• Thriller

Krvavé pobřeží (2009)

John Woo splnil očekávání. Je to velkolepé a na ničem se nešetřilo. Bitevní scény jsou nádherně nasnímané, výprava vyráží dech a herci hrají tak, jak mají. Všechno je na svém místě, jen je to tak sterilně dokonalé, že se to ani na moment nedotklo mého srdce.

Zákon touhy (1987)

Milý Pedro, já už tě stejně delší dobu podezřívám, že si z nás prostě děláš srandu.

Ráj: Láska (2012)

Nemají to jednoduché ti kluci afričtí. Jsou to těžce vydřené prachy, když se mají zavděčit hejnu sexuchtivých postarších Evropanek. Žen osamělých, nešťastných a omezených vlastním pocitem nadřazenosti.

Mořská víla (2007)

Sama to nechápu, tohle je přesně ten typ filmu, který by mě měl uchvátit. Jenže se tak nestalo a já vlastně ani nevím proč.

Královská hra (2004)

Jedno malé vítězství v souboji s nikdy nekončící snahou o moc a absolutní kontrolu. A navíc s hořkým dovětkem.

Ta přede mnou (2021) (seriál)

Studené a nehostinné jako ten barák v hlavní roli.

Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun (2021)

Wes Anderson se úplně utrhl ze řetězu. Přiznávám, že ke konci už jsem měla trochu problém s koncentrací, protože bylo těžké udržet s tím gejzírem invence krok a neztratit se. Obdivuju jeho nápaditost i osobitý styl, jen ta lehkost mi tam tentokrát trochu chyběla.

Zrádci (2020) (seriál)

Budu předstírat, že mi ta těkavá kamera a mizerný zvuk vůbec nevadily, jinak bych musela jednu hvězdu ubrat. Ale to bych zase nerada. Někdy je to peklo, hodnotit.

Marty (1955)

Velice milý a přímočaře jednoduchý film se skvělým Ernestem Borgninem. Když si chlap nevěří a navíc mu dávají všichni najevo, že jeho zjev není zrovna atraktivní, není vůbec jednoduché okouzlit dívku. Jenže, jednou to přece musí přijít a potká někoho, s kým je najednou všechno tak jednoduché a přirozené a snadné.  A přesně o tom to je, a úplně mi to stačí.

Průsmyk - Série 2 (2022) (série)

Jsem moc ráda, že i 2. série si udržela vysokou kvalitu, a to i přes fakt, že jde divákovi vstříc jen velmi pozvolna. Rozjezd je krapet pomalý a opatrně si buduje atmosféru. Až téměř v půlce se do děje znova zapojí hlavní dvojice a události se dají do pohybu. Jak se opět ukáže, prosadit spravedlnost není vůbec jednoduché a tak se přímo nabízí výchozí situace pro další řadu. Za velké plus navíc považuju práci kameramana, který z atraktivní lokality zasněžených Alp vytěžil maximum. Je kouzelné, jak si přes závoj vloček můžeme skoro sáhnout na vzdálené hory.