Vítejte v džungli (2003)

Koukatelná akční komedie, kde akci obstojně zaopatřoval Johnson a vtípky měl na starosti Scott. Komedie roku to pro mě není, ale pro sychravé odpoledne to bylo příjemné zpestření.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

U velké části filmů se to dobře rozjede a postupně zpomaluje, až si říkáte, kdy už to skončí. U tohoto filmu jsem pořád čekal, kdy to začne, což bylo zhruba po hodině a dvaceti minutách, ale dočkal jsem se. Jen bych u filmu se zařazením "akční" čekal tu akci o něco dřív. Jinak vcelku obstojný snímek.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Vcelku stravitelná odlehčená komedie, u níž se budete bavit, pokud zrovna nejste zapšklý děda s puritánskými sklony. Partička herců, hrajících sebe sama, má ve filmu řadu vtipných scén a momentů, které nenáročného diváka nezklamou, a hlášky s narážkou na filmy, v nichž se herci objevili, jako například v případě Emmy "okradla nás Hermiona", také pobaví.

Mutant (1995)

Vcelku průměrný film, který vyloženě nenadchne, ale ani moc nezklame. Je zde i několik zábavných momentů, a to když Forest Whitaker v roli jakéhosi média přijde vždy na místo činu, kde se povalují kusy lidských těl, které tu zanechala Natasha, ponoří se do svého transu, a když se probere, prohlásí "na tomto místě se stalo něco špatného" - ještě že ho měli v týmu, jinak by jim utekla spousta důležitých postřehů.

The Starving Games (2013)

Narozdíl od Disaster Movie mě režiséři Jason Friedberg a Aaron Seltzer v tomto případě nezklamali. Vcelku vtipná parodie převážně na film Hunger Games, a jako bonus pohledná herečka v hlavní roli. Ve filmu byla řada momentů, u nichž jsem se mohl potrhat smíchy a celkově tento snímek předčil moje očekávání, kdy si myslím, že by si zasloužil více jak 38%.

Mimozemská invaze (2017)

K planetě Země se blíží ufouni, Wesley zavzpomíná na svá Bladeovská léta a začne si vyřezávat dřevěné kolíky, protože co funguje na upíry, musí přece zákonitě fungovat i na E.T., kterého se snaží zlikvidovat dříve, než si stihne zavolat domů. Všichni ostatní tam utíkají a zakopávají, nebo ujíždějí a bourají, aby následně mohli utíkat a zakopávat - není na to si hezky zapadat v lese. A proč utíkají? No protože jim jde o kůži, a to doslova, protože ufouni jsou rozhodnutí je tetovat. Teď jsem asi něco proflákl, takže pozor spoiler. Dál už raději nečtěte, aby jste se nedozvěděli, kdo umře, a kdo neumře. Tak hezkou podívanou, a moc se u filmu nebojte, není čeho.

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Další mexická telenovela s Esmeraldou v hlavní roli, v podání Cliffa Curtise, který až do 15-tého dílu druhé série někde ztratil mužství. Doufám, že po jeho nalezení jej ve třetí sérii opět někde nezapomene. Nebo ho snad ani neztratil, jako mu spíše testosteron v pilulkách sezobala jeho družka Clark, která má větší kou..le, než kdejaký vánoční stromeček. Když vidím pohnuté osudy dalších "hrdinů", tak občas fandím zombíkům v jejich snaze všechny sežrat, zvláště pak, když jsou tak šikovní v maskování, kdy jedete uprostřed pustiny, kde není ani živáčka (rozuměj mrtváčka), náhle musíte zastavit a zkontrolovat motor, a oni se znenadání na vás sesypou ze všech stran. Nakonec vám nezbude, než držet palce feťákovi, což vypovídá a kvalitě ostatních postav. Jestli ty série mají zaplňovat mezidobí, mezi sériemi klasických walkinů, tak to funguje spíše jako reklama ve filmu, kdy si můžete v klidu odskočit, nebo jít něco zakousnout, než začne zase hlavní program.

Annabelle (2014)

No, jestli stačí na postrašení nějaké to vrznutí a panenka sedící na křesle, tak si příště vezmu na půdu kameru a třeba z toho bude také filmový trhák a slušných 52 %. Chucky v šatičkách mě ale moc nepřesvědčil, asi i proto, že jen dřepěl a čuměl jak péro z gauče - jednou z police, podruhé z křesla. Pořád jsem čekal nějaké to bubu nebo baf, ale tady byly strašidelné scény asi vystříženy, takže jako dokument o nákupu panenek docela dobré, ale jako horor mě to nepřesvědčilo.

Muž na hraně (2012)

To byla ale zápletka. Tak vězně na útěku, kterého mají povoleno sejmout na potkání, se snaží zachránit jako sebevraha z římsy hotelu, aby nehapal a nezpůsobil si bebí. Navíc byl tak sympatický, že bych nejraději otevřel to okno, co měl za zády, a trochu mu pomohl klacíkem - jak se říká "chytrému napověz, hloupého postrč". Hned by se vše vyřešilo a mohlo by se jít na další film. Jo a pak ta nejčastěji používaná věta muklů "já jsem nevinný" by mě fakt přesvědčila o jeho nevinně.

Khumba (2013)

Otázka rasismu a diskriminace se přenesla i do pohádky, kde se malému zebrákovi (ne žebrákovi) všichni posmívají, protože je bílý, tedy napůl, prostě má málo pruhů, něco jako bota adidas z vietnamské tržnice. Tak se s tím rozhodne něco udělat a zdrhne z domova, kdy mu jde v patách zlá ošklivá barevná čičinka, kterou v dětství přehlíželi, protože byla mrzáček na oko. No a tenhle mrzák se snaží dostat toho bílého zebráka, který cestou potká spoustu zviřátek a mezi nimi i osamělého orla, který žije v ústraní, páč byl středem posměchu, protože je, světe div se, také bílý, i když si říká černý orel (to mi připomíná jednu nebo dvě zpěvačky). Celý příběh je tedy o tom, že někdo někam jde za poznáním a je při tom obklopen předsudky kvůli své barvě. Od animáku bych ale čekal něco jiného, například zábavu, které zde bylo málo a byla tak trochu povědomá z jiných snímků.