Veterán (2012)

Danny Trejo, coby důchodce, přijde o kámoše a jelikož je policie zaneprázdněná pitím kafe a házením pidimíčků do pidikoše na nástěnce, tak se rozhodne věc řešit po svém. Oblékne si drsňácké modré triko s nápisem "I´m a Motherfucker", šortky si navleče proklatě vysoko a aby mu nepadaly, tak je stáhne stylovou ledvinkou. Vyzbrojen průkazkou MHD ještě před odchodem zkontroluje svou inkontinenční vložku a může vyrazit do města mlátit lidi. Ale nenechte se mýlit předchozím popisem, protože tento důchodce není jen velký drsňák, z něhož jde strach, zvláště z té jeho ledvinky, on je totiž i velký romantik, který stihne svým šarmem a hezkou tváří svést i něčí vnučku a dokonce s přesností chirurga zachránit zraněné dívce život, když jí přiloží studený obklad na bebí na bradě. No prostě ztělesněný sen každé ženy...

Země bez zákona (2012)

Proč plný počet? Filmy z období prohibice mě nikdy moc nezajímali, ale tento mě prostě zaujal svou syrovostí, jak se tam nikdo s nikým nemazal bez ohledu na to, na jaké straně zákona stál. Rovněž mě bavila nezničitelnost Toma Hardyho, kterého jste mohli rozstřílet či podřezat, a on jako správný T - 1000 se zase ztekl dohromady a šel dál. Ale jako každý, i on měl jednu slabinu, a to rýmičku a kašlíček. Super film se skvělou atmosférou.

Černá hodina (2011)

Dva amíci jedou do Ruska za holkami, aby tam sbalili dvě Američanky, jak zoufalé. Pak se z nebe ale snese něco jako lampičky, v nichž je napěchovaný matrixovský sentinel, který likviduje vše, co má mozek a na světě zůstane ten zbytek, aby jej zachránil. Amíci jdou svorně ruku v ruce s Rusáky a vzájemně si pomáhají, což vysvětluje, proč je to v kategorii sci-fi. Další sci-fi pro mě bylo, jak se Natálie dostala z řeky do autobusu kdesi ve vzdálené továrně, možná jí vcucnul nějaký kanál, nebo byla prostě blbá. Co se mi líbilo, byly efekty při likvidaci lidí, které byly působivé (pozn.: tím neschvaluji násilí proti skupinám obyvatel).

Červená Karkulka (2011)

Karkulka se víc zajímá o to, komu dá svůj věneček, než o to, co zabalit babičce do košíčku. Děj je posunut trochu jinam než klasická pohádka, ale na škodu to nebylo. Zlý vlkodlak zardousí dívku a rozlícený dav jde, a zabije vlka. Pak se rozjede velkolepá pařba ve stylu disko, no hotová horečka sobotní noci, kde vyjde najevo, že vlkodlak ještě neřekl své poslední haf. Nechci prozrazovat konec, ale v podstatě to končí tam, kde začíná Twilight, jen bez těch upírků.

Hanna (2011)

Prvních asi třicet minut to byl adept na plný počet, ale od chvíle, kdy Hanna uteče z nějakého centra v Maroku, tak to jde s kvalitou rapidně dolů a na filmu je čím dál tím patrnější německý rukopis, přesněji řečeno východoněmecký. Hanna někam utíká a chová se jak robot, přestože z počátku byla a komunikovala normálně. Navíc se jí snaží dostat klon agentky Scullyová s paradentózou. Celý film je pak změtí amatérsky působících akcí.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Zajímavé postavy, ať už kladné nebo záporné, si určitě najdou své příznivce mezi diváky tohoto seriálu. Rovněž příběhy jednotlivých zájemců o trůn a jejich intriky jsou zajímavé a jejich konce dost nečekané. Pár věcí, co bych seriálu vytknul, je občasná nepřehlednost v množství postav a rodů, které se v příběhu objevují. Dále některé věci vyzní tak nějak do ztracena, například když se blíží na konci jedné série nemrtví ke zdi, tak bych čekal, že ta další na to naváže, a ono nic. Množství postav má ještě jednu nevýhodu - pokud fandíte některé z postav, což je i můj případ, tak čekáte dvě třetiny dílu na to, než se objeví na chvíli na obrazovce, doplní svou část příběhu a zase se odmlčí. Pro tyto věci jsem nedal plný počet, ale jinak nemám tomuto skvělému seriálu co vytknout.

Jsem číslo čtyři (2011)

Vypadly vám pojistky a vy potřebujete na něco posvítit? Tak vytočte na telefonu číslo 4. Přijde maník, co má místo rukou baterky, a když to zjistí, tak začne zběsile běhat po lese a skákat z místa na místo. Nebyl to špatný film, zvláště scény s Teresou Palmer, která by zasloužila ve filmu více prostoru než jen dva krátké prostřihy a závěrečnou scénu, kterou film gradoval. Pokračování by se pak mohlo jmenovat "Jsem číslo šest".

Kovbojové a vetřelci (2011)

Pokud nechcete znát konec, tak dál nečtěte. Zajímalo by mě, jak mohli vidláci s kolty proklatě na hov.o, společně s nějakým inčučunou a jeho bandou "vlhkých kojotů", nebo jak si ti indiáni říkají, porazit vymakané emzáky s technologií převyšující chápání současného člověka, natož bandy nemytých venkovanů a spolku "Pokahontas", kteří zdrhají i před parní lokomotivou jako by to byl samotný úd vládce pekel. Kdyby se indiáni místo tomahavků vytasili s BGM-109 Tomahawk, tak bych to chápal, ale takhle působili stejně zoufale, jako Poláci, když se snažili odrazit vpád německých tanků na koních se šavlemi v rukách. Hrdinové ano, vítězové ne. Na druhou stranu je to sci-fi, tak proč by nemohli E. T. udolat klacky a bambitkami zvláště, když nestihl zavolat domů. JInak to ale šlo, jen je škoda, že když Olivia Wilde vystupovala nahá z ohně, tak to musel být zrovna tak vysoký fajrák.

Megakrajta versus Gatoroid (2011) (TV film)

Megakravina versus Hemeroid, no to byl zase jednou film. Hlavně se mi líbilo, jak se vždycky krokodýl, velký jak barák, nepozorovaně připlížil ke své nic netušící oběti, nebo když se dvě ženský praly, jak nevnímaly okolní střelbu, jak v bitvě u Verdunu. I jako komedie mi to přišlo slabé, tak dám jen jednu hvězdičku, a to jen tak, abych se nepřidal k většině, co dává odpad.

Netvor (2011)

Působilo to na mě takovým melancholickým dojmem, a neustále jsem doufal v nějaký zvrat, který nepřicházel a já se tak docela nudil až do konce, kdy to dopadlo tak, jak jsem čekal. No ale musím se k něčemu přiznat. Kamarád mě navnadil na údajně skvělý sci-fi film, kde se mihne netvor jen v několika záběrech a já si blbě zapamatoval název, takže jsem na to koukal v domnění, že se jedná o film Monstrum, a jak debil ostřil zrak mezi baráky, kdy tam vykoukne něco podobného jako godzilla a ono nic. Asi ve třetině filmu mi došlo, že koukám na něco jiného. Sice jsem to dokoukal, ale po druhé bych to už nedal, to přenechám raději větším masochistům.