Zabiják Joe (2011)

Tarantinovsky vygradované scény, buranský humor, výtečný McConaughey a Friedkin na to režijně stále ještě má. Příjemné překvapení, které se vydává dost často překvapivě svoji cestou - rozvíjí postavy nebo dějové linky, které bychom nečekali, že budou zdůrazněny.

Laggies (2014)

Všední ale příjemná nezávislá romance s tentokrát výtečně hrající Keirou.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Dvojka Jak vycvičit draka bohužel trpí typickým syndromem mnoha pokračování - všechno je větší, draků je více, akční scény jsou delší, vizuální efekty ještě více kulervoucí. Příběh ale bohužel občas nedává smysl, motivace postav nejsou tak silné jako v předchozím díle a s roztomilostí draků se to možná už trochu přehání. Plusové body mají tvůrci za tu temnější část a za odvahu ji vůbec použít.

Free to Play (2014)

Dokument je postaven na trojici vrcholovych hracu hry Dota 2 a na jejich motivacich. O samotne hre se toho moc nedozvime, coz je mozna skoda. Rozdily v herni kulture mezi jednotlivymi zememi je fascinujici, i proto je prekvapujici, ze ukrajinsky tym, ktery nema zdaleka takovou podporu jako asijske tymy, je tak uspesny.

22 Jump Street (2014)

Zábavná buddy komedie s popkulturními narážkami a samozřejmě bez nároků na logiku děje. Paralela s manželskou krizí je ovšem natolik zábavná, že i toho slabšího záporáka filmu jistě rádi odpustíte.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Výborný film, přesto se nemohu zbavit dojmu, že je docela dost přeceňovaný. Třeba scéna s umístěním bomby na most je naprosto nesmyslná a nereálná.

Vesničko má středisková (1985)

Ano, je to vtipné, jsou tam zajímavé postavičky, život na vesnici je podán naschvál zidealizovaně. Jenže já prostě nemám rád filmy bez nosné dějové linie, což je i případ Vesničky.

Dredd (2012)

Dredd je důkazem toho, že i remake může být mnohem lepší než originál! Jak tady už bylo zmiňováno, tak připomíná svým konceptem indonéský Zátah. Brutální ale i přesto se sociálním přesahem.

Madagaskar 3 (2012)

Madagaskar udržuje stejnou laťku jako předchozí díly - neurazí a slušně pobaví.

Letiště (1970)

Katastrofická klasika, u níž mě po letech překvapilo, že ta část s bombou v letadle je hlavním motivem jenom pro relativně krátkou část filmu. Jinak se točí všechno okolo postav, co mají s letištěm něco společného a člověka napadá, jaký zajímavý seriál by mohl na letišti vzniknout. Bohužel Primě se to nepovedlo.