Staříci (2019)

Zločin a absence trestu a zarputilá naštvanost těch, kteří o tom ví. Důležitý film o cestě, která je zároveň cílem. Vynikající Schmitzer a Mrkvička.

Yesterday (2019)

Jednoduchý nápad s neuvěřitelně milým pokoukáním ve prospěch Beatles, Himeshe Patela, Lily James i Eda Sheerana. Zachtělo se mi zaletět si do Liverpoolu.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Film mě uchvátil a pohltil, jak dramatickým dějem, tak skvostnými hereckými výkony. Všechno jsem jim věřila, což se hodí, když je to příběh i o svobodě a hledání pravdy a inspiraci v ní.

Řbitov zviřátek (2019)

Bála jsem se o Jasona Clarka a ukázalo se, že oprávněně. Je to totiž i řbitov idiček. Churcha bych nechtěla mít doma ani za nic. King je opravdu mistr hororu a ví o strachu všechno.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Svižný Christian Clavier a svižná komedie, ve které nechybí situace, které si dělají srandu: z židovství a klišé o obchodování, z lesbické lásky, z černošské zarputilosti, z muslimství, z nordic - walkingu, z plivání na zem, z francouzského labužnictví, z Shakespeara, respektive z Othella. Vlastně docela odvážný film s milou a vlasteneckou pointou. Merci. Dobře jste nám to zase natočili!

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Dostala mne milostná scéna na pláži Julieběsky a Romeazubky a stěhování draků na bezpečné místo. Jsou jako roj barevných ptáků. Animace, nad kterou se tají dech. Užila jsem si to, ač nejsem dítě.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Polorobotka Alita s velkými emocemi, bojovnice která má potenci zachránit svět. To zní nadějně a dobře se na to kouká. Trikové exhibice, precizní zvuk. Zážitek.

Vlčí jáma (1957)

Fantastická Jiřina Šejbalová v roli paničky, která deptá okolí, ale bezmezně miluje svého muže, kterému se nedaří z osidel pokryteckého manželství uniknout, ačkoliv je zamilovaný do schovanky Jany. Ta čeká na jeho vyznání, ale on je pasivní. V závěru, když milostpaní zemře, Jana odchází, protože ho přestala milovat.

Marie, královna skotská (2018)

Začátek mě bavil, byla jsem zvědavá, jak si povede královna Marie na skotském dvoře, jak bude čelit intrikám Alžběty a jejích rádců. Vůbec mě nebavila zápletka s původně vášnivým a oslňujícím milence, ze kterého se vyklube homosexuál. Divné. Saoirse Ronan výborná a uvěřitelná, Margot Robbie byla nudná a jejich setkání taktéž ušlechtilá nuda.

Na střeše (2019)

Mádlův scénář mi lahodil. Je komorní a nápaditý. Ze začátku se mi film zdál pomalý, ale pak mi začalo vyhovovat, jak si užívá Prahu nebo pohyb výtahu. Dostala mě konverzace o homosexuálech a následné registrované partnerství, bavil mě nápad s banány/Warholem a hlavně mě bavil skvělý pan Švehlík a autentický a milý Duy Anh Tran. Jen to pomalé čůrání by stačilo jednou. Vtipné je i to, že se hlavní postava jmenuje jako autor hudby. Povedený film.