Pražák

Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 20.9.2008  22:31

"Vždycky jsem měl pocit, že stroje jsou mnohem spolehlivější!" Tony Stark

• 20.9.2008  16:00

Kam se ztratila lehkost tohohle žánru ptám se v roce 2008? Malý štáb, dva skvělý herci v hlavních rolích a příjemně utíkající příběh o dvou kamarádech, které momentálně rozděluje vidina slušného balíku. Belmondo vs Ventura! A ten Belmondo je tam obzvlášť skvělý. Ten jeho sympatický mladický úškleb a ta francouzská spratkoidní elegance tu dostali parádní prostor. Ventura zdatně sekunduje. Vynikající původní dabing je třeba také zmínit! Honičky starých kamiónů či finální chlapská bitka u fontánky mi zkrátka bavila a dýchla na mě skvělou atmosférou filmů 60. let. Mimochodem, co bylo teda v tom nákladu? :-)

• 14.9.2008  21:58

"Proč ty seš tak hodnej..." Hřebejk opět potvrdil, že filmy ze současnosti vůbec nezvládá i přes obrovský potenciál v hereckých jménech, skvělou kameru či dostatečně rádii provařenou hudbu. Už dlouho mi nebyl osud postav tak lhostejný a konec mi byl v podstatě jedno.

• 13.9.2008  22:31

Pořád nemůžu uvěřit tomu, že Oliver Stone, který nikdy neměl problém reflektovat ve svých vietnamských filmech problémy Ameriky ukáže takovýhle kýč...

• 6.9.2008  16:56
    Detektiv Martin Tomsa (TV seriál) (1994)

Detektiv Martin Tomsa a jeho Škoda Favorit s mobilním telefonem. Detektivka z dnešního pohledu celkem směšná ale pobaví.

• 5.9.2008  22:01
    Bílá vdova (2000)

"Já jsem tak trochu šmejd. Vy ne." - "To si vyprošuji, pocházím z rodu známých šmejdů, můj drahý nebožtík manžel byl největší šmejd pod sluncem!" Ovdovělá paní středního věku po smrti svého manžela musí začít zacelit zadlužený rozpočet svého vesnického sídla a vymění pěstování orchidejí za výsadbu konopí. A vy ji budete fandit! I s následným prodejem! Pro fanoušky seriálu "Black Books" - těšte se na hipíka Billa Bailyeho, který je ve filmu jak kdyby me zrovna skončila pracovní doba v knihkupectví...

• 4.9.2008  21:56
    Comeback (TV seriál) (2008)

Zbavme se v tomto případě předsudků vůči televizi vysílající tento sit-com a zkusme trošku nadhled. Asi nejlepší porevoluční sitcom, který u nás vznikl. Vzhledem k tomu, že jich zase tolik nevzniklo je to poloviční úspěch. Každopádně musím říct, že ze začátku jsem k tomu měl odpor stejně jako k většině produkce televize n@va. Pravdou ale nakonec je, že je to vtipné, kreativní a zadere se to pod kůži.

• 3.9.2008  21:44

Píše se rok 2008 a Akta X už jsou slabým odvarem kdysi skutečně napínavých, mystériózních a kultovních dílů. Třetí hvědzičku jedině z nostalgie, ale nedám, budu lakomý. Jinak může mi někdo vysvětlit znělku, která zazněla při záběru na obraz George W. Bushe? To bylo tak neuvěřitelně prázdné gesto, které se snažilo podobně jako celý film něčím upoutat, mlácené slámy.

• 1.9.2008  17:37
    Mr. GS (TV pořad) (2008)

Ano, byla to jen otázka času, kdy se programový ředitel n@vy zamyslí a pokusí se vyšlehnout kopii "Uvolněte se, prosím" Jana Krause. No a ten Genzer&Suchánek s Tele Tele přece nemůžou být špatní. Jenže oni jsou, a ještě zoufalejší byl výběr hostů. Za všechny příklady jako vrchol demence rozhovor s bývalým členem bývalé kapely Lunetik...

• 31.8.2008  22:40
    Padlé ženy (2002)

Nechápu, že vůbec něco takového bylo možné ještě v druhé půlce 20. století. Nezvedá se mi ani tak žaludek s toho svinstva lidského, nýbrž toho v církevním podání. Pokrytectví, čiré zlo v rouše beránčím. Upálit!

• 31.8.2008  20:58

"Zasraní Dánové! Kvůli vašemu žvanění jsme trpěli 400 let!"

• 14.8.2008  22:41

"Červený nebo modrý?"

• 8.8.2008  00:12

"It`s all part of the plan..."

