Hunger Games (2012)

nevím asi sem neměl číst knížky ale film se pak stává trochu plochý, i když má 2h tak mi přijde osekanej a postavy se chovají a vypadají jinak než bych čekal. jinak jde o hezkou holku poskakující lesem, poněkud nelogické chování tvůrců her, když hráče zabíjejí vlastně sami tím že jim zapálí les pod nohama, nebo jim vypustí potvoru za zády. to je trochu hloupý... taky mi přišel komický oční kontakt s katnis a klukem před večerní jízdou, v knížce to mělo smysl ale tady to jen natáhlo nesmyslně čas.

Tři dny ke svobodě (2010)

simpatická vražednice a film založený na bezmoci, když všechny důkazy ukazují na nevinného. Náš hrdina si nakonec najde cestu jak ji zachránit a film nijak nenudí, je to svižné tempo kde se pomalu kreslí plán až k samotnému provedení.

Na doraz (2010)

je to docela vtipný, když vypili otce tak sem se i smál, jinak jde o cestu jednoho přízemníka a jednoho zhulence, společně vystřídají pár aut cestou do LA, odkud to jedou sem už stihl zapomenout, poperou se a udělají pár šíleností. Nakonec dojde i na happy end, kdy se skamarádí a ani kulka v břichu nebo mlácení hlavou o nárazník to nezmění.

Já, Olga Hepnarová (2016)

bože to je zhovadilost, holka co se chová nesmyslně (i vzhledem ke svým pravidlům) a všichni žmoulají nepřetržitě žváro v puse. na to se nedá koukat. Přeci když děláte film o komkoliv tak musíte vysvětlit nějak jeho pohnutky, ale tam se dějí věci zcela bez návaznosti a logiky. Ze slušnosti nedám odpad, zatím

Můj bratranec Vinny (1992)

milá neškodná komedie, jeden obhájce co se nemůže dospat, neví co dělá a má hezkou přítelkyni nakonec vytáhne z rukávu všechna esa.

Buchty a klobásy (2016)

film založený na opakování slov jako mrdka, kunda, vyhul mi, to mě poser a mnoho dalších slov.Nestačil sem zírat na to co někdo dokáže vymyslet. no vtipný to vážně není... spíš smutný

Kimi no na wa. (2016)

tak sem ukořistil ruskou verzi v japonštině a anglickýma titulkama a je to dost boží film, treochu to připomíná 5 cm, kluk holka kteří se hledají. Tady vymyslel chytrou věc s převtělováním a cestování časem. Ale zase mi nechce moc prozrazovat, ten film je lepší vidět. holka, kluk, zvláštní romantický vztah kdy mu holka pomáhá získat jinou, i když se mají rádi společně, pak skok časem, meteorit, strom v kráteru, skok časem, neopětované setkání, skok, setkání duchů a happy end :-)

Noční běžec (2015)

jeden opilej stařík má syna, ten se připlete k jedné vraždě a začne útěk, hádky s otcem o to jak je opustil, přitom otec se stal opilcem jen kvůli své práci, no to byl asi děj celého filmu, ale jinak otec vystřízliví když zastřelí syna nejlepšího mafiánského kamaráda aby zachránil svého syna. A pak začne dlouhá a zábavná honička se střílením a tak.

Pestrobarevný (2010)

hmm, je to složitý, malej kluk se zabije a pak zase vrátí a zjišťuje proč to udělal, přičemž jeho život je komplikovanej, rodina, "přátelé", holka co spí s dědulama a tak, přitom je to trochu romantický, zahloubaný do sebe a tak. I tak je to hodně poutavá podívaná.

Vesmírný pirát Kapitán Harlock (2013)

první hodinka docela ušla, charizmatický kapitán, krásná loď, trochu mi to připomínalo zfilmovanej stratrek, ale v místech kde sem u něho křičel ať ty blbečci tam nelezou tak tady sem s otevřenou pusou čučel, jak se do sebe ty lodě nabourají a v pohodě prostřílí. Má to i pár zajímavých myšlenek a zvratů točících se kolem naší planety. Trochu sem se ztratil v tom koho vlastně ten hologram měl rád. Ale proč dávám jen 3*? v druhé půlce mi to připadalo jako destruktivní orgie bez účelu, nějak mi přišlo blbý pořád zabíjet ty bílý vojáky, který by pokosila i pecka z třešně vystřelená prakem. no konec byl hodně nezáživný...