Sociální síť (2010)

Brilantní nerd-konverzačka. Fincher a Sorkin opět jedou, obsazení JT potěší :)

Povolení zabíjet (1989)

Předzvěst ultimátních bondovek nové generace, která byla po zásluze potrestána. Dalton je (byl) skvělý Bond, vlastně prošlapal tímto dílem cestičku jisté bestiálnosti Daniela Craiga. Přináší do hry svoji jiskru, o které se i dokonce takovému Connerymu ani nesnilo (teda přesně řečeno až do jeho šedých, mentorských let). Jestli to v Glenovi celou tu dobu bylo, či dostal šťastnou náhodou řízením osudu do ruky scénář místy až řízný, nevím. Tady ovšem krystalizuje zárodek všeho dobrého, co se nyní za panování Craiga stalo standartem. Bond girls jsou konečně svůdné (Carel Lowell!), motivace a styl 007 jsou v rámci předchozích dílů až nekonečně inovativní. Pokud pominu totálně Recallovsky přehnanou přetlakově-komorní scénku, akce zde dokonce vykazuje jistý punc reality. Rovněž záporné postavy (včetně mladičkého benicia del Tora) jsou snad poprve od conneryovek dostatečně charismatické. Věčná škoda neúspěchu tohoto snímku, neboť vzápětí se na dlouhá léta dostal na scénu jeden z hollywoodských vrchních papundekláků Brosnan.

Etiketa (2004) (seriál)

Nejhumornější český seriál? Určitě! Plus nezanedbatelný obsah.

Šumná Opava (1996) (TV film)

Architektonická citace lahodné čokoládové skládany je k nezaplacení...stejně jako další krásná ukázka koncentrovaného eklektismu.

Earth (2007) (TV film)

Svým způsobem nejlepší film vůbec. Fantastické záběry, u nichž povětšinou absolutně nechápu, jak se je tvůrcům podařilo natočit, sympatičtí mlaďoši kterým musíte fandit a k tomu skvělé namluvení od kapitána Picarda. A dokonce jsem po celou dobu filmu nedostal chuť na maso.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Jediná věc, která mě na tom štve je to, že Johnovi urazili od huby to jeho cígo. Jinak je ten děda pořád hrozně fajn, ať je příběh oproti předešlým dílům jakkoliv přepálenej. Ale ta jízda je prostě skoro stejně jako u dvojky koží.

Smrtonosná past 2 (1990)

Bezkonkurenčně nejlepší díl série, kterému se jednička neblíží ani ke kotníkům Brucových ponožek. To je frajer!

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Naprosto skvělé a v každé sérii nějak ozvláštněné a jiné - jenom pohříchu je ta závěrečná série asi nejslabší. Parádní sonda na dřeň (ale můžeme to vůbec vědět?) policejního povolání se spoustou skvělých postaviček, pachtích se ve všemožných druzích sraček.

(1998)

Aronofsky je zatím dítě s potenciálem talentu na bázi dvouhlavňové brokovnice bez další munice: jeden, druhej výstřel aby ukázal že to myslí vážně a od té doby postává s flintičkou na rohu. Jak již zmiňuje Douglas, perfektní filmová alternace Focaultova kyvadla, pracující filmově místo slovní s fabulací obrazovou a zvukovou koláží ve variabilní smyčce.

Čápi s mákem (2010) (pořad)

Už po pěti minutách bylo jasné, že se tady odehrává něco vyjímečného. Tvůrce tohoto pořadu musí být snad génius, neboť narvat tolik superhvězdně lidového bonmotu prošpikovaného vesnickou baketou roku Lidunkou (která ani po půl roce nejí ty krabety a ryby co choděj) nemůže být dílem náhody či chladným výběrem manažera. Umělecká bakalářka Agáta ukáže, že ani jako stavební dozor se neztratí a kouřící dělník skutečně na stavbu nepatří, takový vazník 120/140 chytne dřív než silikon Dolly Buster. Bartoška se pomuchluje se stromem a všichni jsou spokojení. Luxusní, pětihvězdičková sračka. TV Prima by se měla pokusit obsadit celý vysílací čas svými kulinářskými esy, to by se pak ani nevyplatilo od té televize vstát. PLUS BONUSY: Dolly stylem "sexyhumr" koketující se svým o osumdesát let mladším šamstrem"