• Krátkometrážní

Na chvíli svobodní (2008)

Je to politický film, dobře. Je to klasický uprchlický film, dobře. Je to klasický orientální film se všemi klišé a kýčem. Nevadí, co je nejdůležitější je to samotné sdělení, ta samotná studená a syrová realita, která se prolíná celým filmem, kdy beznaděj střídá šťastnější osud, v kterém prostě citové lidské emoce přijdou. Tady to prostě není na škodu, důležitější než samotný fakt klišé v podobě shledání dětí s rodiči nebo veselá scéna s labutí je uvědomění si této uprchlické výpovědi...

Když se muž vrací domů (2007)

Nepovedlo se to, asi byl film myšlen jako něco jako Rodinná Oslava, ale nevyšlo. Mám pocit, že romantické a líbivé věci seveřanům moc nejdou, ve výsledku je to mix love story, crazy komedie 'ovšem nikdo se nesměje) a letní pohody trochu troškovského výrazu, ovšem jako celek je to útrpná nuda a selhává to. Hudba super, závěrečná večeře je natočená vskutku brilantně, ale jinak to je to hodně neslané a nemastné.

Fido (2006)

Haha, tak to byla taková šílenost a blbost zároveň, která sic pobavila, ale hodnotit se nedá :-))

Proboha! (2008)

Nekorektní, ironické, přísné, trefné a ve své podstatě velmi popichující, ať už je člověk věřící nebo ne.

Pád (2006)

Nedokoukal jsem, to opravdu nešlo. Naprosto zbytečná a patrně strašně moc drahá fraška (lokace nádherný, o tom žádná), která kromě nudy nic jiného nepřinese.

Nebezpečná známost (2005)

Myšlenkové bludiště plné násilí, sexuální perverze a mystiky. Velká psychárna, na to že má film jenom 70 minut, která ke konci nedonutí vydechnout a kdy bych se pod filmu šel přesvědčit, zda jsou všechny dveře na správných místech.

Hlava v oblacích (2004)

Charlize to zachraňuje, bohužel jenom ta Charlize svým šarmem a grácií, jinak je celý film (hlavně poté co zmizí Penélope) jenom a pouze o jakýmsi předlouhým mixem milostného trojúhelníku, klasické romance a vlastenectví na válečném pozadí.

Muž bez minulosti (2002)

Příjemně bizardní komedie...jenom by mě zajímalo, zda ty šíleně prkenné herecké výkony byly schválně nebo to vyplynulo ze situace a nebo to prostě bylo nechtěné?:)

Cvokař (2009)

Pekelně zhulenej Kevin Spacey jako psychiatr, který by sám potřeboval psychiatra, který řeší osudy a sám neví sám co s sebou. Film ovšem jako celek nějak selhává a pokulhává, přijde mi hodně nerovnoměrný a rozháraný, až nezvládnutý, což mi přijde minimálně k obsazení škoda, i když vzhledem k fádnímu "hollywoodskému" námětu ani ne.

3 sezóny v pekle (2009)

Stálo to hodně peněz, to je vidět, protože vše je obrazově dobově vypipláno do nejmenšího detailu, nicméně jinak to byla taková neškodá,milá, česká revolta. Revolta, na kterou se příjemně kouká, která tak je jemná a naivní, až z toho musí být Bondymu zle.