Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Tínedžerskej koktejl s příchutí drog a sexu. Složení: svěží cecíky, hezké káry, zelená tráva, dlouhá mrkev, cudné pohledy. Může obsahovat stopy rebelie. Podíl Nicolasové složky max. 0,01%. Případné trapasy nejsou na závadu. Uchovávat mimo dosah dětí.

Mistr (2012)

Možno mi v hlave chýba nejaké intelektuálne koliečko, alebo som vypila málo brzdovej kvapaliny, pretože som význam tohto diela nedokázala pochopiť. Ovšem musím uznať, že Joaquin ma svojím vystúpením dostal.

Sonny (2002)

Kejdž sa nám teda poriadne vybláznil. Nič iné som od neho ani nečakala. Podarilo sa mu natočiť výbornú životnú drámu a vybral si na to naozaj dobrý mančaft. Franco má to kurvenie bezpochyby v krvi, a v uniforme policajta bol naozaj na zožranie. A jeho mamička, ktorá robí synčekovi pasáčka, si svoju hystériu tiež naplno užívala a ja som si to užívala s nimi. Kejdž tam napasoval všetko, čo ho vystihuje – sex, drogy, bitku, hystériu, nadávky.. a tak to má byť! Tak sa mi to páči!

Zázračné děti (2011)

Silný príbeh, v ktorom vám zázračné židovské dietky naservírujú nielen nádhernú klasickú hudbu, ale aj úprimné priateľstvo, za ktoré sa oplatí bojovať. Bojuje sa tu ale hlavne o holý život, a preto nechýbajú intenzívne emócie a napätie, ktoré je výborne vystupňované až do úplného záveru. Trošku mi však vadil zidealizovaný pohľad na situáciu na východe a vľúdnejšie správanie sa fašistov. A aj keď je poznať nemecký rukopis, bola som týmto dojemným dielom milo prekvapená.

Ježíš mě miluje (2012)

Takéto zjavenie som už dávno nevidela! Príchod apokalypsy, podaný neskutočne zábavnou formou a s veľkou dávkou nadhľadu. Ale dôležité je aj posolstvo, ktoré tento film divákovi prináša. Naviac sympatickí herci, krásna krajina a množstvo prekvapivých momentov – no eňo ňuňo!

Mroží muž (2014)

Príbeh sa zozačiatku sľubne rozvíjal. Dostalo sa mi trochu humoru, trochu tajomna a celé to vygradovalo majstrovskou premenou na mroža. S nástupom Deppa však došlo k obratu a ja som mala pocit, že sledujem 2 rozdielne filmy. Na jednej strane hrádky choromysleného milovníka mrožov a na strane druhej parodickú detektívku pod vedením bizarného pošuka. Pekne rozbehnutý horor sa tak menil na frašku, ovšem najviac ma zamrzel záver, ktorému som ale vôbec neporozumela.

Love (2011)

Veľmi dobre natočené tínedžerské dielo, ktoré ale vďaka slabému scenáru spadá do šedého priemeru. Akčné scény autíčkarov, okorenené hovorovou mluvou, boli dobre spracované a bavili ma. Ovšem vzťahová a internátna lajna boli o dosť slabšie. Naviac mnohé scény boli pritiahnuté za vlasy, čo vo výsledku vyznievalo komicky. Čo sa týka hereckých výkonov, tak sa našli aj svetlé momenty, ale vačšinou pôsobili amatérsky a kazili celkovú atmosféru. Aj napriek týmto nedostatkom si Kroner zaslúži pochvalu, pretože tým určite oslovil veľa mladých ľudí. Nabudúce by však mohol siahnuť po menej depresívnom scenári, lebo z tohto som akurát upadla do melanchólie.

Líbánky v Las Vegas (1992)

Príjemná havajská romantika na spôsob Neslušného návrhu. Jesica, ešte ako fešanda, vniesla do filmu trochu tej precukrovanosti. Nicolas zase ukázal svoju komickú stránku a v kostýme Elvisa bol vskutku neodolateľný. Výborne im to spolu fungovalo a dobre sa na to dívalo.

Opustit Las Vegas (1995)

Čisté zúfalstvo, ktoré vo vás vyvolá delírium. Ja teda nemám potrebu utápať sa v podobných melodrámach, ale kvoli Nicolasovi som to zhliadla. Ten samozrejme nesklamal a ako ožran nemal chybu. Hlavne jeho sklenený ježek bol úchvatný. Ovšem všetko ostatné ma iritovalo – príbeh, stupídne scény aj príšerná hudba. Najviac ma ale cukalo z naivnej štetky Sery, ktorá nemala problém ošukať úbohú trosku na smrtelnej posteli. To snáď nemože baviť triezveho človeka.

I'm Still Here (2010)

Joaquinova kontroverznosť nemá hraníc. Je schopný bezváhania ohroziť svoju kariéru a pošpiniť svoje meno. Očividne sa neuspokojí s ledačím a kľudne si nechá srať na hlavu, len aby všetkým vytrel zrak. Jeho fikcia vyvolala vlnu pohoršenia a údivu. Celé toto divadielko bolo neskutočne uveriteľné a nedalo sa inak, ako zožrať to aj s navijákom. Film na mňa pôsobil autenticky a vyzeralo to tak, že toho labilného agrasívneho tlsťocha J.P. ani nemusí hrať. Obdivujem, že sa do tohto sebadeštruktívneho počinu pustil a obnažil sa tak pred celým svetom. Možno tým stratil nejakých fanúšikov, ale určite ich aj veľa získal, a tí budú ešte dlho skandovať – Joaquin „motherfucker“ Phoenix!