• Soutěžní
  • Pohádka

Policejní akademie (1984)

Nejkvalitnější díl celé policejní série, jejíž kvalita samozřejmě upadá přímo úměrně s pořadovým číslem dílu. Celkově jedna z mála komedií, u které jsem se dokázal i zasmát nahlas a vyprsknout na televizní obrazovku :-).

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Film jsem ani nedokoukal a dětem bych taky raději doporučoval, ať si přečtou Čtyřlístek jako časopis a ne tuhle slátaninu. Jako hlavní negativum vnímám nadměrný product placement - propagovat výrobky ve filmu určeném dětem je jedno z největších svinstev, jaké znám

Kameňák (2003)

Člověk má občas pocit, že Zdeněk Troška do tohoto filmu zahrnul ty nejohranější vtipy, jaké jen mohl :-), Myslím ale, že je potřeba to hodnotit v kontextu tehdejší doby, kdy žádný podobný filmový formát vlastně známý nebyl, takže svým způsobem je toto filmový unikát. Hodnocení odpad bych si ale netroufal dát - cožpak je možné dát tenhle film na stejnou úroveň, jako třeba pořad typu "Za kačku svlíkačku" nebo "Rychlá hra", při které se okrádají lidi?

Lovec policajtů (2001)

Jeden z lepších filmů se Seagalem, u kterého vlastně ani pořádně nevím, o co v tom ději jde. Pro mě osobně v podobných typech filmů ale tohle stejně nebylo nikdy příliš důležité :-)

Populární mechanika pro děti (1997) (seriál)

Jako malý jsem to hltal a dokonce nahrával. Nejvíc se mi tam líbil Charlie a jeho experimenty, i když materiál na jejich uskutečnění se stejně prakticky nikdy nikde nedal sehnat, takže jsem vlastně nikdy neměl možnost si nic z toho vyzkoušet. A taky se mi samozřejmě líbila Elisha, možná ještě víc, než v její dnešní podobě :-)

Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela (1991)

Nejvíc se mi líbila ta část filmu, když byla pečovatelka ještě živá... což bylo asi tak prvních 5 až 10 minut toho filmu. Potom mi přišlo, že se děj strašně vlekl, nicméně pustit si film jako pozadí k nějaké jiné činnosti - proč ne :-)

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Na tento film se vždy rád podívám... i když upřímně řečeno je na celém filmu nejlepší asi ten závěrečný soundtrack, který naše "inteligentní" televizní stanice stejně často vystřihnou... bohužel

Hospoda (1996) (seriál)

Jak se shodne možná většina zdejších hodnotitelů, je to pořád to lepší z produkce TV Nova. Jako teenager jsem na to rád koukal, ale vzhledem k častému reprízování (zejména během letních prázdnin) už mě to trochu omrzelo. Co je na tomto seriálu nejlepší jsou asi některé hlášky, některé z nich jsou skutečně jadrné :-)

Afrika je mým domovem (1999) (seriál)

Na tento seriál jsem koukal jako malý, dokonce jsem si ho nahrával, ale těm nahrávkám kde je konec? Sice je tam na můj vkus možná až moc romantiky, zasazené to prostředí africké savany, přesto bych byl velice rád, kdyby někdo některé díly měl někde nahrané a mohl případně poskytnout?

Sám doma a bohatý (1994)

Bylo pro mě velké zklamání, když jsem tento film poprvé viděl a zjistil jsem, že tam nehraje ani Macaulay Culkin, ani žádní dva zlodějíčci, ani se nekoná žádná bytová vloupačka. Takže vlastně nechápu ten název, každopádně, toto se tvůrcům dost nepovedlo.