Paralelní světy (2012)

Už na začiatku filmu, kedy začalo preskakovanie z jedného sveta do druhého, som sa dostávala do mierneho chaosu a časom som prestala rozlišovať čo je podlaha a čo strop. Z toľkého visenia dolu hlavou som mala aj nepríjemný pocit v žalúdku. Takého paralelné bludy, s divnými fyzikálnymi zákonmi, niesú nič pre mňa.. Nezaujal ma ani dej, ani postavy a príšerné bolo aj sterilné šedo-modré sfarbenie. Ešteže sa na konci tí dvaja lúbali, inak by som si to hodila...

Stáhni mě do pekla (2009)

Vtipné, nechutné a strašidelné.. takéto horory ja možem!

Třída (1983)

Táto parta roztopašných mladíkov ma velice dobre pobavila. Boli tak milí, nevinní a hraví. Ukázali naplno svoje vzrušenie a radosť. Najviac sa mi páčila scénka vo výťahu, v ktorej bol Jonathan tak krásne plachý a bezbranný. No proste na zahryznutie. A za povšimnutie stoja aj Johnove šikovné ústa - ten trik s cigaretou mám moc rada.

Láska a odpuštění (2014)

Už dávno som nemala po dopozeraní filmu taký príjemný pocit na duši. Cusack bol výborný, vyžarovala z neho čistota a úprimnosť. Paul bol zase správne halucinogénny. Koniec sa mi zdal trošku odfláknutý, ale aj napriek tomu to boli krásné 2 hodiny v spoločnosti skvelých hercov a jedinečnej hudby.

Magnolia (1999)

Neskutočne zdĺhavé, hysterické a ku koncu zbytočne naťahované dielo, ktoré spája príbehy niekoľkých podivínov. Chovanie viacerých postáv ma dosť iritovalo, hlavne to nezmyselné hysterické kričanie a trochu mi vadila aj rozpačitá hudba, ktorá umocňovala moj prvotný príbehový chaos.

Vykolejená (2015)

Dívať sa 2 hodiny na vulgárnu, nesympatickú a nie moc peknú ženskú, ktorá šuká 1. ligu (čudujem sa tým chlapom), a ktorej humor je viac trápny ako vtipný, bolo jak za trest. Takéto prehnané „komédie“ ma naozaj nebavia. A keby aspoň ten sex stál za niečo, keď už fórky nefungujú... Alebo jej mohli občas urobiť normálny účes a nie furt ten blbý culík. No proste ma to celé tak trochu iritovalo.. hlavne ten záver!

Hořkost (1986)

Taký obyčajný príbeh jednej podvedenej ženy, ktorá si ako jediná získala moje sympatie. Za zmienku možno stojí ešte mladučký odfarbený rebel Kevin Spacey, ktorý sa tam síce mihol len na okamžik, ale bol na zožratie. Ostatní za moc nestáli. Katastrofálna bola postava Miloša Formana. Najviac ma dostalo, keď počas svadby prežúval ako dobytok. Väčšinu pozornosti som však sústredila na Meryl, ktorá ma opäť nesklamala.

Výkřik ve tmě (1988)

Príbeh je založený na smutnej tragédii, od ktorej sa odvíjajú ďalšie dramatické momenty, zasahujúce smútiaciu rodinu. Je smutné, že rodič, ktorý stratil svoje dieťa, musí dokazovať niekoľko rokov svoju nevinu a čeliť útokom médií a pohoršenému davu ľudí. Emočne ma to veľmi silno zasiahlo, pretože aj ja som matka a naviac to Meryl zvládla nádherne zahrať. Občas síce pôsobila nelogicky chladne a vyrovnane, čo jej vačšina zazlieva, mne to ovšem až tak moc neprekážalo. Skôr by sa to mohlo obísť bez tých kresťanských rečí, ktoré chŕlil jej zdrvený manžel. Aj keď som kresťanka, bolo to trochu príliš... Netreba sa však toho bát. Len si to smelo pozrite, už len preto, že Meryl to v krátkych čiernych vlasoch neskutočne sekne.

Zítra nehrajeme! (2006)

Príjemná oddychovka pri country pesničkách a nostalgickom vspomínaní známych hercov. Nič náročné, skôr taká uvoľnená komorná rozlúčka Altmana plná pohody a milých vtipov.

Sedmero krkavců (2015)

Človeka až zahreje pri srdci, keď vidí tak nádherné spracovanie klasickej rozprávky. Funguje tu naprosto všetko – napätie, romantika, dramatickosť, ale aj množstvo humoru, ktorým sa v tomto príbehu veru nešetrí. Herci sa naplno predviedli a dokázali tomu dodať maximálnu skutočnosť. Konečne rozprávka, ktorou sa môžme hrdo pýšiť!