Příběh kmotra (2013)

Je to celkem poklidně odvyprávěný příběh o tom, co se dělo a v podstatě děje pořád, jak si někdo nahrabe na získaných zakázkách, protože mu to někdo jiný umožní. Proč šetřit peníze ze státního rozpočtu, když kšeft za pár babek se může přihodit "kamarádovi" za nehorázné sumy. Tu dobu revoluce jsem zažil, a lidi, co byli u korýtek před ní, tam zůstali i po ní, jen se hrdě hlásili k jiné straně, a film to dění kolem celkem dobře zachycuje.

Přímý kontakt (2009)

No nic jsem od toho nečekal a i tak to byla kravina, která mě nebavila od začátku do konce, přestože se blonďatý steroid snažil působit fakt drsně, zvláště když vždy na poslední chvíli uskočil nějaké té střele, aby pak zasáhla nevinného civilistu, tak to na mě působilo spíše směšným dojmem (ne legračně směšných). Jednu hvězdu to ode mě má za to, že jsem to ve zdraví přežil.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Díky, díky a ještě jednou díky. Konečně po dlouhé době kvalitně natočený kriminální seriál, který se díky zpracování a řešení skutečných případů hodně přiblížil realitě - vím o čem mluvím. Doufám, že nezůstane jen u 14-ti dílů a časem se dočkáme pokračování.

Ptákodemie: Děs a hrůza (2010) odpad!

Sledování tohoto hororu byl fakt horor. Úplně mě jímá hrůza, že bych tento snímek viděl ještě jednou. To bych si raději cihlou vymlátil rozkrok, nebo vypnul televizi. No spíše to druhé, to víte, kde bych sháněl cihlu. Jestli mě to mělo vyděsit, tak to se tvůrcům povedlo, ale asi trochu jinak, než zamýšleli. Kdysi nám vyhořela televize, tak jsme jí vykuchali, vytloukli obrazovku, nakreslili jsme si zvířátka a postavičky, která jsme pak vystřihli a nalepili na špejle, a s nimi jsme v útrobách televize hráli divadlo (poznámka pro mladší generace: s LCD televizorem toto nezkoušejte, tehdy byly televize trochu širší). A proč jsem mluvil o vykuchané televizi? Protože tento film na mě působil stejným dojmem, jako naše špejlové divadlo v TV, jen v horším provedení. Ještě jedna poznámka nakonec: U obsahu k filmu se píše, že nikdo neví, co původně neškodné ptáky vyburcovalo k útoku. Mě by spíše zajímalo, co vyburcovalo tvůrce k natočení druhého dílu...

Push (2009)

Na pět hvězdiček to asi není, ale chtěl jsem tomu trochu zvednout procenta a navíc v tom hraje Dakota, tak proč ne. Na začátku filmů se říká, že okolo nás chodí lidé s jinými schopnostmi, o nichž ani nevíme, jako třeba viděči, čichači nebo krváci. No o čichačích jsem už v našem světě slyšel, jen jedněm říkáme feťáci a druhým fetišisté, což jsou úchylové, co si potrpí například na dámské kalhotky. Jinak krváci jsou tak trochu hysterky v mužském provedení, protože ve filmu jen neustále ječí a to tak dlouho, dokud v akvárku nepukne ryba. Samotný film je celkem v tempu a až do konce čekáte na rozuzlení, takže jsem se nenudil.

Return of the Living Dead 4: Necropolis (2005)

Tvůrci jako by se nemohli rozhodnout, zda to bude komedie nebo horor, kdy každé samo o sobě by bylo super, ale takhle to filmu ubírá na kvalitě. Navíc karate zombíci, kteří diskutují a řeší osobní problémy působí nevěrohodně, když to není čistě komediálně pojaté. Jo a až budete někdy házet granáty, tak to nedělejte jako ta culíkatá kikinka dva metry od sebe, protože pak by to vyšlo nastejno, místo zombíka by vás roztrhal ten granát. Také by mě zajímalo, kde pošahaný Charles alias Peter Coyote udělal chybu při sestrojování "nezničitelných" zombie vojáků, kteří nezvládli ani svou první misi proti culíkaté kiki. Ochranka budovy také za moc nestojí, když jejímu členovi není divné, kde se uprostřed střeženého objektu objeví instruktorka gymnastiky.

Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave (2005)

Opět se něco zvrtne a zombíci zase vykusují lidské lebky, jako by nebylo nic jednoduššího než zuby vykousnout kus lebeční kosti, a komentují to jediným slovem "Mozky!". Začne to tím, že se parta teenagerů sjede na extraktu z vyluhovaného zombíka a pak už to jde ráz na ráz. Mozky jsou pro ně hami jako od mámy a jedna zkušená blonďatá zombie holčina dokonce dobře ví, kde má kluk mozek, když je vzrušený, proto se nezdržuje hlodáním lebky, ale zamíří rovnou do rozkroku nadrženého týpka. Co do kvality ale slabší zombie snímek.

Revoluce (2012) (seriál)

Na začátku byl možná dobrý námět, ale díl od dílu se z toho stal snadno předvídatelný, průměrný seriál, kde v jednotlivých epizodách stačí k dosažení nějakého požadavku chytit něčího blízkého příbuzného a držet ho jako rukojmí, a to ve světě, kde nejde elektřina, chybí veškerá komunikace a lidé jsou rozptýlení po celé Americe, aniž by se vzájemně znali nebo byli v kontaktu s blízkými. Řada nedomyšlených scén, herecké výkony některých herců a nesympatické postavy ubírají seriálu další body.

Rivalové (2013)

Pro příznivce formulí to byl asi dobrý film, auta tam jezdily do kolečka za zvuků "hhhhnn...hhhhnn", diváci jásali pokaždé, když bylo "hhhhnn" blíž a pak někdo vyhrál. V podstatě to bylo stejné, jako sledovat Velkou cenu na nejmenované tv, jen bez těch hysterických komentářů moderátora. Hlavní postavy to odehrály obstojně a představitel Niki Laudy měl do poloviny filmu tvář jako hlodavec, zatímco po grilovačce vypadal spíš jako jeho zadek, takže změna k lepšímu.

Robin Hood (1984) (seriál)

Tak tento seriál jsem sledoval v době, kdy ho dávali v pořadu Vega nebo Magion, a vždycky jsem se mohl přerazit, abych to domů stihl včas.Robin Hood, v podání Michaela Praeda, byl fajn, ale více jsem fandil Nazirovi. Jako dětskému divákovi mi to přišlo skvěle zpracované, a tak si chci tento seriál také uchovat.