Pražák

Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 26.7.2009  16:40

"Říká se, že v bitvě, když jsou čistokrevní koně zraněni bajonetem, tajemné kouzlo bolesti je pohání vpřed nabodnout sebe sami přímo do srdce. Stejně je to s tebou, od toho dne, co jsem tě znovu spatřil..." Historický erotický thriller by měl být oblíbený, ale je bohužel málo točený žánr. Koukatelnost a kvalita takového filmu roste a padá především s ústředním párem. Co mi vadilo je, že z toho erotikého dusna nakonec moc není. Na otevřenou sexualitu jsme si zvykli už dávno a překvapit (případně šokovat, jak se možná režisérka snažila) dnešního filmového diváka (nikoliv puritánského) je celkem problém. Tam kde film měl vrcholit, vyvolávat vášně–nefunguje.

• 12.4.2008  21:42
    Václav (2007)

"Všechno bude!" Vejdělek si chtěl natočit svýho Otíka, ale ztratil nad tím trošku kontrolu.

• 19.3.2008  01:17

"Když něco v životě chceš, napřáhni se a uchop to." Nádherný příběh, který napsal sám život myslím zasáhne nejednu rozpolcenou, hlubokou a podobně ztracenou duši jako tu Alexovu (Christopherovu). Tenhle film skutečně vede k hlubšímu zamyslení se nad mnoha věcmi, kterých se hlavní postava dotkne v mnoha částech svého příběhu. V každém z nás je kousek Alexandram Supertrampa, ne každý z nás má ale koule na to jít v jeho stopách.

• 7.4.2007  22:50

"This is how we fight!" Jednoznačné vítězství formy nad obsahem.

• 11.12.2009  11:05
    Apocalypto (2006)

"Jsem Jaguáří Tlapa! Syn Pazourka Nebe! Můj otec lovil v tomto pralese přede mnou. Jsem lovec! Tohle je můj prales! A moji synové v něm budou lovit, až já tu nebudu!" Dvě věci, který si zapamatuju. Naprosto nádherně vykreslené město Mayů, jeho špína i velkolepost, tváře jeho obyvatel, jejich šaty a šperky. Druhou věc, kterou si zapamatuju je tuctový příběh, kde je špatně klást si otázky typu "jak je možné, že...". Je to ale jedno! Tady šlo o to vystavit uchvátnou podívánou, která nebude nudit. Skutečný historický kontext je zde vedlejší. Takhle nějak si představuju filmovou podívanou, která je určená širšímu publiku. Poselství? Zase tolik se za ty staletí nezměnilo.

• 24.11.2011  06:58
    Dexter (TV seriál) (2006)

"Tonight's the night. And it's going to happen again, and again." Vždy o Vánocích (2006, 2007, 2008, 2009, 2010)! Vánoce bez Dextera už si neumím představit. Když má Dexter problém, obvykle ho řeší ostrým nožem a hromadou plastové fólie. :-)

• 2.1.2010  23:55
    Fido (2006)

"Co ten zatracený Zombie dělá v mým ušáku?!"

• 7.1.2010  13:32

"Miki Volek byl vlastně taková česká Edith Piaf."

• 31.8.2008  20:58

"Zasraní Dánové! Kvůli vašemu žvanění jsme trpěli 400 let!"

• 24.12.2008  23:42

"Občas si říkám jestli nám Bůh odpustí, co všechno si děláme. Pak se rozhlídnu kolem sebe a dojde mi, že Bůh tohle místo opustil už dávno." Škoda toho finále. Tenhle film nepotřeboval něco doříkávat.

• 14.9.2008  21:58

"Proč ty seš tak hodnej..." Hřebejk opět potvrdil, že filmy ze současnosti vůbec nezvládá i přes obrovský potenciál v hereckých jménech, skvělou kameru či dostatečně rádii provařenou hudbu. Už dlouho mi nebyl osud postav tak lhostejný a konec mi byl v podstatě jedno.

