Gravitace (2013)

Střepy ze sestřeleného satelitu zničí vše, co jim vstoupí do cesty, jen Sandře se vyhnou. Trochu mimo realitu a Sandra svými monology tomu taky moc nedala. Nějak pořád nechápu, proč je tak opěvovaná a považovaná za jednu z nejkrásnějších hereček Hollywoodu. Vizuálně možná dobře zpracované, ale to jsou dokumenty o Islandu také. Film s minimálním dějem, který by bohatě nahradily záběry pořízené při reálných misích.

Hancock (2008)

Konečně superhrdina jak má být. Už mě nudila řada uhlazených, dokonalých panáků, z jejichž dokonalosti by se jeden pozvracel. Hancock posunul hrdinu blíže k lidem a jejich slabostem a způsob, jakým chytal darebáky, přičemž zničil půlku města, mě vážně bavil. Plný počet u mě nedostane film pro počet Oscarů nebo výlevy kritiků, ale který mimo jiné přijde s něčím novým, něčím mě překvapí a zaujme, a je mi jedno, jestli v záporném, nebo kladném smyslu, a to se u Hancocka stalo.

Hanna (2011)

Prvních asi třicet minut to byl adept na plný počet, ale od chvíle, kdy Hanna uteče z nějakého centra v Maroku, tak to jde s kvalitou rapidně dolů a na filmu je čím dál tím patrnější německý rukopis, přesněji řečeno východoněmecký. Hanna někam utíká a chová se jak robot, přestože z počátku byla a komunikovala normálně. Navíc se jí snaží dostat klon agentky Scullyová s paradentózou. Celý film je pak změtí amatérsky působících akcí.

Hercules (2014)

Oproti předchozímu Herkulovi z letošního roku to byl výrazný posun, i když ruku na srdce, to by byl asi každý film, a Dwayn, coby hlavní hrdina, který je tak trochu mišuge, se zhostil své role celkem přesvědčivě. Rovněž partička kolem něj mě celkem bavila, zvláště Tydeus (Aksel Hennie), který měl nějaké nevyřčené trauma z dětství, když jako jediný přežil vyplenění vesnice - no z výrazu tváře bych tipoval, že ho zprznila celá nepřátelská armáda, nebo mu někdo ukradl plyšáka. Každopádně je to film, který mohu fandům tohoto žánru doporučit.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Superman by si s ním vytřel zadek, Iron Man by se s ním ani nezahazoval nebo mu ze soucitu zaplatil nějaký kurz herectví a Hulk by zezelenal, jak by se mu z něj udělalo šoufl poté, co by ho omylem rozšlápl. Tak nějak bych začal obsah k tomuto filmu já. Co to bylo? Celou dobu to na mě působilo jako nízkorozpočtový snímek, což by dalo odpověď kapitánovy řecké formace při tažení, kdy se ptal, proč dostal jen osmdesát mužů místo slíbených sto šedesáti - jednoduše proto, že na komparz víc dotací neměli. Rovněž na kečupu dost šetřili, kdy ani naskrz propíchnuté princezně Hébé nic neteče, ale to možná jen nechtěli "krví" zašpinit bílé šaty z půjčovny. Působilo to tak béčkově, že by to povznesla snad i rozjuchaná seriálová Xena. No ale abych to jen nehanil, tak dvakrát jsem se u tohoto kulturního zážitku pobavil a to když se tři Řekové snažili udělat římskou formaci zvanou želva, a pak při vyslovení děsivých jmen dvou hrůzu nahánějících bojovníků Půltváře a Humbáby - ale třeba to byl jen špatný překlad a původně to bylo něco jako Půlxichtík a Hulbába.

Hory mají oči (2006)

No kdyby hned na začátku některý z těch Sauronových skřetů zabil a pak sežral (nebo klidně i obráceně) toho nesympatického Bobbyho, hned bych tomu dal plné hodnocení, ale takhle. Budiž jim omluvou, že to byl nechutný, protivný spratek, který by jim nejspíš dlouho ležel v žaludku tak, jako mně, a možná by jim přivodil i dávivý reflex. Taky mě točí do vrtule nelogičnosti, jako když přehlédnu, že mi hned vedle hlavy v karavanu, dvoumetrový chlap, znásilňuje dceru a já společně s dalšími ignoranti vyběhnu ven a ještě prohodím něco jako pohlídej malou. Do noci se pak rozléhá z karavanu ječení ženských a nemusím být Einstein, abych pochopil, že se tam něco děje, ale ne, já poběžím dál do tmy jak nějaký lumík a budu křičet "kde jste!!!". Zásadním nedostatkem filmu jsou pro mě postavy, kdy asi nejsympatičtější mi byly červená karkoolka, hafan Netvor a koukatelná Brenda. Co jsem nečekal, že se na konci objeví v závěsu za skřety ještě Gandalf Šedý, který ale neví, že si nemá hrát se zápalkami. Jinak kladem filmu je atmosféra umělých vesniček pro jaderné pokusy.