• 5.8.2008  22:31

Sugestivní. Chaos, boj o život, země, náraz, tma. Jeden z filmových okamžiků, který vám navždy uvíznou v paměti.

• 27.7.2008  21:45
    Wanted (2008)

"Tohle jsem já, jak znovu přebírám vládu nad svým osudem. A co jste do hajzlu udělali vy?"

• 26.7.2008  22:25

Jo! Plivanec do tváře všem srdcervoucím a lítostívým filmům o podobných osobních tragedií. Skvělé a nezapomenutelné dialogy, výborně vypointované jednotlivé části. Tenhle film mi dal v hodině a patnácti minutách daleko více než desítky dokumentů či osobních zpovědí lidi postižených takovým osudem.

• 22.7.2008  18:07
    Jen počkej, zajíci! (TV seriál) (1969)

Proč je nejlepší? Protože na rozdíl od amerických animáků si Vlk vždycky zapálil pořádný bezfiltrový cígo!

• 19.7.2008  22:05
    Adaptace (2002)

Je sobota večer. Objevil jsem Charlie Kaufmana a Nicolas Cage mi teprve podruhé prokázal, že umí ještě hrát.

• 15.7.2008  11:12
    Bathory (2008)

Jakubisko už je dávno vyhořelý a opakuje jen své kdysi dávno fungující postupy. Ztratil lehkost, přidal na gestech a poetiku odvlál marketingový pýár.

• 13.7.2008  16:34

Bizární. Surrealistické. Nezval? Pohádka? Horor? Neuvěřitelně obrazově bohaté, do detailu nastylizované. Trvalo mi hodně dlouho si ale zvyknout na rytmus a systém vyprávění příběhu. Unikala mi zápletka, sen se míchal s realitou. Spousta symboliky na kterou jsem nebyl zřejmě připraven a kterou si vychutnám při dalším shlédnutí. Nádherná Válerie, která mi v několika okamžicích (i kompozicích) připomenula krásu Vašáryové v Markétě Lazarové. Postava Tchoře je asi nejodpornější pohádkovou bytostí a je dostatečně podtržena krásně komponovanými záběry. I řada dalších neznámých herců dělá s tohohle snímku zvláštní a zřejmě nedoceněné zjevení v české kinematografii. Snímek, který zcela určitě nenechá chladného žádného milovníka či znalce filmu a vyprovokuje vášnivou diskuzi.

• 8.7.2008  21:30
    Happy end (1967)

Po tomhle filmu vám každý normálně lineárně natočený film najednou nebude dávat smysl. Lipský jako experimentátor a inspirace pro další generace filmařů.

• 5.7.2008  22:43
    Stalo se (2008)

Vstyčený ukazováček. "Tytyty budeš-li zacházet ošklivě dál s přírodou, ona si s tebou poradí!!!" Prvoplánově blbé. Doporučuji voličům strany zelených.

• 24.5.2008  22:11
    Okrsek 49 (2004)

Požárnický popkorn!

• 4.5.2008  15:19

"Trochu ji votrk... teda trochu se ve městě votrkává."

• 1.5.2008  15:44

"Začalo to pár taškama na střechu, pak ji udělal celou, pak okna, fasádu a teď i tu saunu. Já si ho snad budu muset vzít, on je takovej hodnej..." Oslava zfušované lidové architektury v době normalizace.

• 12.4.2008  21:42
    Václav (2007)

"Všechno bude!" Vejdělek si chtěl natočit svýho Otíka, ale ztratil nad tím trošku kontrolu.

• 2.4.2008  10:42

"Hadžime, kumite!" Bál jsem se až do konce, jak to asi dopadne!

• 28.3.2008  22:06

"Pane starosto, jste kádr!", trapnější agitku si Guiliani zařídit nemohl.

• 19.3.2008  01:17

"Když něco v životě chceš, napřáhni se a uchop to." Nádherný příběh, který napsal sám život myslím zasáhne nejednu rozpolcenou, hlubokou a podobně ztracenou duši jako tu Alexovu (Christopherovu). Tenhle film skutečně vede k hlubšímu zamyslení se nad mnoha věcmi, kterých se hlavní postava dotkne v mnoha částech svého příběhu. V každém z nás je kousek Alexandram Supertrampa, ne každý z nás má ale koule na to jít v jeho stopách.

• 17.3.2008  09:12

Ani po 28 letech se toho moc nezměnilo. Pražáci valcují v pátek odpoledne silnice a výpadovky z Prahy směr nákupní a hobby centra, pokračující směr vlastní chata/chalupa, kde si "americky" zagrilují. Jinak tenhle průměrný film nemůže nikoho ničím urazit.