bierce

bierce

okres České Budějovice

• 13.3.2005  16:30

Elvis v tomto filmu představuje vojáka amerického námořnictva, který pod hladinou oceánu zneškodňuje nevybuchlé miny. Při svém posledním úkolu náhodou na mořském dně narazí na vrak obchodní lodi, která jak později zjistí, převážela poklad. Proto se společně s barovou zpěvačkou a dávným přítelem vydává na honbu za pokladem. Příběh docela odsejpá a občas je prokládán Elvisovými hudebními výstupy, z nichž většina bohužel nepatří ke zvlášť povedeným. Dostatečně to však nahrazuje atmosféra 60. let, jež by se dala označit pojmem "groove". Příjemný, nenáročný film.

• 6.3.2005  16:55
    Il piacere (1985)

Poměrně vkusně natočený ale trochu nezáživný erotický film od známého Joea D'Amata. Film popisuje vztah vdovce a mladé dívky, která se z nedostatku zájmu o svoji osobu stává prostitutkou. Současně s tím se vdovci vrací vzpomínky na svoji nevěrnou manželku.

• 22.1.2005  14:30

Rád bych ještě doplnil POMOův komentář. Tenhle film existuje ve dvou verzích: softcore a hardcore. Tušim že to byl záměr už při samotné realizaci filmu. Každopádně verze, která běžela v naší televizi a kterou jsem já viděl byla bohužel soft. Takže si odmyslete ten Cannibal Holocaust a všechno bude jasný: DĚS!!!!

• 5.1.2005  01:16

Dracula tentokrát jako balet a navíc ve stylu expresionistických filmů let dvacátých. Předlohou tomuto filmu se kromě klasické knihy Brama Stokera stal balet zadaptovaný jakýmsi Markem Goddenem, který si příběh upravil podle svého. Abyste byli v obraze, uvedu několik příkladů...tak například Mina požaduje po svém snoubenci Harkerovi orální sex, hrabě Dracula je číňan z něhož se po zranění ruky sypou zlaťáky apod. Celý film je doprovázen hudbou Gustava Mahlera a spolu s originální kamerou tvoří velice zajímavý a neobvyklý zážitek. Na druhou stranu, vůbec by neuškodilo mírné zkrácení obvzláště tanečních scén.

• 17.10.2004  15:47

Muž a žena jsou okolnostmy donuceni k tomu, strávit noc ve starém zámku. Tam ale zjistí, že zámek je obýván jejich dvojníky, kteří je nutí dělat věci, které slušný člověk nedělá...Film je to dost podivnej, kamera je často v úhlu 45 stupňů, neustále poodhalená nebo úplně nahá hlavní hrdinka, šíleně primitivní loutky (pavouk...), na druhou stranu nádherná scéna lesbického sexu a dementní pointa, která film podle mě zabila. Zkrátka, občas to nudí, ale stejně to doporučuju, protože takovýhle filmy se moc často nevidí.

• 7.10.2004  02:41
    Goldframe (1969)

Zajímavý animovaný film o hollywoodském režisérovi Goldframeovi, který chce být ve všem první. Chce být dokonce rychlejší než vlastní stín, ale to se mu hrubě nevyplatí...

• 29.9.2004  01:06
    The Reptile (1966)

Příběh o ženě, měnící se částečně v hadí bytost je i na hammerovské poměry ukrutně pomalý a dost často i nudí. Režisér Gilling se sice pokouší budovat jakousi atmosféru ale příliš se mu nedaří. Vinu na tom má především kamera, která na mě chvílemi působila dojmem laciné televizní inscenace. Teď jsem to možná trochu přehnal, ale prostě to není ono...není to ta 'magie', jakou můžeme vidět např. ve filmech Terence Fishera... Ani příběh neoplývá nějakou originalitou, každý kdo v životě viděl nějaké Hammer filmy lehce odhadne, jak to skončí. Takže jestli se chcete potěšit atmosférickým Hammer filmem, sežeňte si něco jinýho (např. cokoliv od T. Fishera).