• 26.7.2008  22:25

Jo! Plivanec do tváře všem srdcervoucím a lítostívým filmům o podobných osobních tragedií. Skvělé a nezapomenutelné dialogy, výborně vypointované jednotlivé části. Tenhle film mi dal v hodině a patnácti minutách daleko více než desítky dokumentů či osobních zpovědí lidi postižených takovým osudem.

• 5.8.2008  22:31

Sugestivní. Chaos, boj o život, země, náraz, tma. Jeden z filmových okamžiků, který vám navždy uvíznou v paměti.

• 21.3.2009  22:27

"Dali jsme vám do hlavy nálož... - ? - Ethne, kde je zaječí pracka?"

• 28.9.2008  00:10

"Drahá Stéphanie, čárka...jsem jen tvůj soused, co víc k tomu říct. Proto ti píšu dopis...mám divný pocit kolem žaludku. Je to něco mezi...Nevím jestli to, co cítím je nostalgie nebo jestli chci jít na záchod. Jsem jen další lhář v tvém životě... Mimochodem, nemáš číslo na Zoé?" Tenhle nádherný film plný poetiky, symboliky, hloubky, pocitů a nádherné barevnosti buď kolem vás jen projde nebo vás pohltí. Oba hlavní hrdinové mi svým přístupem, svým jednáním, zmatky i touhami mluvili ze srdce jako dlouho už žádný jiný pár. Pro kreativní práci, okolní vidění světa a jeho váhu pro sny jsem se absolutně stotožnil se Stéphanem, pro hluboký, čistý cit a její tvořivost jsem si zamiloval Stéphanií. Gondryho smysl pro míchání našich vnitřních světů s realitou zde propuká naplno a je srozumitelný snad všem, kdo jsou citlivý k věcem kolem sebe.

• 4.3.2007  14:25

Nějak věřím, že pan Kachyňa by to zvládl lépe.

• 22.9.2008  12:22
    Osudná známost (TV film) (2006)

"Já mám spoustu přátel online, pro každého jsem někým jiným... čím chcete, abych byla pro vás?"

• 21.9.2008  21:24

"Když jde vo šukání, je to vždycky vážná věc. Zvlášť, když jde o lásku."

• 13.9.2008  22:31

Pořád nemůžu uvěřit tomu, že Oliver Stone, který nikdy neměl problém reflektovat ve svých vietnamských filmech problémy Ameriky ukáže takovýhle kýč...

• 9.7.2009  00:28

"Charles chtěl vždycky stavět mosty."

• 4.12.2006  18:41

"Pojď na mou hruď, než tam bude plno."

• 9.10.2008  23:33

"Říká se, že zlo přijde, když selže dobrý člověk. To vlastně znamená, že zlo přijde tak nebo tak." Vynikající drama, místy velmi satirické, pokládá zajímavé otázky ohledně viny současné západní společnosti na současném úpadku nejen zemích afrických. Výborný Nicolas Cage jako velmi chladný a talentovaný obchodník. Co s tohohle filmu je skutečností a kde už autoři vymýšleli? Netroufám si odhadnout.

• 2.10.2012  16:24
    Řím (TV seriál) (2005)

"Seru na vaši svornost!"

• 4.1.2009  17:22

"I´m sorry. I don´t speak monkey." Tenhle film podle mě přišel na plátno v nevhodnou dobu. Podceňovaný film s nádhernou výpravou, která připomíná tu Burtonovskou atmosféru, krásným příběhem, spoustou vtipu a se skvělými herci.

• 26.8.2009  10:52

"VOTE FOR PEDRO!"

• 5.1.2007  23:34

"Já jsem fanda a ty? - Já jsem Pepa."

• 24.5.2008  22:11
    Okrsek 49 (2004)

Požárnický popkorn!

• 4.12.2008  23:40
    Spartakus (TV film) (2004)

"Dělejte! Nebo vás dám zbičovat!", zaječí římský císař a já mám tak trochu pocit, že sleduju Asterixe a Obelixe vs César.

• 17.1.2007  18:33

"Jak blažený vestálčin úděl je, na svět zapomene, a na ni zase svět. Neposkvrněný mysli věčný svit."

• 22.2.2009  21:21
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

"Pryvyósly on Lóst"... a už mám husí kůži.