Ježek Sonic (2020)

Ježek Sonic umí své modré bodliny pěkně rozvlnit, a když dostane od malé kamarádky fungl nové tenisky, nikdo mu nestačí, ani zloun Robotnik s doktorským titulem. Šerif Tom, kterému zubař říká Tim nebo naopak má skvěle udělaný chrup, proto asi ta narážka na zubaře, takže pojídá Donuty a zubí se na svou manželku, která má asi stejného zubaře a zuby bílé jako sníh. Ale je to bezva policajt a Sonica si oblíbí. Kouzelné zlaté kroužky, které umožňují přesun kamkoliv, ničící drony, které všechno vyčmuchají a jiskření - to jsou rekvizity, z nichž ta největší jiskra je nakonec, samozřejmě, jiskra přátelství. Dobro zvítězilo nad Jimem Carreym a ten ať se jde vyšutřit do houbičkového světa.

Cesta za živou vodou (2019)

Půvabní představitelé Espena a Kristin s hlasy Ivany Korolové a Zdeňka Piškuly v ekologicky čisté pohádce plné zeleně a křišťálově průzračné vody se ničeho nezaleknou. Potkávají na cestě pro oživující vodu poněkud nekonvenčního hastrmana, ježibabku, které překáží její dlouhý nos a pořád si ho někam zašprajcovává a nakonec i trojhlavého trolla. Pohádkové bytosti jsou skvěle namaskované a ať chtějí nebo ne, pomohou dobru a lásce, aby opět zvítězila.

Pod vodou (2020)

Klaustrobofické drama. Pospolitost a odvaha. Kristen Stewart bomba v kalhotkách(cituji Enšpígl) mi k sežrání nepřipadala(cituji fandadofilmu), asi proto, že jsem holka a mám nadváhu, takže závidím. K sežrání ale bylo, jak se rychle uměla orientovat ve strojovnách a že byla opravdu kooperativní a s železnými nervy. Ornamenty s plyšákem byly zbytečné.

Kočky (2019)

Dávám 5* za skvělý překlad, včetně originálního přebásnění testů písní. Bravo, Petře Putno. Dávám 5* za choreografii, dalších 5* za stepovací číslo na pražcích, 5* Judi Dench, že do toho šla a 5* za úžas za kreativitu, s jakou je film zpracován. Emocionálně a umělecky mě to pohltilo, asi jsem kočičanda. Mňau.

Králíček Jojo (2019)

Roztomilý Románek Griffin Davis jako Jojo se o všem radí se svým vzorem a virtuálním kamarádem Hitlerem. Jak se má ale jeho dětská duše poprat s tím, že jeho milovaná maminka ukrývá židovku a roznáší letáky a nakonec je popravena? Naštěstí se do židovky zamiluje, vyspěje, pochopí a kamarád Hitler vylítne oknem. Vynikající Taika Waititi jako Hitler a Scarlett Johansson.

Život začíná po stovce (2015)

Smála jsem se nahlas a fandila té vitální a vtipné Dagny. Schválně nepíši stařence. Je to holka, která píše každý den blog a baví ji život.

Last Christmas (2019)

Romantický, vánoční film, se skvělým stylingem Emilie Clarke. To měl být vtip. Jako vždy podává prvotřídní herecký výkon Emma Thompson s věrohodným srbským přízvukem. Bavil mě vedlejší příběh malajské krasavice Michelle Yeoh, která si namluví nesmělého Borise Isakovice. Jeho obor je zelí, ví o něm vše a také své přítelkyni přinese vánoční stromeček z miniaturních zelíček. Parádní a srandovní kýčarna.

Vlastníci (2019)

Skvělý scénář a podle něj jde potom všechno jako po másle: zapomínáte, že hrají výborní herci, protože jste vcucnuti do děje a najednou se nestačíte divit, že jste vlastně na schůzi mezi vlastníky, kteří jsou směšní, zábavní, vychytralí, ale bez jakéhokoliv pocitu solidarity. Jsme takoví, říkáte si? Kéž by se u toho filmu lidé nejen bavili, ale také chytli za nos. Bravo scénáři, režii, hercům, kameře, hudbě, kostýmům. Velmi povedený film.

Joker (2019)

Joaquin Phoenix je jako Joker fantastický a to jako herec i tanečník. Zlo tam čpí ze všech koutů a člověk se ošívá i u scén, kdy Joker pečuje o maminku. Je totiž u všeho " divnej." Když se ukáží všechny aspekty toho proč, není už čas na nějakou naději, zvlášť mi to vadí, když má mít tato prezentace zla a násilí zobecňující poselství. Pokud by zabíjel jen hajzly, lze to nějak zdůvodnit, ale další vraždy už logické nebo zdravé, chcete-li, vysvětlení nemají. Scéna s liliputem, který se chce dostat z Jokerova bytu a nedosáhne na zámek, patří k nejsilnějším. V tom příběhu mi chybělo něco, co by mu dalo větší rovnováhu. Asi právě tu naději.

Le Mans '66 (2019)

Tak to je ten nejcharismatičtější a sexy film, je to zážitek s plnou nádrží přátelství a partnerské i rodičovské lásky, je to napínavé až k prasknutí, je to hold talentovaným jezdcům i konstruktérům, je to podívaná v té nejvyšší rychlosti. Kdyby byl film natočen na 70mm formát, jak to bylo u Le Mans, tak by stála fronta na lístky nejen na konec Alfy, ale až k Prašné bráně. Bravo, dávám také ***** a *****.