• 11.8.2004  03:46

Tento poměrně neznámý spaghetti western se svým příběhem blíží spíše klasickému americkému typu westernu. Hlavním důvodem této zvláštnosti je to, že hrdina filmu, řečený stylově Trinity, se po celý film snaží držet dále od konfliktů a věnovat se rodině. To filmu dle mého názoru škodí, přeci se nekoukáme na westerny proto, abychom viděli hlavního hrdinu nejistě sledovat vraždu dospívajícího chlapce, že?...Jsou tu ale dvě věci, které film zachraňují od nudného braku. Ta první je: Klaus Kinski- kdykoli se totiž objeví na obrazovce, nemůžete se ubránit nadšení při pohledu na jeho podivně tvarovanou tvář lemovanou dlouhými blond vlasy. Kinského přítomnost tedy filmu výrazně pomáhá...Tím druhým kladem je hudba. Složil ji totiž sám veliký Maestro, Ennio Morricone. Ta se sice ani zdaleka nepřibližuje genialitě jeho nejlepších prací, přesto si možná na konci budete pobrukovat ústřední melodii. Proto mi nezbývá než doporučit tento film jen ctitelům šíleného Klause a Morriconeho hudby. Jiný důvod proč shlédnout tento výtvor mě opravdu nenapadá..................a mimochodem, film je k sehnání pouze na dvd německé společnosti BEST ENTERTAINMENT.

• 21.5.2004  01:15
    Zelený sliz (1968)

Tohle je hodně legrační věc...K Zemi míří obří rudý asteroid a proto se pár chlapíků z vesmírné stanice Gamma rozhodne zakročit.Přistanou na asteroidu (na kterým je voda:-))) a jen tak mimochodem tam najdou zelenej sliz, kterej se rozmnožuje buněčným dělením a zajímavě bliká.Samozřejmě ho zanesou na stanici, kde se ze slizu vyvinou srandovní černý chobotnice s jednim okem a ty pak ťapkaj okolo a mávaj kolem sebe chapadlama nabitejma elektřinou.Pak se strhne se bitka mezi lidma a chobotnicema, ale jak to dopadne už vám neřeknu...stejně si to každej rozumně uvažující člověk domyslí sám.Zajímavý je, že asteroid už nikoho nezajímá, ten slouží jenom jako záminka pro příchod slizu a chobotnic...Z předcházejícího nastínění děje je vidět, že je to hodně velká kravina, ale na rozdíl od těch stovek hovadin, kterých jsou dneska plný videopůjčovny, jsem se bavil.Proto tenhle film doporučuju všem, kteří maj zálibu ve stupidních běčkách ze šedesátejch let, myslim že lepší film s tematikou slizu neseženete.

• 22.3.2004  21:49

Roger Corman natočil příběh Ma Barkerové a jejích synů, kteří během 20. let minulého století prosluli početnými loupežnými přepady a vraždami.Tematicky je to něco jako Bonnie and Clyde ovšem s dvěma významnými rozdíly.Tak za prvé: Bonnie and Clyde je dobrý film, a to jak z hlediska filmařského, tak z hlediska divácké úspěšnosti.A to bohužel není případ Cormanova filmu.A za druhé: Zatímco Arthur Penn známé zločinecké duo výrazně zidealizoval a vytvořil z nich vlastně kladné hrdiny, Corman ukázal gang Ma Barkerové tak, že se vám z něj chce zvracet a přejete všem jeho členům smrt alespoň tak krutou a bezcitnou, jakou oni dopřávají svým obětem.I přes tyto nedostatky je Bloody Mama zajímavý jednou věcí.Tou zajímavostí je ranná role Roberta De Nira v úloze jednoho z členů gangu.Když teď o tom tak přemýšlím, zjišťuji, že jediné čím si film udržoval mou pozornost, byl právě De Niro.Už zde totiž můžeme rozpoznat genialitu jeho herectví.Nebýt jeho přítomnosti, zřejmě bych dal filmu jen jednu hvězdičku.................................p.s.:Zbývá ještě zmínit jednu věc.Film u nás kdysi vyšel na videokazetách, nicméně v tak strašné kvalitě, že se mi chtělo brečet.Tato verze je zřejmě nahraná z nějaké satelitní TV, neboť po celý film je v levém horním rohu obrazovky modré logo s písmeny IR...Film má příšerný monodabing a všechny ruchy a hudba jsou ztlumeny téměř na hranici slyšitelnosti, takže opravdu není radost se na něj koukat.

