Tenkrát v Mexiku (2003)

" Hasta luego" "Didoprdele" Dala jsem to na podruhé. Pekelně se soustředila, abych pobrala všechny jemné finesy černého humoru, kterými je toto dílo prodchnuto. Temný a záhadný El osamocen kráčí za svou pomstou, aby nakonec osvobodil nejen svou temnotou poznamenanou duši, ale....to uvidíte. Jednotlivé postavy jsou kontrastní a každá má svou originalitu. Samozřejmě, někteří z vás si všímáte jen Johnnyho Deppa. Jasně, právem. Je tu doslova na ráně a opravdu se zde stává nesmrtelným. Noa to PTZ - El už nesmrtelným dávno je. Tak je to. Nebudu tu psát o tom, jak se mi všechny postavy líbili. To musíte vidět. A důrazně doporučuju u toho neštrikovat, jako já prve, ale fakt se dívat, poslouchat a furt něco extrovnějšího od tvůrců nečekat, páč tohle už je extrovnější.

Ztracené (2003)

Ježiš, no tak tohle jako máma budu těžko komentovat z nějaké nezaujaté nemámovské roviny. Hrůza! Tedy výborně nafilmovaná a zahraná. Všechno ostatní už tu dávno řekli všichni ostatní. Stojí to za podívání, opravdu.

Život Davida Galea (2003)

......a smrt. Jsem pro rychlou a bezbolestnou, takzvaně za pochodu. Do té bezbolestné patří i to, že nebudu na popravu čekat několik let v cele smrti. Na jednu stranu si část společnosti přeje striktní trest smrti a na druhou stranu s ním, když už je ortel vyřčen, otálí a protahuje agónii i sebe samé a tvrdí, že to trvá tak dlouho proto, že na trest smrti jsou vlastně fronty. Nespravedlnost se děje pořád a v mnoha případech byli popraveni nevinní lidé, zrovna tak, jako byli osvobozeni vrazi. Tenhle film je komplikovaný a výborný, obsahuje diskusi na téma trest smrti, dynamické detektivní pátraní mladé novinářky, graduje a závěr je opravdu originální, překvapující a vše do sebe krásně zapadá.

Hra o smrti (2002)

Žánrově připomíná Jméno Růže. Temný věk anglického středověku je zde umocněn ročním obdobím – začíná zima, sněží, tma nastává brzy. Bída v podhradí je krutě zřejmá, lidé živoří a bojí se. Bojí se svého pána, jeho krutosti a jeho divných choutek, biřiců, kteří mu slouží. Musím říci, že Paul Bettany působí v roli uprchlého a skrývajícího se kněze velice křehce a bezbranně, přitom tak odhodlaně! Při scéně na hřbitově mě příjemné mrazení běhalo po těle od konečků vlasů po špičky prstů! Willem Dafoe mě neustále překvapuje svou fyzičkou, je skvělý. A mladý Tom Hardy je úžasný, ve své „roli v roli", ve které hraje němou léčitelku, obviněnou z vraždy vesnického hocha. Scéna je kratičká, vlastně si jí možná ani tolik v záplavě děje neuvědomíte, ale je nabitá k prasknutí smyslností toho okamžiku. Zatímco opravdová vražedkyně, která tvrdí, že je nevinná, čeká na oprátku v kobce..... Výborná středověká detektivka, skvělé herecké obsazení.

Insomnie (2002)

Takže fakt zase jedna hustá krimoška. Vážně se mi dělalo zle, když jsem se vžila do toho Ala, který furt nemůže a nemůže zabrat. Občas se mi to stává a ani nemusí být polární noc. Prostě vás žere můra, tlačí svědomí, pronásleduje minulost, straší nevyřešená budoucnost... Ale líto mi ho nebylo ani trošku a jakmile budete mít za sebou zhruba první třetinu filmu, nebo o trošku víc, poznáte proč. Upřímně - Al je týpek chlapa, který mě maximálně odpuzuje. Nečistí si zuby, smrdí a má plesnivý nehty. No ale herec je to parádní. Nedovedu si představit v této roli jiného herce! PS: když nemůžete spát, pusťte si skvělý film!

Nicholas Nickleby (2002)

Výborný Nicholas Nickleby, opatřený Dickensovým humorem a skvělými herci. Těšila jsem se z každé minuty filmu a pořád se nemusela ptát, jak je to ještě dlouhý!

Sekretářka (2002)

Luxusní šálek vytříbené sadomaso kávy s perfektním Jamesem Spaderem a odzbrojující Maggie Gyllenhaal.

Trosečníci vesmíru (2002) odpad!

OUČ! Jsem mrtvá. Smíchy. Prostě jednou potřebujete vypnout a v klidu štrikovat a tak si pustíte náhodně nalezené scifi na jutubu. Dám vám na základě shlédnutí tohoto spektáklu pár tipů: ve stíhačce si nasaďte helmu ještě před startem a to bez blbýho ptaní. Když žárlíte na kolegyni kosmonautku, nelítejte s ní do vesmíru a když, tak s sebou neberte toho blba, co si ve stíhačce nechtěl nasadit helmu. O to spíš, že je to potápěč. I když jste jen disajnérka pilotních kabin a palubních knoflíků a náhodou vás pošlou do kosmu a nedají vám přístupové kódy k záchraně čehokoliv kdykoliv, rozhodně trvejte na tom, ať vám je dají. Záchranné skafandry NIKDY! nevyhazujte, mohly by se hodit. Joa vlastně nelezte do rakety, když víte, že se na to konstruktéři vyflákli a varujte všechny včas. Noa na konec jeden bojler: chcete slyšet nelblbější a nejtrapnější hlášky ze všech, pane? Tak se na to podivejte.

Záhada vyvoleného (2002) (TV film)

Jej, tohle jsem viděla už dávno a ...zpočátku jsem byla zmatená a na některé věci jsem si nemohla vzpomenout. A budou ho kurva krutě mučit....nebo jim uteče? A žil Kristus? A ....a řekla bych, že to stojí za podívání. Nic nepitvejte, užijte si příběh. Od natočení uplynula už řádka let a je víc filmů s takovou tématikou. Tenhle řadím k těm opravdu lepším. Mrmlalové prominou :D.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Tenhle film mě děsí a navěky bude!......také si v jednom daném okamžiku vždy vzpomenu na pohádku o sedlákovi, který vyhodil svého starého psa na smetiště a pořídil si nového ....... Srdce mi usedá!