One Life (2011)

Sestřih seriálu je minimálně o jednu třídu horší než originál. Některé části jsou prostě příliš zjednodušené a "filmové" spíše než dokumentární,

Země bez zákona (2012)

Přímočará brutální gangsterka, kde sledujeme kriminálníky z počátku distribučního článku pašování whisky v době prohibice. Skvěle zahrané, jen Guy Pearse balancuje na hraně přehrávání se svým archetypálním zloduchem.

Slova (2012)

Film, který se odehrává v knížce, co vypráví její autor, kde zase další spisovatel vypráví o svém životě, kterým se nechal inspirovat pro vytvoření knihy? No, ta třetí rovina už je trochu nudnější, ale jinak jde o výborně zahrané romantické drama s očekávanou pointou.

Jméno růže (1986)

Historická mysteriózní detektivka, kde strach nejde ani tak z vraha, jako spíše z inkvizitora v podání F. Murray Abrahama.

Oddělen (2011)

Sonda do života amerického středoškolského učitele od režiséra Kultu hákového kříže. Spolu s francouzským Mezi zdmi asi nejlepší film zabývající problematikou neposlušné mládeže. Formální stránku věci zpestřují "dokumentární" proslovy do kamery.

Hra o trůny (2011) (seriál)

1. série - ****/*****, 2. série - ***/****. Bohužel jsem se u 2. série nebavil zdaleka tolik jako u první. Sérii sice stále vévodí sofistikované dialogy a spřádané intriky, tentokrát jsou ovšem o poznání méně intenzivní a dramatické. Chvílemi přichází opravdová nuda.

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Pilot je zatím těžké zklamání. Největší problém nevidím ani ne tak v neoriginalitě, ale v děravém scénáři a podivném tempu vyprávění, které je příliě zběsilé a nenechá postavy pořádně rozvinout. Možná se za tu rychlost maskuje fakt, že seriál obsahuje v podstatě jenom triviální dějovou koncepci. Uvidíme, co bude dál, ale už tomu moc nevěřím.

Zrození Planety opic (2011)

Zrození planety opic určitě není film bez chyb - je jich v ní naopak poměrně dost, ať už jde o nelogičnosti, trochu podivná prostředí, náhody, které posunují děj, jež je navíc očas trochu zkratkovitý, což u některých linií trochu zamrzí. Na druhou stranu jde o naprosto skvělou filmařinu se silným nosným příběhem, skvělými efekty a bezkonkurenčně nejsympatičtější opičkou ve filmové historii. Jde tak o nejlepší letní blockbuster 2011, od kterého dostanete vše, co očekáváte, možná ještě o trochu víc.

Rango (2011)

Rago je po technické stránce skvělý animák. Troufám si tvrdit, že ho nepřekoná v tomto ohledu ani žádný film od Pixaru. Potěší také narážky na různé kultuvní trháky jako Star Wars, Apokalypsa, Indiana Jones. Bohužel po příběhové stránce a po stránce prokleslení jednotlivých postav je to už podstatně horší. V ději se hraje hodně na náhodu a je to celé takové mdlé a už nudně ubíjející. Humor působí trochu schizofreně. Rango totiž rozhodně není filmem pro malé dětičky, protože v některých místech postavy očividně umírají a dalšího násilí je zde také spoustu. Vtípky ale bohužel směřují trochu dětinsky dětským směrem - samé pitvoření, humor vycházející z akčních honiček - sofistikovanější humor by jste našli na prstech jedné ruky. Celkově je tak Rango tak trochu zklamání, které hodně zaostává například za Jak vycvičit draka nebo posledními Pixarovkami (s výjimkou Aut 2) a dokonce i za Megamind.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Rozhodně jeden z těch lepších Potterů. Děj totiž dává docela smysl a jako neznalec předlohy není člověk, tak výrazně ztracen jako v předchozích dílech. Nedalo se toho ale možná tolik zkazit, protože příběh ubíhá poměrně přímočaře. Triky i akce jsou tentokrát výrazně lepší. Zamrzí ovšem, že i přes rozdělení na dvě části nedostala finální bitva o Bradavice ani souboj mezi Potterem a Voldemortem tolik času, kolik by si zasloužila. Vězeň z Azkabanu zůstal nejlepším dílem, Fénixův řád druhý.