Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Ano, dialogy jsou sice poutavé a mají něco do sebe, ale co se toho děje týče a příběhu, tak až tak moc zajímavý není. Nevím proč, ale Nespoutaný Django mi přišel mnoooooooohem lepší, protože tam byly nejen ty hlášky, ale taky i pořádný příběh, pomsta apod. Toto je oproti Djangovi takové o ničem :-D Ta se tam zfetuje, tomu prostřelí hlavu, fakt bomba.

Shrek (2001)

Možná budu patřit k těm mála lidem, které film moc nenadchl, ale holt každý jsme jiný. Já tento laciný americký trapný humor moc nemám rád. Trapný tím myslím, že někdo něco ve filmu udělá trapného...zkrátka je mi za toho druhého trapně. To prostě jaksi nemám rád a tady je to všudypřítomné. Občas mi to přijde všechno hodně ujeté. Proto se mi to moc nelíbilo. :-)

Vetřelec: Covenant (2017)

Hmmm...přistaneme na neznámé planetě, kde nevíme co nás čeká a jdeme bez dýchacích masek? Ok.... Zase až okatá neprofesionální laxnost, aby se něco podělalo. Je to jen obyčejná naháněčka ostatních a horor. Zase bez nějakých převratných informací. Očekával jsem nějaké zajímavé pokračování a navázání na Promethea, kdy na konci odlétají mimozemskou lodí. Ale bohužel. Jen krev a zabíjení. Nic víc. Jo a od kdy se rodí vetřelec přes záda?? Super, vešel sice jinou cestou, ale nač dělat takové pokusy? Jen aby bylo více krve?

Prometheus (2012)

První polovina filmu je naprosto perfektní na 5 hvězd, kdy je všechno perfektně vizuálně zpracováno, profesionální chování, zkrátka tak jak to má být a mělo by být i v reálu, ale ta druhá začínající tehdy, když jednotliví členové výpravy začínají dělat až okatě nuceně hloupé chyby, aby se něco podělalo a aby byla nějaká ta akce, tak ta stojí opravdu za prd a je z toho jen obyčejný horor, ve kterém jde jen o nejvíce krve bez hlubšího významu. Já, že se dozvíme mnohem více zajímavostí a ono ne. Takže to podělání druhé poloviny filmu za 1*. Takže výsledek 3*.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Jack Sparrow!! Dnes již epické jméno, které zná snad každý. V roce 2003 naprosto nový film, který neměl obdoby. Tajuplné příběhy o pirátech, zábavný Sparrow a skvělá akce. Film má také svůj humor, ale někde se objevuje takový ten klasický "trapný" americký, který moc nemám rád. Ale i přes to, jelikož to byl první počin, tak dávám 5 hvězd :-) U dalších už budu mírně skeptičtější.

Patriot (2000)

Překvapilo mě, že má film tak špatné hodnocení a je mu vytýkán americký patriotismus, což je podle mého ten hlavní důvod špatného hodnocení. Proč se nad tím tak podivovat, když to má sám v názvu? Mně se film velmi líbil a je mi fuk, že to nebyl zrovna český patriotismus, i když třeba já vlastenec jsem, ale to neznamená, že budu mít nacionalistické smýšlení a odsuzovat patriotismus jiného národa :-) Tak a teď k filmu.. Film mě velmi vtáhl do děje americké revoluční války. Ačkoli se jí Benjamin (Gibson) snažil vyhnout, tak se stejně blížila, až ho dohnala. Starostlivého otce hrál celkem obstojně, až jsem se podivoval, že to dokáže, když je jeho oblibou hlavně zabíjení. Film také poukazuje na masakry a nespravedlnost, které bohužel k válkám patří. John Williams vytváří naprosto skvělou hudbu, bez které by film ani nemohl být. Bitvy jsou obrovské, i když jdou vidět určité chyby jednotlivců. Ale díky tomuto filmu si lze dobře představit boje z 18. století. Z bitev mrazí v zádech, když si proti sobě stoupnou vojáci, jedni vystřelí, druzí popadají, dostoupí řadu a jsou na tahu teď oni. Je to jako "mlýnek na maso" a přiznám se, že ačkoliv jsem byl nedávno vojákem u moderní armády, tak toto bych teda nedokázal a takhle stát bych tam nevydržel. Takže super film, který vtáhne do děje a člověk se bojí, že umřou hlavní postavy, protože smrt je tam poměrně běžná.

Avatar (2009)

Revoluční film a pro mě film č.1 mezi všemi filmy! Naprosto strhující podívaná a především velmi precizně propracovaný svět Pandory, který by mohl někde existovat a který jsem hltal každou minutou. Cameron si dává na detailech záležet a to se mi na něm velmi líbí. Příroda, ale i technika jsou tam zpracovány naprosto geniálně. Drsný velitel tomu dává pořádné grády a když už se o akci a napětí nestará samotná příroda, tak se o ni stará on. Ta myšlenka nervového propojení stromů po celé planetě je velmi zajímavá, a to v tom, že celkově to dává více spojení, než je v lidském mozku, z čehož plyne velmi zajímavá věc. A to taková, že celý les je vlastně smýšlející a zřejmě i moudřejší bytost, než je sám člověk. Takovou bytost by se opravdu dalo označovat, jako matku přírodu (Eywa), která však není fiktivní, ale skutečná, protože sama přemýšlí. Takže moc děkuji Jamesi Cameronovi za tento skvost, který podněcuje k zajímavým myšlenkám, ale hlavně ukáže nádherný pohádkový svět. Co se děje týče, tak je hezké, jak se divák ze začátku staví proti Pandoře, jakožto proti neznámému, ale potom začíná otáčet, takže hezky podáno. Kdyby šlo 6 hvězd, tak je dám. Už se nemůžu dočkat na pokračování!!!!

