Modrooký samuraj (2023) (seriál)

Ako prvé som si nastavila japonský dabing, ktorý k dispozícii je - treba si ho len vyhľadať. Okamžite mal zážitok inú šťavu, tá angličtina sa tam skrátka vôbec nehodí. Príbeh je skvelý, pozerala som to na jeden dych.. Celkom zaujímavo sú vykreslené aj vedľajšie postavy, najmä Akemi a Taigen. A hlavná postava to všetko ťahá - svojou urputnosťou, smútkom a bojom so svojimi démonmi. Dúfam, že prvou sériou to nekončí. Teším sa na ďalšiu.

Advokát (2022) (seriál)

Príjemné prekvapenie. Je to vyslovene oddychová záležitosť, nečakajte thriller, skôr jemne komediálnu drámu zo súdnej siene a zároveň rodinný seriál. Spočiatku som to chcela dokonca zabaliť, nevedela som si zvyknúť na tie zvláštne postavičky, ktoré sa krútili okolo nášho hrdinu. Ale postupne som si na všetkých zvykla a obľúbila som si ich aj s ich bizardnosťami. A je tu samozrejme spomínaný hrdina, a ten ma celkom dostal. Pretože je to až neuveriteľne obyčajný típek. A má rád svoju ženu. Úplne vážne. Aj keď mu veci nevychádzajú. A dokonca raz citoval Tomáša Akvinského. Za to dostáva (scenárista) ďalší bod. Možno to nie je práve najchytrejšie vymyslený príbeh, ale má moje sympatie.

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Je to skrátka až príliš dlhé. Chápem, že štruktúra je nastavená tak, že každému potomkovi je venovaná jedna časť, ale každej by svedčila min. o 15 minút kratšia stopáž. Inak je to zaujímavo obsadený a celkom vťahujúci seriál.

Mastičkář (2023)

V tomto prípade sa nedokážem vyhnúť porovnávaniu s verziou z roku 1981, pričom tá nová žalostne prehráva vo všetkých smeroch.

Il Boemo (2022)

Film, na ktorý som sa, čoby praktický hudobník, tešila a ktorý som nebola schopná dopozerať do konca.. O tvorbe som sa veľa nedozvedela, čo by mi nevadilo, ak by šlo o dobrý film. Tu však na scénu prichádzali a zo scény odchádzali postavy, o ktorých ste sa takmer nič nedozvedeli, na stupni sympatie voči nim ste napočítali 0  až -10 a popri nich sa ako tieň v pozadí mihal úbohý Josef Mysliveček. Film by sa pokojne a snáď aj o dosť trefnejšie mohol volať "Sexuálny život talianskej šľachty v období raného klasicizmu". A porovnanie s Amadeom je tu úplne regulérne - človek si po zhliadnutí oboch filmov uvedomí, čo znamená dobrý casting,  scenár a réžia.

Čaroděj ze země lží (2017) (TV film)

Film by mal oveľa väčšie grády, keby nezlyhával v tom najdôležitejšom: v rozprávaní. Je to fascinujúci príbeh vyrozprávaný fádne a nekonzistentne. Ale aspoň som po dlhej dobe videla moju obľúbenú Michelle Pfeiffer.

Depp vs. Heardová (2023) (seriál)

Kde je pravda, to sa, samozrejme, nedozvieme. Ale urobené je to dosť nešťastne, úplne v duchu dneška: chce to byť zábavné, a la influencer... avšak ten materiál zábavný nie je ani trochu. Je to naopak veľmi ťažká, až tragická story. Navyše v druhom pláne ukazuje, aké jednoduché je manipulovať masami. Celkom sa bojím situácie, keď raz  tento svet vezmú do rúk súčasní mladí povrchní, emočne zabrzdení a nevzdelaní ľudia.

Láska podle plánu (2022)

Spomeňte si na všetky klišé, aké existujú a v tomto filme ich nájdete. Inak v ňom nenájdete nič iné. Jediné, čo stálo za videnie, bol  sympatický Shazad Latif.