Herkules (1997)

videl som to 100x,,,,,,vo svojom case to naj co bolo,,uzasna animacia , humor atmosfera,namet,,,,a super slovensky dabing,,,,,,,referencia ako ma vypadat rozpravka pri ktorej sa krajne zabaví aj rodic,,,,,

Ať vejde ten pravý (2010)

severske staty dansko nor svedsko fin su ,,,múza,, americkeho hollywoodu,, kazdy jeden co uz len priemerny film pretocia do svojho umeleckeho jazyka,,,,,a ako vsetko to nema gule,,,,radsej pozriet original,,,,

Bouřlivé víno (2012) (seriál)

ako rybar, obozretne kracajuc zo svojou vystrojou a dobre nasadenou navnadou do lovista,,,tak neak dokazala televizia markiza nasadit tento serial,,,,,,den zacinal byt kratsi, ostatne televizie v danom case boli hluchsie a co je najdolezitejsie serial bo minimalne reklamovany a premietany bez reklam,,ako blesk z jasneho neba,,opakujem skoro viac ako 2 tyzdne isiel bez reklam,,potom s minimalnym mnozstvom,,,,,slovensky divak na to reagoval sledovanim a namotanim sa na dej, ktory bol zo zaciatku svojim sposobom nie zly na sk pomery,,,a vobec uz len ked vnimam komunitne ako sa o tom ludia rozpravali ze ide celkom dobra vec,,,,,,,,,,,dobry tah od spolocnosti markiza,,,,,,,,potom sa serial z predvecerneho casu presunul na hlavny vysielaci cas a bol hlavny tahun markizy na svete,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,po case sporadickeho odsledovania ktorejkolvek casti len hladim a sedim,nechapajuc ci je to vobec mozne ,,,,co sa to stalo,,,,,viem ze kritizovat je to najlahsie na svete,,,,,ale po umeleckej hodnote ak by som to mal k niecomu prirovnat tak sa za nich hambim ,,,,za tie herecke vykony niektorych hercov ,,za ten scenar,,,za tu bezduchost,,,,,,,,,,,,a predstavte si ze normalne cez toto ide reklama a viac x,,,,kde sme to ,kde,, ps- je tam par hercov ako safranu, ktorí tento serial dostavaju sv vykonom z umeleckeho dna,,,,,vidim to aj na priatelke ktora co raz castejsie ignoruje podstatnu cast skoro kazdeho dielu,,,,

Romeo a Julie (1996)

film v svojej dobe som videl viac ako 10x a to tak,, ze som sa mu vzdy oddane venoval,,,,,,,,bol to zlom v mojom zivote co sa vnimania filmov tyka,,,,,,pocit ktory som mal, ked caprio otvril dvere chramu, kde lezela julia obklopena oceanom sviec neviem opisat, ten pohlad s tou hudbou mi trhal srdce,,,,pre mna tá najemotivnejsia vec aka bola vo filme natocena,,,,,,,,,zaverecna skladba liebestod i ked trva len par sekund je ta najdokonalejsia a najkrajsia skladba aka bola na tejto planete zlozena,,,,,,,,nic krajsie nieje,,,,,,,nic krajsie nieje,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,neskonale,,,,,

Temný rytíř (2008)

nenapadnu 1ku som pozeral doma dookola,,,,,,,pre mna vtedy neznami film, ktory si ma svojim podanim doslova podmanil,,,,ked som sa dozvedel ze bude 2ka tesil som sa a v premiere navstivil kino,,,,nedokazem opisat kde ma preradil tento film,,,,to je dielo,,novodoba era akcnych filmov,,,apsolutna spicka,,nejdem opisovat aky je , lebo na to nemam,,,,aj ked to povazujem za gic,normalne si viem predstavit u mna v chodbe na tehlovej stene zaramovanu momentku z tochto filmu ,,,,,,, vzdy ked by som sa na nu nahodne pozrel pripomenula by mi, co ten film somnou porobil,,,, fuuu,,,

