Světová válka Z (2013)

Virová epidemie udělá z lidí po celém světě něco jako zombíky, kteří se ale nepohybují rychlostí babičky po operaci krčku, jak jsme si na to zvykli u klasických filmů o zombie, u nichž si často kladu otázku, jak při takové rychlosti mohli někoho dohnat a sníst, ale lítají zběsile po plátně jako hromada hopíků vržená ze strmého kopce nebo stádo splašených pakoňů, snažících se přebrodit řeku s krokodýly. Filmů to přidává svižné tempo a navíc se mi zamlouvá celkem promyšlená pointa, ke které to směřuje, kdy se nejedná jen o bezduchou střílečku kdo z koho.

Temný rytíř (2008)

Nečekal bych, že se na nějaký film s Batmanem podívám více jak jednou, ale pojetí tématu Christopherem Nolanem mě nadchlo natolik, že hned po shlédnutí Temného rytíře jsem tento snímek zařadil mezi své nejoblíbenější filmy. Skvělá atmosféra, napínavý děj od začátku do konce a přiblížení děje reálnému světu dává filmu s Batmanem nový rozměr. Už tak skvělé herecké obsazení umocnil svým přesvědčivým výkonem Heath Ledger, který byl v roli Jokera excelentní, kdy postavu záporáka posunul mnohem mnohem dál, než jeho předchůdci ve směšných kostýmech, a to na úroveň vyšinutého teroristy, který by svým kouzelnickým trikem se zmizelou tužkou ohromil i Jaro Slávika v talentové soutěži. Od filmu s Batmanem jsem neočekával nic, ale dostal jsem všechno.

The Starving Games (2013)

Narozdíl od Disaster Movie mě režiséři Jason Friedberg a Aaron Seltzer v tomto případě nezklamali. Vcelku vtipná parodie převážně na film Hunger Games, a jako bonus pohledná herečka v hlavní roli. Ve filmu byla řada momentů, u nichž jsem se mohl potrhat smíchy a celkově tento snímek předčil moje očekávání, kdy si myslím, že by si zasloužil více jak 38%.

The Walking Dead: Webisodes (2011) (seriál)

Takové minisérie, kde se dozvíme, kdo v nemocnici, v níž ležel Rick, napsal nápis na dveře "Neotevírat, uvnitř jsou mrtví", nebo něco o životě mrtvolky v parku, prostě samé důležité věci. Jinak ale celkem dobře zpracované, jen stopáž by mohla být delší.

Thor: Temný svět (2013)

Moc často se mi to nestává, ale pokračování mě zaujalo více, než první Thor. Bylo napínavější, postavy temna temnější a nepůsobilo to na mě tak komediálním dojmem jako v prvním Thorovi, kde mi hrdinové ve své lesklé zbroji a se zbraněmi v ruce připadali jako parta lidí, co právě vykradla hračkářství. Tahle marvelovka byla o poznání kvalitnější, alespoň z mého pohledu.

Tísňová linka (2013)

Chvílemi jsem nevěděl, kdo je v tomto filmu vlastně vrah a tento pocit zůstal i na konci. Operátorka poradí budoucí oběti, ať je potichu a hned na to vytočí její číslo pro případ, že by si jí vrahoun pod postelí nevšiml. V jiném případě zase řekne únosci a vrahovi, že ví kdo je a co udělal a ať nechá oběť jít - tím mu v podstatě řekla, že ho čeká křeslo a nemá tak už co ztratit. S takovouhle vyhlídkou bych o pomoc raději zavolal do mekáče než na linku 911. Jelikož se u tohohle filmu střídaly klady a zápory, tak zůstanu u 60%, kdy bodu k dobru dostal úplný závěr.

To je vražda, napsala (1984) (seriál) odpad!

Pokud sedíte doma, a je jedno, zda ve velkoměstě nebo v malé vesnici či na samotě, a přijede na návštěvu Jessica, tak okamžitě balte kufry, nebo se na ně raději vykašlete a utíkejte co nejdál, protože dojde k vraždě. Otázkou je, zda to opravdu spáchali lidé, které na konci Jessica tak důmyslně odhalí, nebo ve své dokonalosti zašla tak daleko, že oběti zavraždila sama a pak to navlékla na nějakého chudáka. Hlavní "hrdinka" je navíc tak protivná, že silně pochybuji, že by byla tak oblíbená. Co už nechápu vůbec, proč by jí nechali vyšetřovatelé neustále strkat nos do vyšetřování a navíc jí seznamovali s důkazy, zvláště když je to spisovatelka.

Total Recall (2012)

Zářný příklad toho, jak to dopadne, když se někdo snaží dělat remake něčeho, co to absolutně nepotřebuje. A vizuálně "dokonalejší" efekty s dokonalejší technologií nejsou vše, protože ty původní měly prostě své kouzlo. Na původní Total Recall se vždy rád podívám znova, zatímco tohle mi stačilo jednou. Tím nechci říct, že film sám o sobě by byl špatný, ale prostě je jen druhý v pořadí a tam také zůstane.

Troja (2004)

Brad Pitt nepatřil mezi mé oblíbené herce, ale role ve filmu Trója mu sedla a celkově byl film dobře pojatý. Souboje byly efektivní bez ohledu na jejich délku, a volba herců pro jednotlivé postavy tvůrcům rovněž vyšla. Film se stopáží nad dvě hodiny mě zpravidla začíná nudit nastavovanými dialogy, ale v Tróje to mělo celkem spád a děj se plynule posouval dál od jedné bitvy k druhé. Co mě pobavilo, bylo, jak zbabělý jouda Paris, díky své neschopnosti sejme poloboha Achillea a ještě se u toho tváří jak hrdina.

Tři bratři (2014)

Zpívané filmy moc nemusím, a tahle pohádka na tom nic nezměnila. "Zpíval" tam kdekdo, až jsem se začal obávat, kdy zapěje i ta kráva. Nelekejte se, nemám na mysli žádnou představitelku ženské role, ale toho ustájeného sudokopytníka. Tenhle počin Svěráků na mě celkově působil celkem rozpačitě, přestože jinak mám jejich věci celkem rád. Zvláště pak druhá z vložených pohádek s pedofilním nádechem. Karkulka byla mála proto, aby se lépe vlkovi žrala, a ne aby si na ní dělal někdo zálusk, jako na nevěstu se vším všudy. Pohádku doporučit nemohu, zvláště ne pak ve vánočním období lidem slabší povahy a se sklony k sebevraždě.