Kvílení (2010)

Ambiciózní film, který však ve finále působí jako slepenec, který zachraňuje jen přednes Jamese Franca a některé nápadité animace (světlo tryskající ze saxofonu), které se však až příliš často opakují. Je to velká škoda, protože jinak je nápad spojení rozhovorů, recitace a grafického zobrazení vcelku zajímavý. 45. KVIFF

Otázka života a smrti (1946)

90% Lze jen doporučit a to nejen kvůli zajímavou hrou s Technicolorem. Ať už v odlišení dvou různých světů, či ve vtipném použití ve vlastním příběhu. 45. KVIFF

Jsou věci, které nevíš (2010)

35% Trefný název filmu. Přiznám se, že jsem na chvíli uprostřed filmu na chvíli usnul, takže mi unikl přechod od pomalých záběrů k romantickým pomalým záběrům. Film byl i celkem dobře natočen, ale s Taxi Driverem má společný snad jen ten taxík. 45. KVIFF

Čestná medaile (2009)

90% Vcelku předvídatelný, ale přesto perfektně vystavěný film. 45. KVIFF

Druhá strana mince (2009)

70% Snímek není špatný, ale zkuste si ho představit bez černobílé kamery a najednou je jakoby o ničem. Mohl by být alespoň trochu konsistentním příběhem o lidech ve vypjaté situaci, kdyby měl trochu víc hloubky. 45. KVIFF

Žert (1968)

Ač se knize nevyrovná, adaptace to není špatná. Ovšem obsazení mi vůbec nesedělo - zejména Josef Somr a Jaromír Hanzlík. Oba herce mám rád, ale jejich postavy tím úplně změnily tvář...

Falling Cat (1894)

Kupodivu žádný překvapivý zvrat. I přesto to vydržte dokoukat až do konce ;)

82. Annual Academy Awards (2010) (pořad)

Jen škoda, že nebylo slyšet více z původního znění. Pánové Fuka z Baldýnským tentokráte tolik neperlili.

Osvícení (1980)

Dokonalá filmařina i herecké výkony, které jsou nezapomenutelné. Zhlediska příběhu mi trochu chybí, takže se rozhoduji mezi * * * * a * * * * *... Před Kubrickem klobouk dolů.