Equalizer (2014)

Jak reklama na Hornbach, se sloganem „Potřebujete postavit dům nebo zlikvidovat ruskou mafii, s naším nářadím zvládnete obojí. Zatímco na běžného feťáka postačí kamenické kladivo, s tuplovaným asociálním grázlem si hravě poradí pumpovací nastřelovač hřebíků. Objednejte nyní za zvýhodněnou cenu a jako bonus přidáme ostnatý drát na věšení nepohodlných kozáků a pytel hnojiva, se kterým rozhodně nic nepohnojíte“. Ale jo, docela jsem se bavil, a zároveň zděsil, kolik vražedného nářadí doma mám, včetně vývrtky na víno.

Doupě (2014)

Taková kombinace gumídků a desperáda, tedy spousta hopsání hlavních hrdinů, a zbraní v rukou černochů, kteří si při držení bouchaček div nevykroutí ruce. Neočekával jsem ale od toho intelektuální zážitek, takže na odreagování vcelku dobrý akčňák s řadou efektivních scén, a pro příznivce kalhotek odhalených při dívčích zápasech zajímavá podívaná.

Annabelle (2014)

No, jestli stačí na postrašení nějaké to vrznutí a panenka sedící na křesle, tak si příště vezmu na půdu kameru a třeba z toho bude také filmový trhák a slušných 52 %. Chucky v šatičkách mě ale moc nepřesvědčil, asi i proto, že jen dřepěl a čuměl jak péro z gauče - jednou z police, podruhé z křesla. Pořád jsem čekal nějaké to bubu nebo baf, ale tady byly strašidelné scény asi vystříženy, takže jako dokument o nákupu panenek docela dobré, ale jako horor mě to nepřesvědčilo.

Zmizelá (2014)

Vcelku dobře propracovaný film, který plynule ubíhá a postupně skládá dějovou mozaiku v jednotný celek. Navíc oběma hlavním postavám role sedla, takže po zhlédnutí mohu s klidem doporučit. Spoiler: Jedinou výtku v ději bych měl k telefonátu Amy z veřejného automatu, kde nahlašuje cizí osoby u boudy se schovanými věcmi - lokalizace automatu a rozbor hlasu by celý její scénář roztrhaly na kusy, a milá Amy by pak nosila do konce života už jen slušivý oranžový mundůr.

Labyrint: Útěk (2014)

Trochu mi to připomínalo Hladové hry, jen s tím rozdílem, že tady chybí holky a tak se musí chlapci honit sami po labyrintu a přitom za to ani nedostanou žádného bludišťáka. I když úplně sami tam nejsou, protože společnost jim dělá plechová Odula, kvůli které se z noční procházky bludištěm ještě nikdo nevrátil, a přitom by stačilo schovat se za břečťan, který je tam všude, a nešustit. Pro oživení pak ale chlapci přece jen dostanou do klubu jednu roštěnku, která se jim brání šutry-nehty do chvíle, než si uvědomí, že ti tupci bez příbalového letáku stejně netuší, jak se používá a co patří do které zástrčky, takže může třiceti klukům v klidu dělat ségru. Pak už jen čekáte dokonce filmu na vysvětlení, proč jsou zavření v bludišti, a když to konečně vysvětlí, tak se asi zeptáte "a proč je tam to bludiště?". Už se nemohu dočkat dvojky :oD.

Muž na hraně (2012)

To byla ale zápletka. Tak vězně na útěku, kterého mají povoleno sejmout na potkání, se snaží zachránit jako sebevraha z římsy hotelu, aby nehapal a nezpůsobil si bebí. Navíc byl tak sympatický, že bych nejraději otevřel to okno, co měl za zády, a trochu mu pomohl klacíkem - jak se říká "chytrému napověz, hloupého postrč". Hned by se vše vyřešilo a mohlo by se jít na další film. Jo a pak ta nejčastěji používaná věta muklů "já jsem nevinný" by mě fakt přesvědčila o jeho nevinně.

Přímý kontakt (2009)

No nic jsem od toho nečekal a i tak to byla kravina, která mě nebavila od začátku do konce, přestože se blonďatý steroid snažil působit fakt drsně, zvláště když vždy na poslední chvíli uskočil nějaké té střele, aby pak zasáhla nevinného civilistu, tak to na mě působilo spíše směšným dojmem (ne legračně směšných). Jednu hvězdu to ode mě má za to, že jsem to ve zdraví přežil.

Khumba (2013)

Otázka rasismu a diskriminace se přenesla i do pohádky, kde se malému zebrákovi (ne žebrákovi) všichni posmívají, protože je bílý, tedy napůl, prostě má málo pruhů, něco jako bota adidas z vietnamské tržnice. Tak se s tím rozhodne něco udělat a zdrhne z domova, kdy mu jde v patách zlá ošklivá barevná čičinka, kterou v dětství přehlíželi, protože byla mrzáček na oko. No a tenhle mrzák se snaží dostat toho bílého zebráka, který cestou potká spoustu zviřátek a mezi nimi i osamělého orla, který žije v ústraní, páč byl středem posměchu, protože je, světe div se, také bílý, i když si říká černý orel (to mi připomíná jednu nebo dvě zpěvačky). Celý příběh je tedy o tom, že někdo někam jde za poznáním a je při tom obklopen předsudky kvůli své barvě. Od animáku bych ale čekal něco jiného, například zábavu, které zde bylo málo a byla tak trochu povědomá z jiných snímků.

Očista: Anarchie (2014)

Zase po roce je tu Očista, ale než očista duše, jak to propagační reklamy ve filmu prezentují, je to spíše očista od chudiny a "slušných" lidí. No ale co se týče hlavních "kladných" postav, tak chápu, proč je chtěl každý sejmout a po dvaceti minutách bych jim k tomu začal dodávat munici, protože mi někteří z nich neskutečně lezli na nervy, zvláště ta mladá, která byla protivná, jak svědivé cosi uprostřed zad, kam nedosáhnete a nemůžete se tak podrbat. Pozitivem filmu je skupina proti Očistě, ale té jsem si moc neužil. Oproti jedničce jsem ubral hvězdu, protože ta přišla s originálním nápadem, což je těžší, než jej rozvinout.

Strážci Galaxie (2014)

Všeobecně mě sci-fi moc nebere, ale tohle mě především díky svým hláškám typu "Řekl, že je sráč, ale že není stoprocentní pičus." "A vy mu věříte?" "No, já věřím, že nikdo není stoprocentní pičus.", celkem pobavilo. Mimo to zde předvedl Peter Quill vtipný způsob, jak někomu ukázat fuckovák a zároveň se od toho distancovat :o)). Takže spokojenost a rozhodně nelituji času, věnovanému tomuto filmu. Jo a přítomnost Michaela Rookera (Merle z Walking Dead) jsou body navíc.