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

uz nie detcke , ale dospele ladenie poslednych 3 casti ma silu,,,,patrim medzi ludi ktorí odpozerali pottera koli zanru, ktory tato saga ponuka,,,,,,,,,šedé, rozpravkove, melancholicke prostredie ineho sveta o ktorom sniva kazdy cítiaci clovek,,,,,,,,kazdy diel ma svoj pribeh, no vsetky dokopy z diela na diel ukazuju, ako sa z nicoho vratilo zlo v podani lorda voldemorda, ktoreho monstruozne-uzasne zahral ralph fiennes,,,,,,,,,,,,vsetky casti som bral ako dobru zalezitost,, posledne 3 ako nieco lepsie, no a posledny diel ako vrchol po vsetkych strankach,,,ked harry zistil zo slz severusa snapeho kde je pravda ,ovladol ma uzas ako malokedy,,,znicoho nic pozdvihol HP uplne niekde inde,,,co to napisala joanna rowling, ake velkolepe dielko ,,,,,,,,, tento posledny diel vam vrati vsetko za to co ste obetovali pocas pozretie vs castí,,neskutocne napisane,,neskutocne natocene,,pribeh,,hudba,,hudba,,,hudba,,efekt,,,ralp fiennes ako voldemord a alan rickman ako severus snape boli hereckymi modlami pre mna,,,,,,jednoducho po pozreti zaverecnej casti povazujem celkovo HP za jednu etudu mojho kinematografickeho vnimania,,,,,,,,,,hercom,,rezii,,animatorom,,nametu,,............EXPECTO PATRONUM,,,,,,,,,,,,, po dlhsom case som si pozrel v klude poslednu cast,,,,,severus a jeho ,,,,NAVŽDY,,, myslim ze neexzistuje vo filme nic krajsie,,,nic,,,,,,neuveritelna, nekonecna kraasa,, doslova ma trhá ako moze byt vo filme 5 minut tak neuveritelne tazobne prenadherných, co sa to stalo cooo, nikdy somnou ziadny film takto nezatocil,,nikdy,,,,,,,,,

Medvěd (1988)

moj prvy film ktory som videl a pozeral u seba doma v priestorovom zvuku,,v tej dobe to bola technicky a inak zlozita vec,,,,kedze tento film podporoval tento format pozeral som ho dookola,,,,,,,,a,som stastny ze to bol prave on, pretoze je nadherny,,,dodnes neviem pochopit vrcholnu zavarecnu pasaz, ,,,,,,,ako to natocili ?,,,,

Strážci Galaxie (2014)

TERAZ KOPEM DO DRNU, KTORY ZA NIC NEMOZE !!! film som 1x pozrel na velkej telke s domacim kinom,, doslova som ho prehladel a to bolo vsetko,,,,,2x som ho pozrel na kine a lepsom 3D projektore,,,,,doteraz nechapem co to somnou spravilo,,,ako som si nemohol prvy x vsimnut tolko technicky dokonalych veci,,,fantasticku atmosferu,,,tak prenadhernu animaciu sprevadzanu referencnym efektom,obrovsky skutocna hlbka priestoru,,, vsetko sa mi na tomto filme pacilo, postavy, namet,scenar,hudba,,proste parada,,,,,,,,,,,,,,,,,,zo zaciatku som 3d premietanie povazoval len za bezduchy vykrik do tmy, no zistujem ze je to nevyhnutny novodoby prvok prezentovania urcitych filmov,,,, strzcovia galaxie je referencia akcne-zabavneho kino filmu,,parada

Zlodějka knih (2013)

ludia tu pisu, ze tento film je kopia toho ci hentoho,,,,kazdy jeden film o zverstvach z II sv vojny je iny,,,dnesní mladí ludia ktori nepoznaju historiu, ani len nemaju sajnu,moznost ci zaujem po tom patrat, ake to bolo len formou filmu,,,,videl som dost filmov tejto tematiky, no ani jeden nedokazal poukazat na krajne tazku clivost, atmosferu ktora v danej dobre exzistovala,,,,mal som podobny pocit, ako ked som sedel starej mame na kolenach a bez dychu pocuval co zazila pocas vojny,,,,a prave o to ide vo filme zlodejka knih,,,,tak vzacny film,,,este na zaver ako vzdy- fantasticky G.RUSH