Donšajni (2013)

Nemůžu říct, že by se mi všechny scény ve filmu líbily, ale v souhrnu to byl celkem příjemně poeticky laděný snímek, který si určitě nezaslouží zařazení do odpadu. Navíc k natočení filmu, točícího se kolem opery, která je pro dnešní generaci stejně divná a neznámá jako dechovka, trabant, fronta na banány, remoska, nebo kubánské pomeranče, je potřeba notná dávka odvahy a jen těžko si dovedu představit, že by se toho někdo zhostil lépe - určitě ne nikdo z těch, co dali hodnocení odpad! Možná, že někteří z nich patří k těm, jichž se týkal trefný slogan: Kdo nic neumí, řídí ty, kteří něco umí. Takto hodnotím i přes to, že nejsem kdoví jaký milovník opery, a kdybych byl sousedem operního režiséra Vítka, který si zval domů sopranistky, tak by jí snad i nesnášel.

Doupě (2014)

Taková kombinace gumídků a desperáda, tedy spousta hopsání hlavních hrdinů, a zbraní v rukou černochů, kteří si při držení bouchaček div nevykroutí ruce. Neočekával jsem ale od toho intelektuální zážitek, takže na odreagování vcelku dobrý akčňák s řadou efektivních scén, a pro příznivce kalhotek odhalených při dívčích zápasech zajímavá podívaná.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Další z filmů, který se snaží přetvořit "historii", jen se divím, že na Drákulu amíci rovnou neposlali Abrahama Lincolna, aby v tom historikům, a hlavně děckám, udělali ještě větší bordel. Po vizuální stránce vcelku dobře zpracované, obzvláště Charles Dance, coby upíří senior, byl bezchybný, a jeho zahnívající zuby by vrhly do mdlob 9 z deseti dentistů, a u pedikérek v Palladiu by bylo po jeho návštěvě pěkně našavlováno. Samotný Drákula by se příště měl držet hesla, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra, a nemusel by pak řešit otázku, jak ochránit ženy, děti a starce - no osobně bych si tipnul, že spíše bude v jejich případě řešit, jestli si je dá blue rare, rare nebo medium. Když ale pominu historické nedostatky, a to, že nejděsivější napichovač tak maximálně zbouchnul svou ženu, tak se na to klidně zase někdy kouknu znovu.

Drsňačky (2013)

Tak tuhle "komedii" jsem doslova přetrpěl. Nejspíš jsem masochista, protože jsem to dokoukal až do konce a asi doufal, že to nebude tak zlé. Její tvůrci se nejspíše milně domnívají, že vtipné znamená to samé co trapné. Navíc jsem si před shlédnutím snímku nezjistil, kdo v něm hraje, a kdybych věděl, že dali dohromady jako duo Sandru Bullock s Melissou McCarthy, tak bych se na to možná ani nekoukal a ušetřil si tak pár let života. Během dvouhodinové stopáže mě pobavily jen scény, když ty dvě vyslýchaly dealera, visícího hlavou dolů z požárního schodiště, a podříznutí zákazníka ze strany Sandry, když ho chtěla zachránit před udušením palačinkou. Jinak jsem v celém snímku marně hledal normální postavu, která by se nechovala nesmyslně. A jedna věc na závěr - dělat z Melissy, i vzhledem k jejímu vystupování ve filmu, atraktivní ženskou mi přišlo poměrně perverzní i na komedii, kterou bych než "Drsňačky" nazval spíše "Trapňačky"..

Equalizer (2014)

Jak reklama na Hornbach, se sloganem „Potřebujete postavit dům nebo zlikvidovat ruskou mafii, s naším nářadím zvládnete obojí. Zatímco na běžného feťáka postačí kamenické kladivo, s tuplovaným asociálním grázlem si hravě poradí pumpovací nastřelovač hřebíků. Objednejte nyní za zvýhodněnou cenu a jako bonus přidáme ostnatý drát na věšení nepohodlných kozáků a pytel hnojiva, se kterým rozhodně nic nepohnojíte“. Ale jo, docela jsem se bavil, a zároveň zděsil, kolik vražedného nářadí doma mám, včetně vývrtky na víno.

Experiment (2005)

Ponaučení z filmu - nestrkejte ruce kravám do tlamy, zadku, ani do jiného otvoru, protože vás zaručeně něco kousne. V tomto případě mutant, co vypadá jak stažené zvíře obrácené naruby a pohybující se jak hadr na podlahu. Další ponaučení je, že nemáte chodit do mělkých ani hlubších vod, či močůvek, protože vás tam něco kousne. A třetí ponaučení - nenechte se ničím kousnout, ať už to vyleze odkudkoliv. Potenciál i atmosféru to mělo dobrý, ale ten mutant mi to tam nějak kazil.

Expresní zásilka (2012)

Film, v němž se od začátku do konce jen šlape. Neodehrává se to ale na E55 ani v Perlovce, ale v Manhattanu, kde parta messengerů neustále někam jezdí a něco vozí. Tour de France jsem nikdy nesledoval, takže jsem se ani do tohoto filmu moc nehrnul, ale nakonec to celkem šlo.

Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (2006) (TV film)

Tak flink Carsen jde zase zachránit svět, už asi po sté, ale kdoví, on sám už to ani nepočítá. Já už ani nepočítám, kolikrát jsem tento film s ním rozkoukal a nakonec znechuceně vypnul. Ať je to myšleno jako parodie nebo ne, mě už unavuje hodinu a půl poslouchat, jak je ten dementně působící hrdina nejlepší, nejchytřejší a nevím co ještě, jak se chvástá, že má 24 vysokoškolských titulů a podobně. Když na něj tak koukám, tak je nejspíše získal v Plzni, kde se dali svého času pořídit za tři týdny. No nic, jdu si pustit něco lepšího - horkou vodu do vany.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Když nějaká holčička vytáhne z kapsy kočičí kakánek a řekne, že se vám něco stane, tak byste jí měli věřit. V tomto případě umře pejsek a Viktorovi nezbude, než ho seštupovat do podoby maskota sešívaných, a následně se ho snažit přivést k životu, což by potřeboval i pražský klub.

Gladiátoři (2012)

Když přehlédnu to, že gladiátoři byli otroci a ne “počestní“ občané z římského obyvatelstva, nebo fakt že u rodinné komedie pro děti by neměla umírat maminka takovým způsobem, tak by se dalo mluvit o zábavném animáči, jenže on až tak zábavný nebyl. Navíc v průběhu filmu mě tam začal prudit všudypřítomný gang škaredých mimin, která nebyla ani trochu roztomilá. Sice věřím, že zrovna to Vaše miminko je to nejkrásnější na světě, ale v tomhle filmu byly jen obludky, které určitě nikomu nepatřily, tak to neberte osobně.