• Krátkometrážní

Slez ze stromu (2001)

Tak zvláštní, tak divné, až mě to docela bavilo. Lesní muž s lesní ženou, myši co jedí salát vidličkou na salát, vědec s malým penisem, žena co má moc chlupů, pralesní muž, myši, pokusy, láska, nenávist, příroda, osvobození, útěk, návrat, smrt....a nakonec vše dobře dopadne a ty myši snad do toho New Yorku nakonec taky dojedou...:) Michael Gondry hodně experimentoval a hledal, mno a Charlie Kaufman už nyní předvědl něco ze svého ujetého a notně komplikovaného rukopisu.

Dech (2007)

Kime, tohle se vážně nepovedlo, nudil jsi k uzívání, vykrádáš sám sebe a myslíš si, že to co už někdy fungovalo bude fungovat i teď a lidi ti na to skočí? Neskočí, lidi usnou....

Smoke (1995)

Miluju naprosto normální filmy, který si na nic nehrají a při, kterých čas příjemně, mile a nenuceně plyne. A najednou je konec a já mám pocit, že jsem už podruý viděl vážně úžasnej film o obyčejným životě s obyčejnýma lidma. Kromě toho skvělý Harvey Keitel a vůbec všichni kolem.

Pošťák, který nikdy nezvoní (1997)

Mám rád divné filmy, o divných lidech, kteří dělají divné věci a ještě k tomu někde na severu. Pošták je civilní černočerně humorná záležitost, která se tváří tu jako kriminální film jinde zase jako komedie o looserech, co to nemají lehký a co mají prostě v životě smůlu.

Hledám Amy (1997)

Několikero životních pravd (každý hledáme tu svoji Amy), smithovsky vytříbený humor ala "a teď převezme černý koník iniciativu", brilantní scénář, vypointované dialogy o ničem a všem zároveň, trocha romantiky, patosu a bez happy endu a do toho všeho klasikové Jay a Silent Bob, který se rozmluvil...

Millerova křižovatka (1990)

Naprosto brilantní mafiánská gangsterka! Úžasně podmanivý, hutně komplikovaný a pekelně temný. Maximálně mě to bavilo a řadím to na naprostý vrchol Coenovic tvorby.

Annie Leibovitz: Život objektivem (2006)

Fotky, krásný a úžasný, geniální až nadpozemsky graficky dokonalé, ale to je tak nějak na dokument málo, protože mi to potom připadá jako sled fotek a komentářem a ne dokument o skutečném životě a motivacích Annie. Fotky prostě úžasný, ale jako dokument mě to moc nechytlo.

Olověná vesta (1987)

Mám pocit, že to je snad nejméně vietnamský film z vietnamských válečných filmů...první půlka vybroušená v Kubrickově stylu, druhá půlka nudná, válečně nevěrohodná a bez nosné myšlenky, která by nějak filmu jako celku dala finální rozměr a divácký zážitek.

Ať vejde ten pravý (2008)

Za visuální estetiku blížící se severské studené a temné dokonalosti....a za vynikající dětské herce.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Naprosto geniální scénář a provedení, který udrží pozornost a napětí po celou dobu....jsem zvědavý jak se s tím vypořádal Nikita Michalkov o více tak padesát let pozděj....