• 15.2.2004  20:11
    Culex (1998)

Částečně hraný a částečně animovaný experimentální film, kde si Tomáš Hanák vyzkoušel postavu drsného soukromého detektiva, jak ho později ztvárnil v Mazaném Filipovi.Příběh nemá cenu popisovat, je to docela haluz, ale rozhodně stojí za to se na něj podívat, už jenom kvůli úchvatnému vizuálnímu ztvárnění.

• 29.12.2003  19:11

Tak tenhle film byl pro mě jednoznačně velkým zklamáním..Příběh pojednává o dvou bratrech z nichž ten první drží svého znetvořeného sourozence zavřeného v domě, jelikož byl obětí obřadu Voodoo a je velice nebezpečný.Jak už to tak bývá, postižený uprchne a začne brutálně vraždit.Proč?To není vůbec důležité, protože film se pohybuje hlemýždím tempem a po úvodní slibné sekvenci jsem už jen rezignovaně čekal až se na plátně objeví Price nebo Lee, nebo vnejlepším oba společně (mimochodem to se stalo pouze jednou na samotném konci a ta scéna trvala několik málo vteřin).Z výše uvedeného vyplývá, že mě tento film obrovsky zklamal.Přecejenom když má někdo k dispozici velikány jakými byli a jsou Vincent Price a Christopher Lee, nečeká se od něj, že stvoří takhle bezduchou a nudnou slátaninu.Dvě hvězdičky jenom za to že mám rád oba herce.NEDOPORUČUJU!!!

• 24.12.2003  14:02

Tento snímek bývá často zařazován do Cormanovo poeovské série, i když tam podle mě nepatří.Ačkoliv se film v titulcích odvolává na předlohu E.A.Poea, jde o adaptaci příběhu Případ Charlese Dextera Warda od H.P.Lovecrafta, Poeův vliv je zde pouze nepatrný.Jako ve většině Cormanových poeovských filmů zde hlavní roli okupuje Vincent Price.A nutno říct, že opět velice brilantně, jak je u něj ostatně zvykem.A tak zatímco se Vincenta zmocňuje duše jeho dávného předka, po ulicích starodávného Arkhamu zahalených v cárech husté mlhy se trousí zdegenerovaní obyvatelé městečka a čekají na další oběť starým bohům.

• 20.11.2003  00:15

Třetí část frankensteinovské série společnosti Hammer.Tentokrát přichází baron Frankenstein do Karlstaadtu a nachází zde monstrum zmrazené v ledu.Monstrum je opět oživeno, ale to vede jen k dalším problémům díky hamižnému hypnotizérovi, který monstrum využívá ke krádežím. Tato část se vymyká z celé hammerovské série.Je to tím, že film byl vyroben pro Universal a proto byla i změněna podoba monstra, které v tomto filmu vypadá přibližně tak, jak ho ztvárnil Boris Karloff.Díky tomu je tento film fanoušky Hammeru dost odsuzován.Podle mě jde ale i přesto o kvalitní film.

• 19.11.2003  23:51

Mladí manželé Gerald a Marianne jsou nuceni zastavit se v malé vesnici.Ta je ale pod nadvládou starého upírského rodu o čemž se oba brzy přesvědčí.Vše se navíc zkomplikuje, když se ukáže, že Dr. Ravna - vládce upírů je fascinován Marianninou krásou...Stylový film s úžasným barevným provedením tak typickým pro filmy společnosti Hammer - bohužel už ne tak zábavný jako filmy z draculovské a frankensteinovské série.

• 19.11.2003  23:10

The Curse of the Werewolf pojednává o tragickém životním osudu mladíka Leona, který měl tu smůlu, že se narodil poznamenán vlkodlačí kletbou.Tento film stojí především na vynikajících hereckých výkonech tehdy mladého Olivera Reeda a Clifforda Evanse.Podle mně jde o nejlepší snímek v žánru lykantropického horroru, i když v tomto případě se o horroru příliš mluvit nedá.Jde spíše o historické drama s životopisnými prvky.Rozhodně doporučuji tento snímek všem příznivcům studia Hammer, jde o jeden z jejich nejlepších filmů!!

