boblig

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 16.11.2018  21:54
    Touch Me Not (2018)

Naprosto nekoukatelná a chvílem i nechutná slátanina s nesympatickou hlavni postavou, ktera nepracuje - jak tvrdi anotace filmu - v tovarne na figuriny, nybrz cele dny travi tim, ze pozoruje lidi pri onanii, posloucha historky stareho transsexuala, nebo chodi po sado maso salonech. Co měl tento velmi nepovedený experiment sdělit, zřejmě netuší ani režisérka ...

• 9.6.2018  10:54
    Já, Simon (2018)

Jediná neafektovaná postava z celého příběhu, je ten kluk, co tají, že je homosexuál. Ale koukatelné to je - ovšem až na ten"dojemný konec", který je vyloženě trapný.

• 11.12.2016  21:14
    Pan Nikdo (2009)

Film, který se tváří jako esence všehomíra a vlastně je totálně o ničem. Režisér naťukl tolik motivů, že se v tom ve výsledku sám ztratil.

• 11.12.2016  21:07

Jedno z klíčových děl japonské kinematografie? Spíš Akira Kurosawa v posledním tažení. Značně tezovité povídky, které svou naivitou a scénaristickou neobratností připomínají studentská cvičení ve třetím ročníku FAMU.

• 11.12.2016  20:45

Film o tom, jak se v jednom starým baráku jeden divnej týpek snaží sbalit jednu vcelku ucházející kost na strašně divný kecy.

• 11.12.2016  20:42
    Příchozí (2016)

Jak by řekl Tomáš Hanák - v tom filmu bylo všechno - od oblázku(ů) až po lásku. :-)

• 16.11.2015  15:46
    Frozen (2010)

Nesympatické postavy, absence logiky v příběhu a ještě ke všemu tuna příšerných sentimentálních keců pronášená třemi oživlými dřevy - prostě film k nevydržení.

• 15.11.2015  20:27
    Všiváci (2014)

Takhle to dopadá, když si scenárista po sobě nepřečte to, co napsal, a režisér točí film podle první verze scénáře.

• 27.10.2015  14:37

Zábavná japonská šílenost plná přehrávajících herců a originálních situačních gagů, u níž nevadí ani ta přehnaná stopáž.

• 27.10.2015  14:27

Což o to, první polovina této japonské sado-masochistické úchylárny docela odsýpá, ale pak ten kolotoč krvavého násilí začne nudit, neb se opakuje pořád to samé bez většího smyslu a snové flashbacky ještě umocní celkovou bezradnost scénáře. Navíc - na rozdíl od jiných uživatelů - jsem v tomto dílku shledal jen minimum humoru. Od Mistra Miikeho je rozhodně lepší film Píseň krtka: Tajný agent Reiji. :-)

• 23.5.2015  14:13
    Kalvárie (2014)

Kdybych odešel z filmu pět minut před koncem a neviděl ten z prstu vycucaný konec, tak bych přihodil i čtyři hvězdičky.

• 23.5.2015  14:07
    Urga (1991)

Když se člověk zasní a bude několik hodin ze své jurty pozorovat liduprostou mongolskou step, tak možná i zapomene, že scénář tohoto filmu je v zásadě o ničem.

• 23.5.2015  13:58
    Biutiful (2010)

Jako typická festivalová artovka o umírání to celkem ujde, ale od AGI bych čekal něco víc originálnějšího.

• 23.5.2015  13:54
    Gravitace (2013)

Vesmírná symfonie.

• 23.5.2015  13:53

Snímek, který diváka rozčiluje svou tupou ubuleností, a ve kterém je všechno dvakrát delší, a to včetně závěrečných titulků. Navíc se obávám, že afektovaný protivný chlapeček s výraznými autistickými rysy není zrovna tím pravým hrdinou pro celovečerní film, jenž se tváří jako art, ale na mě působil poněkud pozérsky.

• 15.5.2015  12:07
    Chappie (2015)

Jako disneyovka pro děti od devíti do dvanácti let docela dobrý.

