Sedmero krkavců (2015)

Nic moc to nebylo před dvaceti lety, nic moc je to i teď.

Zmizení (2013)

Nechápu to vysoké hodnocení u ostatních. Osamělý a neúprosný policista vyšetřující sám vraždu je v 21. století přežitek. A ten závěr je úplná pitomost. Tak maníkovi s hady ještě v den jeho zatčení policie obrátí dům vzhůru nohama, zatímco vražedkyni ne a nalezení Jackmana se odsouvá až na kdoví kolikátý den? Taková blbost a mnozí to tu filmařům sežrali i s navijákem...

Návrat ztraceného ráje (1999)

Hvězda navíc za New York, který nekriticky miluji. Jinak je to film bez obsahu.

Pixely (2015)

Asi po desátém shlédnutí měním ze 3 na 5. Zjišťují, že když opakovaně vidím Sandlerovku, přijdu jí na chuť. Ten film je úlet, člověk se ale na to prostě buď chce naladit, nebo ne. :-D

Ženy, které nenávidí muže (2012) (TV film)

Ach bože, to je amatéřina. Policista zná vražedkyni a jde si pro ni sám, už vidím, jak to takhle kriminálka běžně dělá :-D

Spectre (2015)

Neskutečné zklamání. Skvělý úvod v Mexiku vystřídaly zdlouhavé monology sem tam prostřídané nějaku tou akcí. Tam, kde se kino smálo, bylo mi stydno, že typický britský humor vystřídaly z palce vycucané prvoplánové vtípky. Potenciál Christopha Waltze zůstal zcela nevyužit stejně jako Monicy Belluci, u niž jsem si pokládal otázku, proč tuto postavu vůbec do děje vtahovali, když nijak film neovlivnila, protože informaci o konání sjezdu Spectre mohl Bond získat i jinak, že? Odkazováním na předchozí Bondovky (výrok "Povolení zabíjet" odkazoval na Licence to Kill, klinika v Alpách na On Her Majesty's Secret Service, honička ve sněhu na For Your Eyes Only, rvačka ve vlaku na Love from Russia atd.) film opakuje totéž, co už jsme ale přece jednou v jedné Bondovce (Die Another Day) viděli, tak proč znovu? V neposlední řadě Bond girl bez charismatu (který naopak má Monica a zde se divím, že ji jako Bond Girl nevyužili už za Brosnana). Prostě mne ten film nenadchnul tak, jak to dokázalo Casino Royale a Skyfall, nebojím se říci, že i Quantum of Solace mne bavilo více než Spectre. Prostě zklamání... Kvůli kompletní sbírce si samozřejmě pak DVD koupím a znovu se na film podívám, uvidíme, jestli s odstupem hodnocení nezměním ale nyní opravdu zklamání.

Dobrý voják Švejk (1956)

Poprávu tu mnozí blahořečí Hrušínského a Kopeckého, ale zapomíná se na Beneše. Ten je zcela přesný jako v knižní předloze.