• 16.11.2003  14:35

Dr. Phibes se mstí lékařům za to, že nezachránili život jeho ženě.V tomto filmu opět vyniká Vincent Price, tentokrát v takřka němé roli.Obvzlášť vtipná je scéna, kdy Phibes ochutnává roztok skrz díru v krku :-).Další zvláštností, které povyšují tento kousek na poměrně kvalitní zábavu, jsou bizardní, futuristické dekorace - obvzláště pak Phibesovy neonové varhany.

• 16.11.2003  13:26

Vynikající černá komedie s brilantním hereckým výkonem Vincenta Pricea, který zde hraje zhrzeného shakespearovského herce vraždícího přední britské kritiky za jejich nelichotivé recenze.

• 2.11.2003  21:50

ACH BOŽE!!!Já se tak těšil.Těšil jsem se na to jak malej kluk, protože miluju filmy honosící se názvy jako ''Smrtící invaze klíšťat z planety Titanus'' atd.Takovýhle filmy v televizi nejsou moc vidět.Navíc můj oblíbenec Peter Cushing a Terence Stamp oba v hlavních rolích, jak tvrdily titulky.Tenhle film měl u mně všechny předpoklady, stát se geniální kravinou...Bohužel - Žádná krev, nuda a to nejhorší: Cushing a Stamp se na plátně objeví sotva na pět minut a místo nich okupuje hlavní roli nějakej kudrnatej nýmand..Příběh je jeden z nejpitomějších, jaký jsem poslední dobou viděl a dal by se shrnout zhruba do jedný věty: Honza se vydá do světa na zkušenou, překoná všechny nástrahy a nakonec získá princeznu.Radši nebudu prozrazovat víc, abych Vás nepřipravil o úžasnou 'pointu'. Ještě jedna věc mě zarazila.V titulcích se uvádí, že jde o adaptaci knihy Julese Verna.Nejsem na Verna zrovna expert, ale nechce se mi věřit, že by Mistr zplodil takovouhle kravinu.Řada jeho knih je sice dost naivní, ale tohle už je moc.Doufejme, že chyba byla na straně ''filmařů''. Film lze doporučit snad jen ortodoxním fandům Mistra Cushinga a vyznavačům špatných filmů.

• 2.10.2003  00:36

Příběh o mladém lékaři, který je uvězněn na starém hradě společně s šíleným vědcem, který si pomocí krevních transfuzí prodlužuje život..Tento film oplývá nádhernou barevností, ale bohužel tu jaksi chybí děj, a tudíž se film docela vleče.Dalším velkým minusem je absence nadpřirozených prvků.Rozhodně nečekejte, že se setkáte s nějakými upíry, jak avizuje název.Ten nemá kromě úvodní sekvence s filmem nic společného.

• 20.9.2003  14:29

Hrabě Mordulak se již léta snaží vyrobit syntetickou krev pro své upírské poddané.Vše se ale zkomplikuje ve chvíli, kdy se proti němu postaví starý přítel, který chce zachovat staré tradice.Navíc do upírského města dorazí potomek upírobijce Van Helsinga a bitva mezi hodnými a zlými upíry může začít...Dost podivný film, žánrově je to něco mezi westernem, horrorem a komedií a nebýt herců (jmenovitě Bruce Campbell,M.E.Walsh,David Carradine) asi bych dal o hvězdičku míň.

• 9.8.2003  18:43

V daleké budoucnosti žijí lidé pod zemí a většinu svého života tráví sněním v uměle vyvolaném spánku.Hlavní hrdinka zabije ve spánku svou matku a je za to centrálním počítačem odsouzena k životu na povrchu zničené planety.Tam potká Bruce Campbella, tedy muže svých snů, a společně se snaží přemoci tajemného vládce podzemní říše Lezounů.Ale nic není tak, jak navenek vypadá...Poměrně zábavný film, který je navíc podpořen několika docela brutálními scénami.Škoda jen, že Bruce Campbell se celou dobu tváří tak vážně...trocha humoru by filmu výrazně prospěla.