• 18.7.2014  11:26
    Cesta (2014)

Post-apo drama, které by mohlo nudit za vlast. Ani přehrávající Robík Patyzón a fousatej Gáj Pírs nezachrání film, ve kterým nejde o přežití v pustině, ale o to, že chlapovi ukradnou auto s mrtvým čoklem v kufru a von kvůli tomu zastřelí deset lidí. Délka 100 minut, subjektivně tak 300 minut! Zbytečná záležitost.

• 18.7.2014  11:23
    Leviatan (2014)

Film, ve kterém se vychastalo tak deset flašek vodky během 140 minut, je další zajímavým příspěvkem ke studiu široké ruské duše. :-)

• 18.7.2014  11:21
    Slib (2014)

Ponuré polské drama o lásce dvou patnáctiletých puberťáků, které začíná jako jeden z dílů Beverly Hills 90210 a končí jako teenagerovská vyvražďovačka.

• 18.7.2014  11:20
    Rozhodčí (2013)

Přihlouplá italská "komedie" (tedy aspoň takhle si komedii představují na Apeninském poloostrově) o soupeření dvou týmů z tamní pralesní ligy. Hodně slabej odvar Okresního přeboru s naprosto zmateným dějem, uřvanými postavami a hlavně s absencí humoru.

• 22.4.2014  14:54

Film, který vyhrál Jeden Svět 2014 zřejmě jen proto, že pojednává "o té kauze, při níž umřeli nějací cigáni z Maďarska". Politické korektnosti bylo sice učiněno zadost, ale samotný divák splakal nad vejdělkem, protože se o krvavém případu nedozvěděl ale lautr nic (snad až v závěrečných titulcích, na které ovšem musel čekat dlouhých 108 minut). Snímek, který by dokázal natočit i pologramotný blb z Székesfehérváru, kdyby mu dali do ruky kameru, zkrátka patří do žánru dokumentu, který má tak úchvatně vypovídací hodnotu, až je úplně o hovně.

• 22.4.2014  14:43
    Noe (2014)

Převyprávění Bible pro masy, v níž si v první půlce užijeme budovatelského nadšení a rodinné pohody a v té druhé se zaměříme na příčiny post-traumatické stresové poruchy vyvolané za a) tím, že musíte několik týdnů bydlet na malém prostoru se stále stejnými lidmi a spícími zvířaty, a za b) tím, že trpíte špatným svědomím z toho, že jste nesplnili ten jediný úkol, který po vás chtěl váš přísný šéf.

• 27.12.2013  16:17

Pozdně normalizační odraz hippies stylu v českém filmu, který však po těch letech už poněkud vyvanul. Ale za odvahu natočit něco tak šíleného v tehdejších podmínkách tři hvězdy!

• 27.12.2013  16:14

Film vyhlíží jako zmatený a odfláknutý celovečerní sestřih rozsáhlého historického seriálu.

• 27.12.2013  16:12

Tak přesně takhle si představuji ono proslavené "hrabalovské pábení" bez všech menzelovských příkras.

• 27.12.2013  15:43
    Poslední výkřik (2012)

Snad první případ v dějinách české kinematografie, kdy si filmař natočil remake vlastní sračky, která je remakem amerického béčka ... Obdivuhodné! :-)

• 10.12.2013  19:56
    Jako nikdy (2013)

Není to bezchybný snímek, ale při té letošní bídné filmové úrodě je to pořád film roku. A Jiří Schmitzer je na rozdíl od některých jiných herců v roli umírajícího fakt uvěřitelný!

• 8.12.2013  15:56

Kdyby tam byly jen ty bojové scény a nikoli ten patetický balast a slzičky, tak bych možná šel i o hvězdu výš.

• 8.12.2013  14:44
    Stvoření (2009)

Ultra "zábavná" a ultra pitomá podívaná, která postrádá logiku i napětí (což je u hororu dost podstatné) a která vyhlíží jakoby ji natočili dva francouzští Magnusci, kteří vytáhli z archivu opotřebované masky z filmu Boj o oheň a vyjeli si na výlet do Švajcu. Ale při natáčení v Alpách byla asi sranda, takže jeden bod. :-)

• 7.11.2013  10:56
    Husiti (2013)

Pro děti nesrozumitelné, pro dospělé nevtipné ... Pro koho je ten film vlastně určen?

<< předchozí 1 2 3 4