Barva peněz (1986)

"Ještě jedna hra? - Už ne. - No tak! - Sem bez peněz. - Tak si zahrajem jen tak. - Jen tak? - Jen tak. Ne pro prachy. Jen tak... pro hru.“ Dokonalá reklama na kulečník, která mě přivedla do herny. Srdcová záležitost. Eddie Felson, chlápek, se kterým bych strávil večer a nechal se klidně porážet, jen tak... pro hru.

Bathory (2008)

Jakubisko už je dávno vyhořelý a opakuje jen své kdysi dávno fungující postupy. Ztratil lehkost, přidal na gestech a poetiku odvlál marketingový pýár.

Berlin Calling (2008)

"Vraťte mi notebook nebo vám tady udělám párty jakou jste ještě nepoznala.." Srovnávat tenhle film s Přeletem nad kukaččím hnízdem je naprosto mimo. Tenhle hype movie tomu nesahá ani po kotníky. Laciná story o DJovi, která je zajímavá pouze tím pozadím celé djské scény.

Bílá vdova (2000)

"Já jsem tak trochu šmejd. Vy ne." - "To si vyprošuji, pocházím z rodu známých šmejdů, můj drahý nebožtík manžel byl největší šmejd pod sluncem!" Ovdovělá paní středního věku po smrti svého manžela musí začít zacelit zadlužený rozpočet svého vesnického sídla a vymění pěstování orchidejí za výsadbu konopí. A vy ji budete fandit! I s následným prodejem! Pro fanoušky seriálu "Black Books" - těšte se na hipíka Billa Bailyeho, který je ve filmu jak kdyby me zrovna skončila pracovní doba v knihkupectví...

Birdman (2014)

"A man is a critic when he cannot be an artist, in the same way that a man becomes an informer when he cannot be a soldier."

Bobule (2008)

"Kdo kurva nevypil 10 tisíc litrů vína není u mě žádný vinař!"

Bratři z donucení (2008)

"Oblíbený nepornografický časopis, nad kterým se dá masturbovat? Správné udržování domácnosti!"

Bruno (2009)

"Pufy Fátr? Rýs Vitršpryncln? Štývý Wundabár? Vilhelm Šmit? Bredhn Pytlr?"

Comeback (2008) (seriál)

Zbavme se v tomto případě předsudků vůči televizi vysílající tento sit-com a zkusme trošku nadhled. Asi nejlepší porevoluční sitcom, který u nás vznikl. Vzhledem k tomu, že jich zase tolik nevzniklo je to poloviční úspěch. Každopádně musím říct, že ze začátku jsem k tomu měl odpor stejně jako k většině produkce televize n@va. Pravdou ale nakonec je, že je to vtipné, kreativní a zadere se to pod kůži.