Modelář (2020)

Tenhle film jde rovnou na komoru. Těžko věřit, že takový film mohl vzniknout v Česku, ale stalo se a je to výborný - vtipná i mrazivá fraška, kde se komedie mění v tragédii ve zlomku okamžiku.

Terapie sdílením - Rozmaž to pořádně (2020) (epizoda)

Vymazlené, skvěle zahrané a vypointované dílko, které skutečně vypovídá o naší době. Nejde jen o to, že jsou oba nesmělí, ale hlavně o tu závislost na samotném vybírání a přebírání: ten další / ta další může být lepší! Ten paradox, že nepřeberný výběr často nakonec končí tím, že lidé zůstavájí sami, je tu přece dokonale vystižený. Nejen, že je to vtipné, ale má to na pár minutách takzvaně víc co říct, než řada celovečeráků.

Zlatá maska (2020) (pořad)

Todle by se mělo zakázat!!!!

Jak si nepodělat život - Nonstop lahůdky (2019) (epizoda)

Zatím těžko nacházím slova - takovou pecku bych opravdu nečekal, i když už minulý díl série byl dobrý. Skvělý scénář, pointa, dialogy, vývoj postav...všichni herci ve svých rolích výborní. Hodně lidí se v tom myslím poznalo. Nejlepší Hřebejkův film...o parník! Je to však především zásluha autora scénáře a také režiséra Tomáše Pavlíčka, který umí napsat ikonické scény jako třeba tu u pumpy, které se divákovi vryjí hluboko do paměti. Téma tápajících a hledajících lidských bytostí (což je koneckonců snad každý z nás) umí vyjádřit brilantně se skutečným porozuměním. To stejné se mu podařilo i v jeho Chatě na prodej natočené rok před touto lahůdkou.

MOST! (2019) (seriál)

Viděl jsem až od konce 2. dílu. Některé gaggy a hlášky jsou až příliš chtěné, dějové zvraty předvídatelné a herci občas malinko přehrávají, ale jinak to není špatné. Kdyby tvůrci strávili ještě o trochu víc času nad scénářem a režisér nad režií, mohl to být téměř dokonalý seriál (jako jsou třeba Případy 1.oddělení, byť jde o jiný žánr). Takto zůstalo jen u lepšího průměru.

MOST! - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Chvílemi to mělo až takový skoro tarantinovský náboj..:-)

MOST! - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Zdařilé finále. Přes vážnější notu, nebo možná právě díky ní, nejlepší díl.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Našlápnuto to mělo dobře, námět zajímavý, ale to je bohužel asi tak všechno. Provedení se zkrátka nepovedlo. Napětí měla asi zařídit "dramatická" (ve skutečnosti dost otravná) hudba, která podkreslovala celý závěr. Proměna princeznina mínění byla lehce dryáčnická a sotva uvěřitelná. K tomu Ebenův "herecký" výkon, kterého mám jako moderátora rád, ale tady dává vzpomenout na cimrmanovské "oživlé dřevo". Totéž se dá říci i o Prachařovi.