Snídaně pro psy (2007)

Tak tohle mě opravdu nebavilo. Napínavé to bylo asi jako zpuchřelá guma u dědových tepláků a veselé jako tvář Clinta Eastwooda. Mám raději komedie založené na vtipu a ne na iracionálním chování všech postav.

Solomon Kane (2009)

Teď vám odvyprávím stručně děj filmu: Solomon je záporák a všechny zabíjí, zatímco kolem prší. Pak ale nechce do pekla, tak se z něj stane klaďas, který nikoho nezabíjí, zatímco kolem prší. Pak přijde zlobivý kluk, který všem ubližuje, a s ním Marek Vášúd, který dostane více prostoru než v jiných zahraničních filmech - asi tři věty, které jsou víceslovné, na rozdíl například od filmu Blade "kujvapičo". Jo a prší. Solomon dostane poslání zachránit dívku a začne v dešti všechny zabíjet. No a zbytek filmu už jen chčije a chčije, jako že prší, a konec prozrazovat nebudu, ale myslím, že přestalo pršet. Pokračováním tohoto filmu by mohl klidně být "Vodní svět" s Costnerem, vody na to bylo dost. Film se mi ale líbil, takže můj komentář neberte jako kritiku, ale spíše jako předpověď počasí.

Soumrak mrtvých (2004)

Klasická zombárna, jen s řadou komediálních prvků. Shaun s Edem stále chlastají a zevlují a ani si z počátku nevšimnou, že se svět změnil, a bezdomáč z ulice by raději než pár mincí dostal blue rare steak z prvního vola, co nestihne zdrhnout. Pak se pomocí předmětů, stejně tupých jako Ed, snaží rozbíjet mrtvolám hlavy, a když se jim dostane do ruky konečně něco účinnějšího, tak s tím zacházejí jako opice s gumovou kačenkou. Potom usilují o záchranu svých nejbližších, což jim jde stejně dobře, jako Pohlreichovi mluvit slušně. Takže celkem p***l, bavil jsem se.

Spanish Movie (2009)

Parodie, která se udržela v hranicích vkusu, což se moc často nestává. Zároveň zde ale není humor, který by vás donutil se potrhat smíchy, ale řada vtipných scén, které na tváři vyvolají úsměv, se zde najde, jen to občas odskáče nějaká ta víla, nebo chlapeček.

Spartakus (2010) (seriál)

Když se v seriálu nebojuje a necákají hektolitry krve, tak se souloží, ale i to patří k římským dějinám, kde homosexuální hrátky a řada fílií jsou popisovány v soudobých pramenech. Komiksový způsob zpracování je vhodně zvolený a soubojům přidává na efektivnosti. Škoda jen, že hlavní představitel Andy Whitfield tak nečekaně odešel, kdy jeho náhradník již postrádal jeho charisma.

Spy Game (2001)

Dobře rozehraná partie na půdě CIA, která se snaží distancovat od svých agentů, když by to mohlo vyvolat mezinárodní incident. Na tento film musí mít divák čas a náladu, protože je plný různých intrik a flashbacků, a při žehlení prádla by vám mohla uniknout řada souvislostí. Jo a možná inspiroval ve využívání systému i některé naše politiky, když si chtěli vyjet někam na dovolenou na státní útraty.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Kapitán Kirk jede lapit lumpa s kámošem, co mi ušima připomíná elfa, kterého doma stříhá maminka podle kastrolu. Jinak záporák by klidně mohl být hlavním hrdinou, protože u mě vzbudil víc sympatií než celá Kirkova posádka ve žlutých, modrých a červených svetrech dohromady. Teď doufám, že mi nějaký Vulkánec, nebo jiný nadšený fanoušek Star Treku nepřijde rozbít papulu.

Statečné srdce (1995)

Drama, které více či méně popisuje historické události z přelomu 13. a 14. století, je vynikajícím režijním debutem Mela Gibsona, který ve snímku předvedl i skvělý a přesvědčivý herecký výkon. Myslím si, že ve filmu si každý najde to své, ať už jde o napětí, propracované bitevní scény nebo třeba romantiku, i když s poněkud trpkým happy endem. Rovněž mě zaujaly záběry kamer a zpomalené scény, které působí velice efektivně a dodávají filmu na dramatičnosti.

Stmívání (2008)

Inzerát: Jmenuji se Bella, jsem nudná nezajímavá kikinka co nemá žádný koníček, nic mě nezajímá a nejraději bych jen celý den seděla a zahleděně koukala ke dveřím, jestli náhodou nevejde ten pravý. Nejsi to právě ty? Odpověď: Ahoj Bello, jmenuji se Edward, jsem jiný než ostatní, trochu působím jako retard, ale to je jen zdání, protože jinak jsem nudný jak patizon, nemám žádné zájmy kromě líčení své vybledlé tváře a celé dny si jen tak chodím a koukám, tak si myslím, že se k sobě hodíme a budeme se vzájemně doplňovat. Budu se těšit na odpověď a doufat, že celý život budeme v objetí koukat do blba společně.

Strážci Galaxie (2014)

Všeobecně mě sci-fi moc nebere, ale tohle mě především díky svým hláškám typu "Řekl, že je sráč, ale že není stoprocentní pičus." "A vy mu věříte?" "No, já věřím, že nikdo není stoprocentní pičus.", celkem pobavilo. Mimo to zde předvedl Peter Quill vtipný způsob, jak někomu ukázat fuckovák a zároveň se od toho distancovat :o)). Takže spokojenost a rozhodně nelituji času, věnovanému tomuto filmu. Jo a přítomnost Michaela Rookera (Merle z Walking Dead) jsou body navíc.