Fíha tralala - Cvičíme od mala (2014)

Táto časť je podľa mňa zo všetkých najkrajšia a pre deti veľmi užitočná. Je plná farieb, krásnych ilustrácií a veselých pesničiek. Je to krásny hravý spôsob, akým sa deti niečo naučia a hlavne sa pobavia. Škoda len, že je to také krátke. 1. Ranné vstávanie 2. Lúka 3. Mláďatká 4. Dažďová rumba 5. Škola plávania 6. Semienka 7. Ovocie 8. Ústočkové rozcvičky 9. Opakovacia rozcvička 10. Zvoniec

Chlapectví (2014)

Nechápem…. Aký je význam tohto filmu? Nekonečne dlhý film tvorený obyčajnými momentami zo života obyčajného chlapca. Možno aj niečo v živote zažil, ale vo filme to určite nebolo. Bola to len ukážka všedného života – dialógy s matkou, sestrou, otcom, nejaké to spievanie, omša, bowling – nič, kvoli čomu by sa oplatilo pozrieť si to. Možno len preto, aby člověk videl starnúť postavy. Pokial si ale dali tolko práce, aby tento film točili v priebehu 12 rokov, mohli z toho vytrieskať oveľa viac!

Inherent Vice (2014)

To bola snád nejaká halucinácia.. Chcelo by to ubaliť si aspoň jedného džointa a pozreť sa tomu na zoubek ešte raz!

Interstellar (2014)

Začalo to vskutku pȏvabne – hezoun s dvoma deckama žijú v domčeku uprostred kukuričného poľa. Krásnu symbiózu ale narušia Znamenia… (1. Déjà vu). Armageddon sa blíži! Farmár opráši svoj pilotný preukaz a vydá sa do galaxie (2. Déjà vu). Nastane ticho. Za okienkom je Zem, vesmír, Saturn… žiadna Gravitácia (3. Déjà vu). Skákanie cez diery a čvachtanie sa vo vode výpravu moc neberie a tak navštívia „bielu nádej“. A tam, pod škrupinou ľadu, je ON, Matt ♥. A vám sa v duši zažehne iskra nádeje a máte chuť spievať „Let it snow, let it snow, let it snow“…♪ Vianoce sa ale nekonajú…. Všetko sa naraz rosype ako domček z karát. Ocitáte sa v bludnom časovom kruhu, neviete či je dnes, alebo včera, alebo zajtra.. A kde je Počiatok by nerozlúskal ani sám DiCaprio. Heuréka.. niekto predsa len pochopil tento převaděč spojitosti! Ja som ale nevyrástla v kukurici a tak márne čakám, že mi nejaká kniha vypadne z police.

Interview (2014)

Tak na týchto dvoch pošukoch som sa kurva bavila... Niektorí síce tvrdia, že to bola sračka, ale bola zasrane dobrá! Tí dva típci šli na plné gule (občas i plné anály), aby potopili ten žltý ksicht pred celým svetom. A nebáli sa ničoho - ani útoku velkého oranžového pruhovaného psa, ani umelého ovocia, ani Katy Perry… Všetko síce neklaplo podla plánu, ale podaril sa im vskutku slušný nářez!

Jedna za všechny (2014)

Tak tohto som sa vždy bála! Že mi zazvoní pri dverách zdrvená manželka týpka, s ktorým sa občas vyspím.. Ale pokial si mám vybrať medzi šialenou podvedenou manželkou, kozatou vypatlanou modelkou a šikovnou podvedenou milenkou, vyberám si tretiu možnosť. .. Uletené baby si volili dosť detinské sposoby pomsty, ale fandila som im ► nech si to ten hajzlík vyžere!!! Brat šialenej manželky je aj tak omnoho chrumkavejší ♀

Kniha života (2014)

Vamos, mučačos! Vyskočte na svojho tora, popadnite svoju siňorínu a nechajte sa unášať týmto príbehom živých aj mrtvých mexikános. Ale držte si sombréros, pretože vás čaká farebne bláznivá jazda plná spevu, toreádorov a umierania.

Kodaň (2014)

Dobrodružstvo, pri ktorom som cítila vzrušenie z neznáma a motýlky v brušku. Emotívny príbeh v podaní pôvabnej dvojice, vsadený do krásnej krajiny, vo mne zanechal blažený dojem.

Krásno (2014)

Tak za toto dílo bych Sokolovi klidně nechala dosáhnout na svou kundu (a klidně i za světla). Docela krásně dokázal udělat v Šumperku trochu vzrušení. Film plný emocí, černého humoru, nostalgie, střílení a pár facek… K dokonalosti sice chybí pár krůčků, ale i tak smekám klobouk, hlavně hereckým výkonům (Sokol a teplej Roden), skvělé kameře a výborné hudbě.

K-9 Adventures: Legend of the Lost Gold (2014)

Klasické detské dobrodružstvo hľadania pokladu, v ktorom vystupujú známe postavy - zloduši, ktorý sa snažia získať poklad, pes hrdina, šikovné deti a zamilovaný taťka Luke, na ktorého sa pekne pozerá. Pokiaľ si ale toto dielo nepozriete, o nič neprídete.