• 8.8.2003  18:36
    Sladký dům hrůzy (TV film) (1989)

Jeden z posledních filmů italského ''mistra hrůzy''.Po docela slibném začátku se to zvrhne do laciné pohádky o tom, jak ani smrt nezastaví milující rodiče v tom, aby se starali o své děti.Pokud čekáte nějakou šokující brutalitu tak typickou pro téměř všechny Fulciho filmy, asi si moc neužijete.Ve filmu je dvakrát použita scéna brutální vraždy manželského páru, což se mi zdá na osmdesát minut stupidního a nudnýho děje hodně málo.HOWGH

• 5.8.2003  18:28
    Plyn (1970)

Na Aljašce unikne z jaderné elektrárny plyn, který způsobí, že všichni lidé starší 25-ti let zemřou.A protože se to odehrává na přelomu šedesátých a sedmdesátých let zůstanou na světě samí hipíci,kteří si to patřičně užívaj.Takže můžete vidět nějakou psychedelii, volnou lásku, znásilňovací rugby a k tomu všemu se tam projíždí na harleyi Edgar Allan Poe s havranem na rameni a promlouvá přitom s Bohem...prostě podivnost

• 29.7.2003  02:53

V poslední části trilogie je soukromý detektiv John Shaft na stopě nelegálního obchodu s otroky.To vše za doprovodu geniální hudby, nepřetržité akce a úžasného Richarda Roundtreeho, který ztvárnil Shafta tak neodolatalně, že ho nemohl překonat ani Samuel L. Jackson.

• 28.7.2003  18:55

Erotické drama o ženě, která týden před svou svatbou podlehne pokušení a prožívá milostný poměr s mužem od cirkusu.Tenhle film je k smrti nudnej, a dokonce i ty erotický scény jsou úplně bez šťávy.Zajímavý jsou na tomhle filmu vlastně jenom tři věci (blond vlasy S. Fenn,krátký výstup L. Fletcher a mladičká Milla Jovovich), a to se mi zdá dost málo...

• 26.7.2003  17:15

Další z mnoha filmů popisující souboje Godzilly, tentokráte s Mechagodzillou a Titanosaurem, kteří jsou ovládáni robotem v podobě krásné ženy.Rozhodně jeden z lepších filmů o Godzille.

• 13.7.2003  17:14

Chlapec spatří na noční obloze přistávat létající talíř.Zanedlouho jsou oba chlapcovi rodiče a několik dalších obyvatel města ovládnuti mimozemšťany.Chlapec vyvolá poplach a s pomocí armády je invaze zažehnána....Tento film se nese ve velmi pomalém, chvílemi až nudném tempu, všechno je ale napraveno adrenalinovým závěrem, který se odehrává na palubě létajícího talíře.

• 14.6.2003  12:07

...film obsahuje dva naprosto nesourodý příběhy, které spolu nemají téměř nic společnýho a řadu jednotlivých scén, které nezapadají do žádné z obou příběhových linií, chybí jim vyvrcholení a působí na mě jaksi samoúčelně (např. pády do kyseliny)...další problém je, že tři hlavní představitelé se na plátně objeví pouze na několik málo minut (Cushing umře asi 2 minuty potom co se objeví) což je veliká škoda, protože od filmu, kde hrají tito tři velikáni jsem čekal mnohem víc.......celkově by mi ani tak nevadila absence smysluplného příběhu pokud by byl film nějak zábavně a zajímavě zpracován, pak by se dalo uvažovat o vyšším hodnocení - bohužel to ale není případ tohoto snímku.......P.S.:přiznávám se, že když jsem film viděl před nějakou dobou poprvé, nebyl jsem zcela střízlivý..toto a mírná ospalost, která vyvrcholila tím, že jsem konec filmu zaspal, se projevilo v mém hodnocení.Po druhém shlédnutí musím přiznat, že film není tak strašný, jak se mohlo jevit z mého hodnocení.Taky jsem to pochopil a tudíž první větu mého komentáře neberte vážně

• 26.5.2003  23:19
    Tron (1982)

po stránce příběhu je to nic moc, chvílema i nuda, ale musim ohodnotit výtvarný zpracování..takže za čtyři (mimojiný zamilovaný programy mi přijdou dost divný)