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Naprosto perfektní! Bál jsem se, že to bude nějaká směska plná nesmyslných a zbytečných postav. Mýlil jsem se. Na rozdíl od Síla se probouzí a Poslední z Jediů mě tento díl velmi příjemně překvapil. Mezi III a IV dílem je velký skok, proto nevidím problém v tom, mezi ně něco dotočit a tohle se podle mě povedlo. Sice během filmu moc síly nevidíme, ale konec tomu parádně osolí! Konečně něco kde může umřít i významnější postava. Sice mi trochu vadí, že se tu zase ze Stormtrooperů dělají nejhorší střelci v galaxii, když jednou starý Ben řekl, že tak dobrou mušku mají jen oni, ale na to už jsme zvyklí paradoxně ze stejného dílu, ve kterém to řekl viz (doporučuji odkaz pobaví) https://www.youtube.com/watch?v=EFeJUfHu0GM Tento film dal IV dílu vážnost a především vážnost a důležitost tomu, co dává princezna Leia robotu R2-D2, když se pro to obětuje tolik snahy a i lidí. S Vaderem to možná mohlo být ještě delší, ale je to naprosto epické. To už bychom asi byli rozmlsaní moc :-D Konec mě dojal tím, že se to rebelům i přes všechny ty problémy fakt povedlo (i když jsme to věděli, že se to povést musí, kvůli následujícímu dílu) a také Vaderův pochod smrti, který byl vážně děsivý až mně bylo jeho protivníků líto a v kině jsem při této scéně poznal pocit naprosté bezmoci. 5 hvězd! :-)

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Velké zklamaní pro mě, jakožto pro velkého fanouška Star Wars! Johnson mi tímto Star Wars naprosto zlikvidoval :-((( To co Abrams připravil, tak Johnson naprosto zničil. Kde máme nějaké vysvětlení o světelném meči, který se objevil v Síla se probouzí? Ten úúúžasně tajuplný Snoke. Že bychom se konečně něco dozvěděli o jeho původu a moci? O původu nic a moci jen kousek. Johnson se prostě na Abramse úplně vykašlal a jel si svoje. To co udělal z Luka mu nikdy neodpustím, ono se to konec konců nelíbilo samotnému představiteli Luka Marku Hamillovi. Víte jak to mělo být? Luke měl od Rey ten meč vzít a začít ji učit a pak se měli společně postavit těm dvěma v epickém souboji. To by diváci jinak hltali a jediovské srdíčko by plesalo radostí! Mohli jsme vidět nové možnosti používání síly v boji. Ale bohužel... Z nejoddanějšího Jedie, který nepodlehl temné straně, i když se ho tak snažila svést, udělali trosku, který na to zanevřel... A když už se s ním začíná něco konečně dít, tak to s ním takto skončíme??? Už i ten jeho konec je sám o sobě nesmyslný a neuctivý (i když vím jak je to vysvětleno). Pak co měly znamenat ty pokusy o kopírování minulých dílů? Některé scény jsou nuceně podobné minulým dílům a bije to hrozně do očí. A to bagatelizování síly je taktéž hrozné, jelikož to ubírá na vážnosti a významu. Dále souhlasím s Camfourem, že ,,V genderové rovině je to ještě horší než předchozí díl a přidáváme do ringu i asijatku. Ať si rozumíme! Nemám nic proti jakkoli vypadajícímu herci, pokud jeho postava není úplně tupě napsaná." 1 hvězdu pouze za nádherné zpracování po vizuální stránce. -3 hvězdy za zničení děje a tradic, které Star Wars měly a Luka a -1* za ostatní nesmysly a zbytečnosti. Kvůli tomuto dílu už na další, na protest, do kina nepůjdu. To by museli jooo všichni jásat, že se to konečně povedlo. :-( J.J. Abrams...držím palce s dalším dílem a doporučuji se na Johnsona taky vykašlat, jako to on udělal Tobě. Na závěr si prosím poslechněte samotného Marka Hamilla, který se svou novou postavou sám nesouhlasil: https://www.youtube.com/watch?v=eZlw64mI228

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

POZOR obsahuje SPOILERY, ale bez nich to tu teď nejde. Z tohoto dílu jsem hodně rozporuplný. Na jednu stranu co vidím jako plus, tak Abrams navázal celkem hezky na původní díly a ukázal nám občas zajímavý příběh, plný tajností a záhad. Avšak mi přijde, že předchozí díly neviděl pozorně! Co mu teda neodpustím (a tady přichází první SPOILER) je Rey. Kruci jak je možné, že Rey se naučí ovládat sílu jakoby nic? Ve všech předchozích dílech bylo více než jasné, že i přes to, že má někdo sílu, tak to ještě neznamená, že z něj bude automaticky Jedi. Každý si musel projít náročným výcvikem. Ale tady to jde samo od sebe. Už jen za toto padají 2 hvězdy!!!!!!!!!!!!! Další pomyslná půlhvězda padá za až příliš klasický příběh, který sice je občas zajímavý, jak jsem psal, ale jinak klasický. Zase hvězda smrti, která je, ale teď pozor X větší! Takže bychom měli být asi i X více unešení, že ano? Další pak použití té zbraně. To zničení republiky na mě působilo tak, jakoby se ani nic nestalo. Měl to udělat více napínavé, protože on je to celkem průser, to co se stalo, ale přijde mi, že v tom filmu si z toho nikdo nic nedělá. To s tím Lukem je zrovna celkem fajn a je to právě zajímavé a záhadné. Ostatní ale nic moc, proto jen 3 hvězdy. Efekty super, příběh jakž takž. Těm co tak nežerou Star Wars od prvního dílu, se film bude asi líbit více :-)