Spy Game (2001)

Dobře rozehraná partie na půdě CIA, která se snaží distancovat od svých agentů, když by to mohlo vyvolat mezinárodní incident. Na tento film musí mít divák čas a náladu, protože je plný různých intrik a flashbacků, a při žehlení prádla by vám mohla uniknout řada souvislostí. Jo a možná inspiroval ve využívání systému i některé naše politiky, když si chtěli vyjet někam na dovolenou na státní útraty.

Tísňová linka (2013)

Chvílemi jsem nevěděl, kdo je v tomto filmu vlastně vrah a tento pocit zůstal i na konci. Operátorka poradí budoucí oběti, ať je potichu a hned na to vytočí její číslo pro případ, že by si jí vrahoun pod postelí nevšiml. V jiném případě zase řekne únosci a vrahovi, že ví kdo je a co udělal a ať nechá oběť jít - tím mu v podstatě řekla, že ho čeká křeslo a nemá tak už co ztratit. S takovouhle vyhlídkou bych o pomoc raději zavolal do mekáče než na linku 911. Jelikož se u tohohle filmu střídaly klady a zápory, tak zůstanu u 60%, kdy bodu k dobru dostal úplný závěr.

Veterán (2012)

Danny Trejo, coby důchodce, přijde o kámoše a jelikož je policie zaneprázdněná pitím kafe a házením pidimíčků do pidikoše na nástěnce, tak se rozhodne věc řešit po svém. Oblékne si drsňácké modré triko s nápisem "I´m a Motherfucker", šortky si navleče proklatě vysoko a aby mu nepadaly, tak je stáhne stylovou ledvinkou. Vyzbrojen průkazkou MHD ještě před odchodem zkontroluje svou inkontinenční vložku a může vyrazit do města mlátit lidi. Ale nenechte se mýlit předchozím popisem, protože tento důchodce není jen velký drsňák, z něhož jde strach, zvláště z té jeho ledvinky, on je totiž i velký romantik, který stihne svým šarmem a hezkou tváří svést i něčí vnučku a dokonce s přesností chirurga zachránit zraněné dívce život, když jí přiloží studený obklad na bebí na bradě. No prostě ztělesněný sen každé ženy...

Pomsta mrtvého muže (2013)

Klasický scénář ve stylu "někoho mi zabili, tak já teď zabiji je", kde se charismatický Colin s nikým moc nepáře a z jedné ze svých obětí si dokonce udělá skluzavku a houpačku v jednom. Souběžně s tím jde druhý romantický příběh filmu, kdy se nesmělému Colinovi líbí dívka po autonehodě, které vizáž ještě upravuje skupinka fakanů, která se jí trefuje do hlavy šutry. Na pasáž "fakani mi trefili holku šutrem, tak je zmasakruju" jsem ale čekal marně. I tak mě ale film zaujal, protože má více linií a zápletek.

Hra na hraně (2013)

Ben Affleck si to vyloženě užíval, vydělával prachy na závislácích, posílal "kámoše", aby dostal přes hubu místo něj, občas nakrmil nějaké zvířátko jiným zvířátkem, a když došly kuřata, tak tam hodil toho, kdo se mu znelíbil. Celé se to odehrávalo v pokerovém prostředí, což mě moc nebralo, protože pokeru rozumím asi tak jako tele Daltonovu zákonu parciálních tlaků, ale jinak jsem se u toho nenudil.

Mutant 2 (1998)

Pro mě to byl takový průměr, který nenadchne, ale ani nezklame, protože tolik očekávání jsem do toho stejně nedával. Navíc je tam jedna záhada: Kam se poděly kalhotky Natashy poté, co utekla z výzkumného zařízení, kde je ještě měla, za svým ufounským protějškem, kam dojela bez nich? Možná to časem vyřeší Mulder se Scullyovou, ale do té doby mi to nedá spát.

Maniak (2012)

Frodo vyhulil asi nějaký špatný matroš z dýmky Gandalfa, díky kterému si plete dívky se skřety a na potkání je propichuje svým Žihadlem. Navíc dříve měl problém unést jeden prsten a nyní bez problémů přemůže kde koho, takže buď posiloval, nebo mu s tím pomohl ten kameraman, co za něj beztak odvedl ve filmu většinu práce, jen asi s rozdílem ve výši honoráře. Atmosféra filmu se mi ale líbila, takže slušných 70%.

Město nemrtvých (2013)

Dialogy byly trochu toporné a občas mi přišly jak z nějaké telenovely. Zombie komparz čekal, až se shlukne celé stádo a pak vyběhl jak na povel. Jo béčkovost v tom byla cítit, ale roboti, kteří byli citlivější než Lundgren, oživili další z řady filmů o zombie.

Wolf Creek (2005)

"Nějakej úchyla mě unesl a mučil mou kamarádku, kterou jsem sice zachránila, ale teď mám pět minut na to, abych se vrátila do doupěte toho úchyla a vzala si nové auto, protože to původní jsem shodila ze srázu. Jé, ten úchyla tu má místnost plnou zbraní, je tu kuše, brokovnice, nože a další zbytečnosti, ale já nemám ráda zbraně, tak si nic z toho nevezmu a raději si v klidu začnu prohlížet fotečky jeho předchozích obětí, abych se trochu rozptýlila. No už jsem si je prohlížela dost dlouho na to, aby se ten úchyla stihl vrátit od rokle, kam jsem shodila to auto, tak jdu do jeho garáže, kde má dalších dvacet vozů a nějaké si náhodně vyberu. Ejhle a zrovna se mi zalíbil model se schovaným úchylou na zadním sedadle, jaká to náhoda. No kámoško, už na mě nečekej a jdi si najít svůj vlastní způsob smrti". Co to mělo být? Proč tvůrci vždycky dělají z obětí a hlavně ženských takové blbky? Příběh by nebyl špatný, a je mi jasné, že ve stresu se člověk chová trochu jinak, ale občas bych ocenil i nějaký pud sebezáchovy bez ohledu na to, jak to nakonec pro oběť dopadne. Také by mě zajímalo, která část byla podle skutečné události, když je nikdy nenašli. Třeba jen zabloudili v Australské buši a sežral je hladový klokan nebo uškrtil rozčilený medvídek koala, protože mu vyhulili jeho oblíbené eukalyptové listí...

Star Trek: Do temnoty (2013)

Kapitán Kirk jede lapit lumpa s kámošem, co mi ušima připomíná elfa, kterého doma stříhá maminka podle kastrolu. Jinak záporák by klidně mohl být hlavním hrdinou, protože u mě vzbudil víc sympatií než celá Kirkova posádka ve žlutých, modrých a červených svetrech dohromady. Teď doufám, že mi nějaký Vulkánec, nebo jiný nadšený fanoušek Star Treku nepřijde rozbít papulu.