Kód 46 (2003)

"Každé dítě je zvláštní. Proč jsou tedy všichni dospělí tak průměrní?"

Chata v horách (2012)

"Oh my god. I'm on a reality TV show." Pokračování? Ano.

Hunger Games (2012)

"They just want a good show, that's all they want. " Kdyby se v tom lese aspoň mazali po dospělácku ve stylu 80-tkového Tarzana a operace nohy Iana Holma ve shnilém stromě! I tak je to docela rutinně dobře natočená mainstreamovka.

Temný rytíř povstal (2012)

"Now I know how does it feel.." Pár nezapomenutelných scén. Opět geniální úvodní část, scéna na stadiónu či pro mě úplně gilliamovsky vydekorovaný samozvaný soudní dvůr s panem bývalým maskou. Hudba kolosální, takhle nějak měl znít Prometheus.

Vendeta (2011)

"Sejdeme se v rákosí!" pravil hajný Kaiser. Ufff. Tohle chtělo být silácký, ale nakonec je to srabácky natočený a všem důležitým momentům, kdy by mělo dojít ke katarzi se pan režisér takticky ze zájmu o přístupnost pro mládež vyhl. Nakonec je s toho jen televizní inscenačka děsící důchodce s úvodním mokrým snem realitního makléře.

Prometheus (2012)

"Velké věci mají malý začátek."

Nouzový východ (2008)

"Na pravdu se nezapomíná. Jen se učíme lépe lhát." Pěkně hutný dialogy i postavy. April i Frank představují kousek každého z nás. Příběh o průměrnosti a hledání východisek. Na pár let si od toho dám pohov.

50/50 (2011)

"Nádor? Já? To nedává smysl. Já nekouřím, nepiju, recykluju!"

Alois Nebel (2011)

"Potůční 10:24. Hanušovice 10:44. Bohdíkov 10:52. Kumňátka 10:56." Jedna velká nafouknutá bublina a poetické prázdno, které ve mě nevzbudilo jedinou emoci. Třetí hvězdička za dobře zvládnutý PR a marketing.

Časové pásmo bylo změněno