Czech Made Man (2011)

"S poctivostí leda pojdeš." Ano v roce 2011 si konečně český filmař střihl svůj mokrý sen a otrocky a vyčpěle napodobil Guye Ritchieho.

Dexter (2006) (seriál)

"Tonight's the night. And it's going to happen again, and again." Vždy o Vánocích (2006, 2007, 2008, 2009, 2010)! Vánoce bez Dextera už si neumím představit. Když má Dexter problém, obvykle ho řeší ostrým nožem a hromadou plastové fólie. :-)

proStory (2011) (seriál)

To vypadá, že se hodnotí samotné domy, nikoliv pořad. Pro architekty jedinečná a promrhaná možnost jak mluvit k širšímu publiku se zcvrkla na vlastní obhajobu. Pro odbornou veřejnost se z pořadu nedovím o nic víc než jsem si přečetl ve většině ročenek. Záměr i potenciál pořadu je obrovský se všemi těmi jmény, ale zatím tomu chybí filmařská ruka, která by to pozvedla ještě o úroveň výše. Nelíbí se mi ta koncepce práce s "názorem prostého lidu", který mi přijde osobně urážlivý a svědčí o zahleděnosti či elitářství a ne-snaze komunikovat s veřejností o problému, který má daleko širší kontext. Architekti nadšeně tleskají, ale běžný divák (tedy potenciální klient) přepíná.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

"What's wrong with my cum face?" V době komiksové mánie, kdy se recykluje kdejaký superhero je tohle vztyčenej prostředníček všem nažehlenejm a moralizujícím hrdinům. Misfits jsou výborný sociologický průzkum týhle generace s dokonalým dávkováním černého humoru, nadsázky, napětí, zábavy, vkusného hudebního soundtracku a poctou ostrovním akcentům.

TRON: Legacy 3D (2010)

"... and then one day, I got in!" Vizuální orgie, povinné pro milovníky designu. Neuvěřitelně propracované detaily, které v té akci někdy ani nelze na poprvé postřehnout. Příběh je tuctovka samozřejmě, když se mluví, člověk to nebere vážně, ale jakmile se rozezvučí monumentální hudba Daft Punk a rozjede první motorka cvrnkám si do textilu.

Ženy v pokušení (2010)

"Naučil jsem se jezdit na koni. Osvojil si základy maďarštiny. Hraju závodně domino. Ale chodil jsem i do kurzů pletení. Zkusil jsem judo. A hlavně. Každej víkend chytnu stopa a vyrazím na čerstvej vzduch."

Okresní přebor (2010) (seriál)

"Vona pude Bláňa vo půlnoci domu.. viď Bláňo? No tak nepude.." Docela mi mrzí ta předpojatost spojení n@va a fotbal, protože tohle je seriálový majstrštyk české produkce v posledních několika letech. Sázka na nové lidi, originální námět vyšel na 100%. Být to na ČT vsadím se, že je hodnocení ještě vyšší.

3 sezóny v pekle (2009)

"Oni ti tvoji Češi za kamny umí být pěkný svině..." Kdyby tohle byl průměrný český film měl bych neskonalou radost nad úrovní české kinematografie. Bohužel není. Obrazově vytříbené, dějově se nedivím, že od toho dal Bondy ruce pryč.

Barbar (2009)

"He is driven by hate. It is how he survives. Why he never looses." Nádherná přírodní kulisa, charismatický Mads a režisér Refn jako Terence Mallick nové generace.

Berlin Calling (2008)

"Vraťte mi notebook nebo vám tady udělám párty jakou jste ještě nepoznala.." Srovnávat tenhle film s Přeletem nad kukaččím hnízdem je naprosto mimo. Tenhle hype movie tomu nesahá ani po kotníky. Laciná story o DJovi, která je zajímavá pouze tím pozadím celé djské scény.