Bounty (1984)

Velice povedený historický film. Jedinou jeho vadou je jeho délka. První půlka filmu je trochu rozvláčná a nudná a ustřihnout snímku 20 minut by nebylo na škodu. Ta druhá je však plná psychologicky vypjatých scén, akce, vynikajících hereckých výkonů Gibsona a Hopkinse, úžasné loves story a hlavně exotických exteriérů. Zkrátka Mel mě jako vždy vůbec nezklamal...

Trosečník (2000)

Strhující snímek na pomezí dechberoucího psychologického dramatu a skvělého dobrodružného příběhu. Scénář je brilatně napsaný, Hanksovo herectví je famozní a exotické exteriéry mi braly dech. Spolu s Forrestem Gumpem nejlepší Zemeckisův film!!

Atentát (1997)

Laciný tuctový politický thriller, který na mě působil hodně televizně. Zápletka je ohraná, nenabízí vůbec nic nového a naopak vykrádá jiné a mnohem povedenější politcké thrillery. Sem tam je tu i nějaká levná akce a pokus o hlášku, která ale z úst Keenena Ivory Wayanse působí neuvěřitelně směšně. I na svých 99 minut je film poměrně dlouhý a hlavně příšerně nudný.

Garfield 2 (2006)

Nechutný odvar z předešlého dílu. Tvůrci ze snímku udělali jakousi nepovedenou frašku o vzpouře zvířat, ve které je Garfield spíše vedlejší postavou a která hrozným způsobem paroduje všechny filmové žánry. Zápletka filmu je dětinská, průhledná a hloupá, Garfiledova komika úplně vyšumněla a dialogy jsou neuvěřitelně tupé. Garfielda jsem vždycky miloval a po bombastické jedničce nemůžu vůvec uvěřit tomu, že se dalo takhle podělat! Mé největší filmové zklamání!!

Valentin Dobrotivý (1942)

Dnes už velice úsměvné. Pro tehdejší dobu typické dialogy, typické vtipy a typická hudba. Smát se tomu dnes dá už jen z nostalgie ale i tak mají tyhle filmy něco do sebe. Jediná vada tohohle filmu je to, že člověka baví tak maximálně pů hodiny a díky tomu, že se tam v druhé části moc neděje tak jsem u druhé půlky pomalu usínal. Nostalgické tři hvězdičky.

Lovec krokodýlů (2002)

Příšerná ptákovina. Film, který je chvíli politickým thrillerem a chvíli zase přírodopisným dokumentem. Jakmile se ty dva žánry na plátně protnou je to katastrofa.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

První polovina filmu je ukázková. Velká škoda že ta druhá je už jenom odvarem z té první, protože Polívkovo nadávání začíná po chvilí nudit a příběh se v druhý půli už jen opakuje a nic nového nenabízí. Přesto stále jedna z těch lepších českých komedií.

Trhala fialky dynamitem (1992) odpad!

Neuvěřitelný kretenismus!! Trapné vtipy, trapní herci, trapný příběh a trapný scénář. Něco tak odporného se jen tak nevydí!!

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Tenhle seriál mě nikdy nebavil. Ve směs hloupá kopie Bruckheimrových kriminálek s nesympatickými hlavními hrdiny, ohranými náměty a hloupými dialogy.

Mystery, Aljaška (1999)

Čistě odpočinkový film. Co do originality snímek nepobral vůbec nic a je spíše úsměvným vyprávěním o vzestupu jednoho hokejového týmu a i tak trochu zamyšlením nad rodinnými hodnotami. Je to až k nevíře ale vůbec ne špatným. Russell Crowe je výborný herec a jeho role Johna Biebeho mu fakt sedla. A ani Azaria v netypické vážnější roli nezklamal. Nemůžu si pomoct, já se prostě bavil.