Zlatá přadlena (1975) (TV film)

Rampelnik je hnusnej. Viděla jsem tuhle pohádku snad stokrát a je mi z toho dřevěnýho mektajícího skřeta čím dál hůř. No a ještě tohle: představte si, že je vám 18, chcete hezky lenošit a spinkat a snít, ale matka má jiné plány, ospravedlněné nějakýma pindama o vaší skvělé budoucnosti a že to s váma myslí dobře a blá blá blá. Provdá vás za krále a nakecá mu, páč jináč by si vás král nevzal, že vám ruce vyrábějí zlato. Takže to je jaká výchova? Jako že matka lže a vy pak máte traumatické zážitky s králem hamounem, kterej z vás ždíme zlato a úchylnym skřetem v skříni? To nedávám, fakt ne, to není vůbec výchovný.

Kráska a zvíře (2014)

Milé děti, byla jedna obyčejná holka, krásná, pracovitá a nejchytřejší z celé zchudlé rodiny. A ta se vydala napospas lítajícímu DrákuloLvu, který byl svým způsobem také krásný, i když původní záměr byl, aby byl šeredné zvíře, což se však při tomto uměleckém ztvárnění pohádky maskérům nepodařilo. Zato se dramaturgovi a režisérovi podařilo pohádku tak přeplácat, milé děti, že se zde můžete setkat i s dvěma Kamenožrouty a Trifidy, kteří vylezli Bůh ví odkud a už vůbec nikdo neví proč. Ale nebojte se. Protože je to pohádka, vše dobře dopadne. Tedy jak pro koho. Pro mě moc ne, protože jsem zase utřela a mám pocit, že i přes obrovské množství speciálních triků, krásného DrákuloLva a pracovitou podnikavou Krásku jsem o něco přišla.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Sestra Ratchedová je odporná. I plechový robot je vřelejší, než ona. Někdy jsem si kladla otázku, jestli taková bestie má normální zdravý sex. Nemá. Pro ní je sexem to, jak mučí normální blázny a tím z nich dělá nenormální blázny. Zrůda. No a samozřejmě celý tenhle film je úžasný, nadčasový, jedinečný.

12 opic (1995)

Můj kultovní film. A myslím, že nejen můj. Jasně, že když jsem to viděla poprvé, těžko jsem chápala souvislosti, je to totiž geniálně vymyšlený příběh. Jeden můj kamarád říkal všem filmům kdysi dávno "biják" Jo, tohle je výborný biják a už opravdu nespočítám, kolikrát jsem to viděla.

Hanebný pancharti (2009)

Bingo! Hi:)...........................tak dobře, napíšu ještě něco. Je to skvělej Tarantinovskej film. Vy, kteří nemáte Tarantina rádi, nebo mu nerozumíte, se na tohle asi nedívejte, páč to pro vás bude ztráta času. Nebo se podívejte, ale pak si fakt nestěžujte. No ale muzika se musí líbit všem. Takže už jen kvůli ní se na to musíte mrknout. No a je to.

Záhada hlavolamu (1993)

Totálně strašné zpracování slavných komiksů mého dětství, které mě otrávilo již v prvních pěti minutách. Kluci tady jsou nemehla, trapný bez vyjímky všichni, i ti, co mají být "zlí". Ke konci to spíše lapá po dechu, než aby to napínavě gradovalo. Absolutně postrádám ono kouzlo, které měl seriál z roku 1969.

Černé moře (2014)

Příběh se odehrává za hranicí zákona, normálnosti, nebo chcete - li, třeba stravitelnosti, ke které průměrný pracující člověk ani nedojde, natož aby ji překročil. Ale jakmile vás vykopnou z práce a nikde vás poté nebudou bez zjevného důvodu chtít znovu zaměstnat, začnete se k této hranici přibližovat mílovými kroky. Abyste si zachránili svůj denní chlebík, budete ochotní udělat cokoliv a slevíte možná dost ze svých opatrných nášlapů. A nemusíte být ani ponorkový kapitán. Jude Law je náhodou docela hustej kapitán a ta verbež, co se s ním plaví na tom zrezlym cedníku, no tak to je výkvět a elitka podsvětí. Totiž podvodí. Je to dobrý film. Dobrý je nápad s dvojjazyčně mluvící a mnohdy si nerozumící posádkou. Bariéra nejen jazyková, ale i mentální, je základem pro houstnoucí atmosféru v ponorce. Chvílema zasvitne naděje, že to bude dobrý, ale nee, nebude, páč to by tu k tomu nesměl být zlatý poklad. Dívněte se na to, nekuřte, nepijte a připoutejte se. A dejte si něco dobrýho a teplýho, třeba guláš a užijte si to až do dobrého stylového konce.

Vyvolávač deště (1997)

Jon Voight je slizoun všech slizounů futrál. Nedovedu si v této roli představit někoho jiného. Matt je okouzlující, odzbrojující a sedí mu role právníka se ctí. Což je mimochodem pohádka. Danny DeVito je brouček ať hraje cokoliv, je úžasnej. Moc mě potěšil Mickey Rourke, předváděl se tak akorát a tenhle look mu výborně sedne..... prsten na malíčku, fakt jako ulitý. JJ, kdo mlátí svou ženu bejsbolkou, toho by neměli zastřelit. Měli by ho umlátit bejsbolkou. Skvělý, super, výborný, napínavý film.

Zalknutí (2008)

Četla jsem knihu, viděla film, obojí je super. Někteří zde fundovaní se mnou nebudou souhlasit už z principu, to mě ale fakt nevadí. Vy, kteří máte rádi filmy a nedíváte se na ně proto, abyste je mohli pěkně zkritizovat, ale prostě proto, že vás baví a těší vás se na ně dívat, budete tímto filmem příjemně potěšeni, pobaveni a užijete si to. Sam je skvělej, Anjelika výborná, ostatní též a Palahniukově knížce film nic nedluží. Je to super, mrkněte na to, uvolněte se, nežerte u dívání nic velkýho, co by se nedalo polknout a když tak pořádně žvýkejte a hlavně se bavte.

Prometheus (2012)

Tak mě napadlo, že dám pětihvězdu tomu, o kterém vím, že ho ještě chci vidět. No a tady to skončí a já si to můžu pustit ještě a ještě, není to sexy? A je to logický, že jo. Prostě to tak mám, jak se mi něco líbí, nemůžu s tím přestat. Každopádně, na Vetřelce nečekejte, funět vám za krk nebude, to ještě zdaleka nee. Stejně je to zvláštní, jak v tom Hulivůdu natočí filmy nejdřív o tom, jak to vlastně dopadlo a pak teprve o tom, jak to vlastně všechno začalo. Bezva loď. Bezva režie, Ridley, myslím, že se známe už nějaký pátek , asi každý má své dny, ale tohle se ti zase povedlo.