brečící scénu, kterou naštěstí Rudd zachrání taky super. Highlight filmu je netradiční finální bitka zakončená z mravenčího úhlu pohledu epickým soubojem uprostřed splašenejch vlaků. Corey Stoll dostatečně záporný, v porovnání s předchozí směskou pseudozlosynů (Thor, Kapitán, Strážci blueh Galaxie) Souboj s Falconem taky pobaví a cameo Stana Lee naštěstí nechybí. šel bych zas