Chappie (2015)

Vizuální zpracování je skvělé! Hudba je zajímavě pojata. Příběh je ale jakoby poskládaný z útržků spíše než aby plynul. Žádný herecký výkon, který by stál za zmínku. Celkově zklamání, přestože je to jedno z lepších sci-fi poslední doby, na čtyři hvězdy to není. Bohužel - potenciál tam je...

Interstellar (2014)

Nejlepší sci-fi a rozhodně jeden z nejlepších filmů tohoto století. Herecké výkony, příběh, střih, výprava, hudba - všechno skvostné. Divák nemá pocit, že by do filmu zasahoval počítač - působí reálně, uvěřitelně. Kdybych chtěl být hnidopich, tak možná nemusel mít tak roztahaný závěr.

Interview (2014)

Blbost nad blbostí, která bohužel není ani moc vtipná. Po druhém zhlédnutí pod vlivem omamných látek jsem hodnocení zlepšil alespoň na dvě hvězdy... Bez alkoholu či drog nemá sledování cenu vůbec a i s ním si říkáte, jestli to není až moc stupidní a přízemní.

Jurský svět (2015)

Možná je to až příliš kladnými ohlasy na tento film z mého okolí, ale každopádně jsem byl chvílemi celkem zklamán. Zpracování celého ostrova a dinosaurů mě sice nadchlo svou realističností a propracovanými detaily, odkazy na Jurský park (viz tričko) mě i pobavily, ale šablonovitost postav a herecké výkony mi přijdou cílené spíše na mladší až mladé obecenstvo. Bohužel ve filmech se dělá spousta kompromisů, aby se rozšířily masy potenciálních diváků a je to tak dnes běžné, ale možná právě proto tam chybí ta pátá hvězda...

Kingsman: Tajná služba (2014)

Šel jsem na tento film s dosti vysokým očekáváním, což má většinou za následek lehké zklamání. To se tentokrát nekonalo. Zábava, akce, elegance, nadsázka a uvolněnost! Filmoví intelektuálové s mým hodnocením souhlasit nemusí, ale pro mě je tohle přesně film na večerní zábavu a pohodu. Kdyby se tímhle směrem vydaly bondovky, uvítal bych to víc, než směr, který nabraly s Craigem.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Pořád je to dobrý a pořád je to zábavný, ale postrádá to eleganci, šarm a originalitu jedničky. Na druhou stranu asi málokdo čekal, že by první film šlo ještě vylepšit nebo překonat. Možná se dalo aspoň půl hodiny osekat a udržet aspoň příjemný spád, který byl hlavně v poslední čtvrtině výborný. Kdyby to šlo, dám 4.5, protože mě to vážně bavilo, ale na plný počet to prostě nestačí.

Le Mans '66 (2019)

Povedený film o úžasném příběhu. Pro mě až moc masově udělaný, ocenil bych víc zaměření na auta, ale chápu, že to nemá být pro 2% lidí... Každopádně je super, jak Damon s Balem dokázali ztvárnit bláznivé puberťáky v tělech dospělých :) A při nejedné scéně mi zrychloval tep jak Shelbymu. Bohužel nechybí X záběrů na přeřazení následované obřím zrychlením ala Fast & furious apod.

Maléry pana Šikuly (1999)

Příjemná nenáročná a na nic si nehrající komedie. Asi každý, kdo denně vstává do práce se dokáže vžít do role hlavního hrdiny a následně fantazírovat o tom, jak by to vypadalo, kdyby zkusil stejný přístup :)

Malý princ (2015)

Na tenhle film se mi do kina upřímně moc nechtělo, ale nakonec jsem rád, že jsem se nechal přesvědčit. Při první cca polovině filmu jsem se opravdu rozplýval nad dokonalým prolnutím dvou světů vykreslených dvěma skvěle provedenými způsoby animace. Bohužel druhá část už za mě tak skvělá nebyla - škoda. Jo a rozhodně nechápu, co v kině dělala ta spousta dětí - podle mě to totiž pro ně zrovna moc není...

Mimoni (2015)

Velikou radost mi udělal soundtrack - třeba začnou děti zas poslouchat opravdovou muziku :) Kdo viděl trailer(y), tak už zná 80% vtipných momentů. Jsem rád, že jsme na Mimoně šli v neděli odpoledne, ten film je laděný přesně na tuto část týdne - nemusíte u něj přemýšlet, přijemně si odpočinete, párkrát se pousmějete a asi třikrát se i zasmějete nahlas. Kdo má ty žlutý pošuky rád, bude se mu film líbit, ale nikoho asi nenadchne.