Velká oříšková loupež (2014)

Více či méně roztomilá zviřátka sbírají oříšky. Oříšků je sice hodně, ale ani to na vyšší hodnocení nestačí, a jeden roztomilý němý krysák s pronikavým kukučem to také nezachrání. Koukatelné to sice bylo, ale šance, že bych to sám od sebe viděl dvakrát by byla jedině tehdy, kdybych při prvním sledování šilhal.

Vesnice roku (2011) (studentský film)

Po technické stránce dobře zpracované, ale film na mě působil spíše jako film o filmu, nebo dokument proložený několika vtipnými hláškami jako: "Nemluv o hovně, když jíš karbanátek".

Veterán (2012)

Danny Trejo, coby důchodce, přijde o kámoše a jelikož je policie zaneprázdněná pitím kafe a házením pidimíčků do pidikoše na nástěnce, tak se rozhodne věc řešit po svém. Oblékne si drsňácké modré triko s nápisem "I´m a Motherfucker", šortky si navleče proklatě vysoko a aby mu nepadaly, tak je stáhne stylovou ledvinkou. Vyzbrojen průkazkou MHD ještě před odchodem zkontroluje svou inkontinenční vložku a může vyrazit do města mlátit lidi. Ale nenechte se mýlit předchozím popisem, protože tento důchodce není jen velký drsňák, z něhož jde strach, zvláště z té jeho ledvinky, on je totiž i velký romantik, který stihne svým šarmem a hezkou tváří svést i něčí vnučku a dokonce s přesností chirurga zachránit zraněné dívce život, když jí přiloží studený obklad na bebí na bradě. No prostě ztělesněný sen každé ženy...

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Nechat se sežrat příšerou při slovech "Podívej, žádné příšery nejsou", tak to opravdu uklidní nejedno dítě. A hláška "Vláda by nám přece nelhala", tak to je zase pro pobavení dospělých. Ale dost komediálních prvků. Jako akční sci-fi to mělo spád a jestli akční scény byly místy nepřehledné, tak to bude tím, že se nejedná o partii šachů. Bitky prostě bývají nepřehledné a filmu to přidává na autentičnosti, stejně jako fakt, že před vetřelci není v bezpečí nikdo, včetně dětí, těhotných žen, hlavních postav či starců. Už mě unavují filmy, kde se rozhodnutí, kdo zemře, řídí morálními zásadami. V životě to tak prostě nefunguje.

Vítejte v džungli (2013)

Nic pro náročného diváka. Převážnou část zábavy obstarává Kristen Schaal v roli Brendy, ať už při přednášce s holí o tom, co by neměli kolegové vyslovovat v přítomnosti žen, nebo její obrat o 180 stupňů ve chvíli, kdy si potřebuje odskočit. Jinak ale komedie na nedělní odpoledne, u níž si klidně dělejte domácí práce, aniž by jste se museli bát, že vám něco podstatného unikne.

Vítejte v džungli (2003)

Koukatelná akční komedie, kde akci obstojně zaopatřoval Johnson a vtípky měl na starosti Scott. Komedie roku to pro mě není, ale pro sychravé odpoledne to bylo příjemné zpestření.

Vlk z Wall Street (2013)

Prvních třicet minut jsem se docela bavil, ale pak, když to bylo stále stejné, tak jsem jen čekal na nějakou další hlášku jako "Ojel jsem jí jak zvíře...za 11 sekund". Docela výstižné bylo, jak člověk v rauši vnímá svou jízdu autem jako bezstarostnou a následky vidí až ve chvíli vystřízlivění, když jeho roztřískaný sporťák připomíná svým vzhledem deset let požívané kecky, zakoupené na vietnamské tržnici jako zaručeně stoprocentní Adidas. Jinak to bylo převážně o sexu, šlehání si čehokoliv kamkoliv a podvodech na burze, což u tříhodinové stopáže filmu mě časem trochu nudilo.

Volný pád (1993)

Tenhle film mám hodně rád, protože ukazuje realitu života takovou, jaká je, a i když Michael Douglas představuje spíše zápornou postavu, tak jeho chování je celkem pochopitelné a v některých věcech s ním člověk i sympatizuje. Kdo se například nesetkal s tím, že po objednání dostal jinak vypadající jídlo, než jaké inzeruje poutač, nebo nemusel absolvovat řadu objížděk, protože se opravuje silnice, která byla den předtím průjezdná, zatímco cesty alá tankodrom zůstanou bez povšimnutí. To se pak nedivím, že popadne první bazuku, na kterou narazí a jde pomoct s opravami. Rovněž darovaným kufříkem bezdomáče také nepotěšil, což mi připomíná, že jsem jednou naivně dal bagetu bezdomáči, co chtěl drobné na jídlo, kdy mě poslal do pr...e, že chtěl drobné a ne bagetu. Tehdy jsem ještě nevěděl, že jídlo znamená krabicák.

Vrahouni (2010)

Někdy to bylo romantické, jindy akční, ale komediální žánr jsem v tom postrádal. Akční sekvence sice ušly, ale ve městě zjevně nefunguje nic jako policie, protože to by nejspíše někdo zareagoval na střelbu, výbuchy a honičky vozidel v zastavěné obydlené části města. Jinak film, který neurazí, ale ani příliš nenadchne.

Vražedná dohoda (2013)

Tak z Grace z Chůvy k pohledání je už velká holka, jen si říkám, kde udělala slečna Fine při výchově dítěte Maxwella Sheffielda chybu, protože nejen že dospěla, ale ve filmu si hraje s panenkami trochu jinak než v dětství. Jo a taky krade a vraždí, ale to jen tak mimochodem, když nemá do čeho píchnout nebo líznout. Samotný film pak jede na jedné vlně, propletené takovým množstvím intrik, že se v tom možná i sám rejža ztratil.