Švec (2014)

Originálny námet, celkom pekne spracovaný, aj keď trochu povrchne. To mi ale nijak nevadilo. Pobavila som sa a to je hlavné. Škoda len toho záveru.

Zabij mě třikrát (2014)

Čím to je, že dnešný homo sapiens sapiens radšej povie učiteľovi fakjú ako Simonovi kill me.. Možno je to zovňajškom. Jasné, Simon nieje žiaden tuniský gigolo, a ani s kvérmi mu to moc nejde, ale má ten správny britský šmrnc a krutoprísny imidž. S protinožcami sa nepára a ak sa mu nejakí v triádri zjavia, tak to do nich bez mihnutia oka našije. Jak surové... Ale očividne ho to baví a mňa to baví tiež. Výborný dojem dotvára aj komicko-dramatická hudba, ktorá tejto tragickej honičke nesmierne svedčí.

Kodaň (2014)

Dobrodružstvo, pri ktorom som cítila vzrušenie z neznáma a motýlky v brušku. Emotívny príbeh v podaní pôvabnej dvojice, vsadený do krásnej krajiny, vo mne zanechal blažený dojem.

Návrat (2005)

Pokojná komorná dráma, ktorá človeka zahreje na duši. Príbeh je podaný s ľahkosťou a primeranou dávkou sentimentu. Nebudete síce zasypaní hlbokými úvahami, ale prežijete úprimné hľadanie cesty dcéry k otcovi.

Klub sráčů (2000)

Sú to síce dementní sráči, ale mna hovadsky bavili!

Zkažená mládež (2007)

Šikana je hodne bolestivá téma, hlavne pre niekoho, kto si tým sám prešiel. Prekvapuje ma, že väčšina ľudí sa na to len nečinne prizerá a iba málokedy sa nájde „hrdina“, ktorý sa triedneho chudáka zastane. A ak sa aj niekto taký nájde, tak na to doplatí. Možno práve preto sa ostatní držia v úzadí. Raag sa tejto témy ujal vcelku slušne a ponúkol nám šikanu v dosť reálnom obraze. Trošku ma však zamrzel záver, ktorý bol pre mňa málo uveriteľný a prišiel tak narýchlo.

Mezi vlky (2011)

Aljaška.. nádherná, ovšem drsná krajina, po akej baží moja duša. Na filmy z tohto prostredia mám slabosť a rovnako ma baví aj sympaťák Liam, ktorému pristane hrdinstvo v nebezpečnom prostredí.

Země ztracených (2009)

Bláznivá zábava s uleteným Willom. Takéto komédie, plné absurdných vtipov, ma proste bavia.

Muž, který sázel stromy (1987)

Nádherne pozitívny príbeh o odhodlanosti a viere človeka. Hlas rozprávača ma nútil prežívať príbeh so zatvorenými očami, ovšem nedalo mi nesledovať jedným očkom čarovnú animáciu.

Amazing Love (2012)

Príbeh, ktorý rozpráva Stuart na tábore, je o prorokovi Ozeášovi a jeho nevernej žene Gomere. Je to pekne spracovaný príbeh a určite dojme každého kresťana. Táborová časť s mládežníkmi trošku zaostáva, ale príjemne oživuje a hlavne vysvetľuje biblické posolstvo.