Hory mají oči 2 (2007)

Zajímavě pojatý sitcom. To byla elita armády nebo jelita z ústavu, který by se do konce filmu klidně zvládli odrovnat sami i bez těch záporáků. Myslel jsem, že zbraně dětem do ruky nepatří. Teď už chápu, že ve Vietnamu dopadli, jak dopadli. Tak to dopadne vždy, když amíci nepoužijí kobercové nálety a podobné vyhlazovací taktiky předtím, než pošlou na věc pěchotu. Navíc tihle byli zoufalí: "Musíme zůstat pohromadě"..."Hm, tak se mějte, já jdu sám"..."Když budeme držet pohromadě, tak přežijeme"..."Já jdu sama čůrat až na druhou stranu skály, aby jste mě neslyšeli, až budu crkat a hlavně pak volat o pomoc"..."Nelezte do tunelů, umřete"..."Jé tunel, jdeme tam a budeme volat haló, aby o nás každý věděl"..."Hlavně potichu"..."Jejky jejky bojim bojim...PAVOUK!!!". No a pár vět těsně před smrtí: "Co je to tam za zvuk, jdu se podívat", "Nikdy mě nedostanete", "Je to v pohodě, nic tam není"...Jo a Daniella Alonso si z tohohle filmu odskočila na natáčení filmu Pach krve 2 a ani se nemusela převlékat.

Hory zalité krví (2009)

Parta mladých lidí se vydá po stopě ztraceného filmu. Jeden je protivný, druhý hloupý a třetí je také americký teenager. Námět filmu je sice zajímavý, ale po slibném začátku se z toho stane jen další vyvražďovačka děcek, kde žádný z herců nijak výrazněji nevyniká. Jinak filmy s teenagery už začínají být ohrané, tak by mohli udělat volné pokračování, ale tentokrát z jiného prostředí. Mohlo by se to jmenovat "Spoďáry zalité močí" a odehrávalo by se to v důchoďáku. Jediné, a to velké plus ve filmu bych dal babyfacovi, kterého kdybych potkal v lese, tak si od něj půjčím krumpáč a strachy bych se s ním raději sám umlátil dřív, než mě dostane on. Mělo to velký potenciál, ale herci to tak nějak zabili.

Hospoda (1996) (seriál)

Nevím, jaký byl rozpočet na tento sitcom, ale dost by se ušetřilo na hercích, kdyby se postavila kamera do rohu kdejaké zaplivané hospody a natáčela tam hospodské kecy místních štamgastů. Úroveň by zůstala stejná.

Hostitel (2013)

Jak mohli pidiufoni provést úspěšnou invazi na Zemi, když neustále hlásají dobro, nelžou a jsou naivní. Takový ufon by nezvládl ani cestu na Václavák po tom, co by přistál na Hlavním nádraží v Praze. Nejdříve by rozdali většinu věcí bezdomáčům, co by tvrdili, že potřebují pár drobáků na lístek někam, určitě ne na krabicák. Pak by je při východu z vestibulu okradl nějaký feťák o ten zbytek, a nakonec by se nechali ještě v parku přesvědčit dealerem, že když ochutnají jejich zboží, tak poznají nové světy. Ale kdoví, třeba našli nějaký důmyslný způsob, jakou cestou se do lidí dostat, třeba využili záchodové potrubí. Jinak mi v tom přišlo dost pokrytectví jako když tasemnice, co okupuje cizí tělo, se rozčiluje, že jí někdo chce vyjmout, nebo lidi jsou zlí a ničí zemi, tak na nich spácháme genocidu. Ale co, stejně je ten film asi určen především pro dívky mezi 13-tým a 17-tým rokem, tak si to holky užijte, poplačte si a udělejte pyžamovou párty, kde nebude chybět ani série Twilight, i když oproti Twilightu zde byly postavy celkově sympatičtější.