Captain Marvel (2019)

Šel jsem do kina s obavami, protože jsem na netu četl, že jsou prý reakce různé a kdesi cosi. Nakonec jsem byl velmi mile překvapen! Bylo tam spoustu srandy a vtipů (Fury byl fakt boží), ale taky i nějaké dojemné chvíle. Autoři si s diváky občas ze srandy pohrávali (napovím...rýmuje se to s Furyho okem). Film také nabídl různé úhly pohledu na věc a vtáhl diváka do těžkých rozhodnutí a váhání, což bylo taky super. Sice mi trochu vadí ten nucený stereotyp, pokud chceme, aby se divákům někdo zalíbil, tak si z něj uděláme srandu, musí prohodit nějaký vtip, nebo něco co je směšné apod. Škoda, že se daný jedinec nechová jako před tím. Těm co ten film neviděli, by tato má slova neměla nic konkrétního říct, ale ti co to už viděli, pochopí. I přes to, že patřím mezi fanoušky Marvelu, tak jsem třeba Black Pantherovi dal jen 3*, protože se mi prostě tak moc nelíbil, ale tomuhle dávám plný počet! Super podívaná i s nějakými emocemi!

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Totální volovina, ale pobavila mě :D Nezapomenu na tu scénu s objednáváním jídla. A dál? :D Nebo hele vole, ty máš tetování! Ty taky vole! Co tam mám? Vole, a co to moje? Bezva, a co tam mám já? Vole, a co to moje.... x-D Trochu mi to připomíná film Pařba ve Vegas.

Znamení (2002)

Velmi pěkně natočeno! První polovina perfektní. Vše se odhaluje po malých kouscích a je to velmi napínavé. Žasnu také nad tím, co Shyamalan dokázal vytvořit za pomocí tak malého množství efektů. Co mi však hodně vadilo, byla propagace víry jak v křesťanství, tak i v osud a zázraky. Všímám si toho u amerických filmů často a vadí mi to. Ať si autor věří čemu chce, ale nejsem moc nadšený, když nám to vnucuje. Co mi pak hodně vadilo, tak byla absolutní iracionalita "nezvaných" hostů. Takto by to nikdy nebylo. Jevili se jako banda pomatených bláznů, kterým asi hráblo z toho, když se nadechli toho našeho krásného vzduchu. Žádné obleky nic hm? Pro ně samotné nepřípustné biologické riziko, nulová ochrana vůči napadení atd. atd. A jejich úmysl ještě podivnější. To mě hodně zklamalo a ten konec to jen umocnil. Sice tam šlo o spoustu jiných věcí, ale já si na toto prostě potrpím a nezkousnu to. Jelikož se děj opíral hlavně o ty "nezvané hosty", kteří však sami o sobě neměli ani hlavu a ani patu, tak to film degraduje na mé hodnocení 3 hvězd. Nicméně rozhodně stojí za shlédnutí :)

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Já prostě tu trapnost nějak nemám rád. :-D Nesnáším tento americký styl humoru, ale díky celkovému příběhu alespoň ty 2 *.

Fotr je lotr (2000)

Ano, sice to občas pobaví, ale nelíbí se mi ten typický trapný americký humor, kdy se člověk stydí za dané postavy ve filmu. Tento styl vážně moc nemusím. Ale díky smysluplnému ději tomu dávám alespoň 3 *.

Správci osudu (2011)

Jako pěkná podívaná. Sice už jsem trochu předvídal konec, ale opravdu hezká podívaná a nikdy jsem nic podobného ještě neviděl. Takže originální, stále se něco dělo. Za mě to mohlo být ještě více propracovanější a na tento námět se dalo vymyslet ještě mnoho více zajímavých věcí :) Nicméně 4 slušné *

Masakr v Texasu (1994) odpad!

Totální kravina. Film bez jakéhokoliv smyslu. Ale jedno mě aspoň trochu "pobavilo", když v tom lesíku jak řezal/a ty stromky motorovkou, tak od těch malých stromků létaly občas jiskry :D :D A silně pochybuji. že by v nich byly nějaké kousky kovu. Už jsem si přál, ať ty oběti zabijí a je pokoj.

Bílá smrt (2009)

Hurikány nad antarktidou.. Sníh ve větru sice letí pomaleji, ale odfoukne vás podstatně rychleji :D No, mohl bych pokračovat. Taková akční Béčková klasika. Děj moc nezaujal.

Milionář z chatrče (2008)

Skvělý film. Hezký scénář, ale občas mi něco přišlo příliš naivní, ale jinak opravdu moc hezké. Trochu mi to přišlo jako směs Forresta Gumpa a Pretty Women, ale mělo to od obou těch filmů jen malou část :-) Každopádně stojí za shlédnutí! :)

Božský Bruce (2003)

Nejlepší film s Jim Carreym. Není tu až tak střelený jak jinde je. Námět filmu je zajímavý a je to poměrně sranda sledovat Bruce, jak si užívá nově nabytou božskou moc. Některý humor je sice trochu hloupý, ale jinak je to fajn a zajímavé na úvahu, jak by každý z nás s takovou mocí naložil :-) Jestli by ji věnoval jen sobě, nebo i ostatním. Myslím, že alespoň do červené kategorie by film mohl spadat aneb. alespoň těch 70% :-)