Unesená (2012)

Cage nezklamal a opět nahodil několik výrazů jak z pořadu "Chcete mě?". Už slyším Srstku, jak by řekl "no podívejte se na ta jeho smutná očička a ten roztomilej čumáček". Hned bych si ho vzal domů, zatímco toho chudáka záporáka by utratila snad i Kubišová. A navíc je i zdatný, protože na začátku prohlásí, že jedna zlatá cihla váží 12.5 kg, a pak si do tašky naloží cca 40 cihel a dokonalou mimikou obličeje ukazuje, tak je to zavazadlo strááášně těžké, když ho nese v ruce. Prostě Pan herec, ale kdo by se na něj zlobil, když je tááák roztomilej. Nic převratného od filmu nečekejte, rozhodně vám to nevylomí čelist z pantů, ale jako oddychovka dobrý.

Vražedná dohoda (2013)

Tak z Grace z Chůvy k pohledání je už velká holka, jen si říkám, kde udělala slečna Fine při výchově dítěte Maxwella Sheffielda chybu, protože nejen že dospěla, ale ve filmu si hraje s panenkami trochu jinak než v dětství. Jo a taky krade a vraždí, ale to jen tak mimochodem, když nemá do čeho píchnout nebo líznout. Samotný film pak jede na jedné vlně, propletené takovým množstvím intrik, že se v tom možná i sám rejža ztratil.

Jízda švárů (2014)

Už jsme si zvykli na hru zlej polda a hodnej polda. V tomto případě to byl zlej polda a dementní polda. Asi museli jít v Americe s dobou, protože každou chvíli v televizi vídáme drsné americké poldy, kteří shazují nebezpečné vozíčkáře z křesel poté, co jim zákeřným útokem ze zálohy najedou na botu, nebo rozstřílí maminu v autě s dítětem, protože si při jízdě spletla před Bílým domem směr. No, tvůrci prostě musí jít s dobou a své filmy přiblížit realitě, tak se na ně nezlobme.

Hospoda (1996) (seriál)

Nevím, jaký byl rozpočet na tento sitcom, ale dost by se ušetřilo na hercích, kdyby se postavila kamera do rohu kdejaké zaplivané hospody a natáčela tam hospodské kecy místních štamgastů. Úroveň by zůstala stejná.

Jack Ryan: V utajení (2014)

To byl tak tajný agent, že ho vystopovala v Rusku i přítelkyně. Alespoň, že se tam při pohledu na Moskvu nemihly Hradčany nebo Pražský hrad, jak to vídám u jiných amerických snímků. Jako akční film to nebylo špatné, ale podruhé si to asi nepustím.

Crazy Joe (2013)

Filmy se Stathamem mám rád, ale tenhle ve stylu co se vleče, neuteče, se opravdu vlekl. Navíc se to místo Crazy Joe mohlo klidně jmenovat Bláznivá jeptiška, protože zatímco Statham měl jen občas halušky a choval se úměrně veteránovi z války, tak jeptiška si odškrtávala jednotlivé body v desateru, jakoby to byl seznam úkolů, které tento měsíc ještě nestihla, včetně nezabíjej nebo nesesmilníš. Mám pocit, že jen jméno boží nevzala nadarmo, ale třeba mi to někde uteklo. Kdyby byl film o něco svižnější, tak by mě to asi zaujalo víc, ale takhle je to pro mě jen průměr. Více drama než akční.

Chladnokrevný (2012)

Sourozenci, jejichž otec byl grázl, utíkají s lupem z kasína, kdy na cestě Addison sejmě otčíma jedné rodiny, protože je to grázl, kdy v patách mu jde dcera šerifa, která si nerozumí se svým otcem, protože je to blb. Celé se to ještě zkomplikuje, když se jim do cesty připlete bývalý vězeň, který má problémy se svým otcem, s ním si nerozumí. Vcelku dobrý film, jen nevím proč, ale mám takový pocit, že někdo z tvůrců možná měl nebo má problém se svým otcem.

NON-STOP (2014)

Průměrný akčňák, kde Liam tak trochu popírá fyzické zákony. Já osobně mám někdy problém udržet se na nohou při jízdě v MHD, zatímco on si vesele pobíhá po letadle zmítaného turbulencemi, s dírou v boku po explozi, kudy lítá ven vše, kromě Liama, a při nárazu do země ještě jednou rukou zachytí holčičku. V mém případě jen tramvaj odbočila vpravo a málem jsem hodil držku. Jo a jedna dobrá rada pro vzdušné šerify a jiné členy amerických ozbrojených složek: Pokud nejdete podezřelý balíček s neznámou látkou, tak jí nikdy neolizujte - co kdyby to byl třeba kyanid nebo jiná ňamka, pak by to bylo vaše poslední líznutí.

Zimní příběh (2014)

Příjemně laděný příběh, až na tu Colinovu přehazovačku nebo co mu to spadlo na hlavu...možná mu tam jen chcípla nějaká vrána. Osobně bych prohodil role Russella a Willa Smitha, který až na scénu s vyceněnými zoubky nepůsobil nebezpečně ani tajemně. Jinak romantické filmy moc nevyhledávám, ale tady to nebylo ve smyslu slaďáku, tak to na mě působilo v celku dobrým dojmem.

Velká oříšková loupež (2014)

Více či méně roztomilá zviřátka sbírají oříšky. Oříšků je sice hodně, ale ani to na vyšší hodnocení nestačí, a jeden roztomilý němý krysák s pronikavým kukučem to také nezachrání. Koukatelné to sice bylo, ale šance, že bych to sám od sebe viděl dvakrát by byla jedině tehdy, kdybych při prvním sledování šilhal.