Super 8 (2011)

Super 8 chtít domů! Prostě a přímo, tyto kinder thrillery nebo asi sci-fi rodinné snímky vstřebávám jako kuřecí pařáty na lačno. V mých očích zklamání téměř po všech stránkách. Zbytečný snímek na který se zřejmě znovu nepodívám.

Světová invaze (2011)

Emzáci konečně pochopili, že dostat se do křížku s jedinečnou US Mrine Corps a hispánským civilistou znamená pěknej průser. Kdyby to chudáci tušili na začátku, hned by je přešly choutky po naší drahocené H2O. Stáhli by svoje pryskyřicové půlky, vyslali omluvný paprsek a světlili by si to do jiné galaxie. Zde se scénář opravdu nevyved a Liebesman zřejmě propadl sentimentálním choutkám nebo totální hysterii, oba tyto faktory ovlivnili v některých momentech výborný námět v uslintaný patos.

Syriana (2005)

Jsem rád, že alespoň po 40 min. to začalo dávat smysl a já se tak další dvě třetiny děje nemusel dívat na žánrovou blamáž. Postupně je zde sice cítit citelná snaha vtáhnout diváka do děje, i přesto se to, ale neobejde bez zamatečných míst, kdy bylo zapotřebí použití tlačítka rew. Myslím si, že potenciál takového scénáře byls sice dostatečně časově vyplněn, nkoliv však v řadě míst naplněn.

Šťastné a Veselé (2005)

Než jsem film viděl, tak něco málo jsem o této kuriózní události četl. Už tehdy mi tato událost přišla vhodná pro filmové zpracování. I když se v tomto případě jedná o válečné drama, celkový dojem z tohoto snímku na mne působil spíše uvolňujícím dojmem s pocitem vnitřní hrdosti k tehdejším aktérům. Ve snímku je možno vidět oprášení rytířského ideálů, ke kterému při správné konstelaci velitelů sem tam dojde. Když pominu, ne zrovna dokonale setstříhané bojové scény, tak ve zbytku na mne film zanechal velmi příjemný dojem.

Templář (2011)

Historická rubačka jako řemen! Velmi realistické podání, perfektni dobové kostýmy i slušné herecké výkony si zaslouží 9/10. Mít trochu větší rozpočet, byla by to určitě klasika. Pro milovníky historických šlágrů povinný snímek. Líbit a moc.

Trafalgar (2006) (TV film)

Velmi poutavě zpracovaný dokument. Obsahově slušně zahrnul důvody proč k Trafalgaru došlo, o to méně se však věnoval samotné bitvě, kde došlo k velmi zajimavým a individuálním soubojům. Rovněž jsem postrádal širší rozvinutí celé taktické operace a hlavní důvody proč to Villenevue projel, ač sám dobře věděl, že jiný výsledek čekat nemohl. Zároveň jsem pociťoval jistou rehabilitaci Villenevovy osoby, což nemůžu jinak než podpořit.

Trestný prapor (2004) (seriál)

11 dílů tohoto seriálu mě seznámilo s realitou, kterou jsem si doposud mohl přečíst jen v knihách. Před nedávnem odvážné téma pro filmová zpracování se stalo skutečností. Je to ukázka toho, že Rusko má vůli vyrovnávat se se svou minulostí. Seriál není bůhví jak protknut kvalitními válečnými scénami, to je důvod, proč dám pouze hvězdiky 4, na druhou stránku, tuto menší újmu na kráse plně vynahrazuje vše ostatní. Atmosféra, výběr postav, kstýmy a předevší dialogy jsou právě ty záležitosti, které v tomto seriálu dokáži působivě podat marnost boje těchto jednotek.

Tři mušketýři (2011)

Mně tam ještě chyběl lítací slon a podmořský koník. Obávám se, že to vypadá na pokračování.

Tudorovci (2007) (seriál)

Po shlédnutí druhé série, nezbývá než poděkovat výbornému scénáři, režii a celkově celému týmu za zdařilou práci. Sečteno podtrženo, těch 20 dílu bylo sakra dobrých! Ano, byly tam historické minely, digitalizace taky nebyla úplně košer, ale to co mě jako diváka mělo oslovit, tak z toho tvůrci postavili rovnou pilíře. Spokojenost rovněž s tím, že každá z postav měla chrakteristiku jakou si divák představuje a očekává, a víceméně je i pravdivá, tedy žádný experiment se pro dnešek nekonal. Abych tu svou eufórii utlumil, tak trochu mě zarazil výběr Meyerse jakožto Jindřicha. Jeho podoba byla sakra jiná, nicméně jeho empatický výkon to vše nahradil. Zaslechl jsem něco o další sérii, takže Meyersi pár kil navíc a jedeme dál.