Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Sci-Fi
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný

Poslední recenze (50)

plakát

Pustina (2016) (TV seriál) 

Jestli je tenhle počin naším nejlepším seriálem desetiletí, jak tu někteří uživatelé dychtivě uvádějí, tak asi užívají to, co jim ten Šáry uvařil a jaký čáry postavil v tom špinavým paláku v Chánově. A nebo to spíš  svědčí o tom, jak nízko máme (hlavně oproti Skandinávii) nasazenou laťku naší seriálové tvorby (a filmové vlastně taky). Ano, tím to je. No nic. Každopádně, jestli je to kriminálka, tak pak nechápu to množství zbytečných dějových linek, kterým nesmyslně jednou dají tu přepáleně velký prostor napříč celými epizodami, aby v dalších dílech prakticky najednou neexistovaly. Bavím se hlavně o pasťáku nebo tý šlapce od bistra. Tři díly to je hlavní téma, poslední dva tři ani nevíte že nějaký/á je. Takhle se tempo asi nebuduje. A rozuzlení? Asi to mělo být poučné, něco ve smyslu "nikdy nevíš kterej debil ti zabije dceru". Nízkej motiv, nic šokujícího. Přitom jsem se těšil na "něco víc" od proradného kapitalistického dolu Turkowo. A ono ho*no. Atmosféra samozřejmě super, však taky bydlím v severních Čechách kus od LBC, dokážu ocenit jak to působilo hezky depresivně a špinavě. Ale jen atmoška by asi detektivní seriál táhnout neměla. Takže je to spíš než krimi - policie v čele s vlasatou Nohou vlastně stejně vůbec nic nevyřešila - takové sociální drama. To ovšem bylo taky moc, protože koukat se víc jak sedm hodin na bandu kreténů z pasťáku, množství smažek a cikánů žijících ve špíně, co si kolem sebe sami udělali, nemusím v TV. Stačí se projít po městě a zastavit se u Kaufu. Takže těm pětihvězdičkovým nástřelům absolutně nerozumím. Asi jste neviděli BRON?

plakát

Vraždy ve Valhalle (2020) (TV seriál) 

Velice vydařená kriminální série. Je to opravdu o vkusu, i na zdejších komentářích je to patrné. A o tom to vlastně v konečném důsledku je - každému sedne něco jiného. Mě osobně pomalejší tempo vyprávění a "jednodušší" dějová zápletka vlastně nevadí, když je to vyváženo hudbou a atmosférou seriálu jako takovou. A že ji Island sakra má. Několikrát mě při sledování napadlo, jak je možné, že země srovnatelná co se týče počtu obyvatel s Brnem, je o tolik napřed v krimi jako takovém oproti naší krajině. No srovnejte si to s naší tvorbou v daném žánru a musí Vám vyjít pouze a jenom to, že nás seveřané rozsekali. Uvěřitelní hlavní protagonisté hrající tak, že emoce daných aktérů a postup ve vyšetřování vypadá oproti nějaké spařené kriminálce Anděl jako mistrovské dílo. Příběh, který se odvíjí, vypadá prostě v rámci možností velice reálně, i zápletka je "tak akorát". Viděl jsem několik severských krimi seriálů a tento je rozhodně v popředí. Za mě jistota čtyř hvězd a díky lehce otevřenému konci tajná tužba o druhé sérii.

plakát

Bloodshot (2020) 

Opravdu už nerozumím tomu co místní přívrženci ptákovin k zamyšlení sledují shazováním filmů podobného ražení jako je Bloodshot. Viděl jsem přes tisíc filmů a celých seriálů, abych mohl s čistým svědomím napsat, že tenhle film prostě stojí za skouknutí, a to nejen "v rámci žánru", ale prostě jen tak... Boha jeho, natočí se takových debilit, takové množství filmů, u kterých po dvaceti minutách začínáte klimbat, takových debilit, co stály mnohem větší balík peněz... Teď je opravdu v módě koukat na film, který má utahanou kameru a vy sledujete tři minuty záběr do toho samého místa. Třeba zrovna Brad Pitt nám to předvedl za poslední rok dvakrát- jak jeho cesta do vesmíru, tak nejhorší film Tarantina ever jsou toho důkazem...Ale to nee, je to Tarantino, tak to automaticky dáme pět hvězdiček. Ale přitom Bloodshot je tak jednoduše zábavnej, rychle odsejpající... A jedna rada pro intouše se dvěma hvězdama - prostě si příště nepouštějte dalšího Diesela, radši koukněte na Transformerovou pohádku pro patnáctileté a nekurvěte těmhle svižnejm filmům rating. Takže na truc pět hvězd pro Bloodshot a už teď se těším na další "Dieselovou" jízdu..A vy si pusťte třeba Ulici,blbci!

Poslední hodnocení (1 262)

Ari Eldjárn: Promiňte mou islandštinu (2020) (TV pořad)

26.11.2021

Záhada hlavolamu (1993)

23.11.2021

Raluca (2014)

19.11.2021

Tři dny ke svobodě (2010)

13.11.2021

Venom 2: Carnage přichází (2021)

13.11.2021

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (TV seriál)

01.11.2021

Irradiation (2021)

28.10.2021

Prospektor (2018)

28.10.2021

Vrah skrývá tvář (1966)

26.10.2021

Reklama

Poslední deníček (7)

NIKDY NEHODNOTÍM SERIÁLY PO PILOTU

Spousta seriálů se vyvrbí až posléze, tudíž to není zdaleka objektivní. Po prvním díle si sice můžu udělat svůj vlastní obrázek, ale nikomu hned nemusím vnucovat svůj názor. A co já vím, třeba to bude potencionální hitovka, která si snižování hodnocení díky mé zbrklosti prostě nezaslouží. Málokdy také hodnotím po pár epizodách, ani to mi totiž nepřijde úplně fér. Až po dokoukání celého seriálu, nebo alespoň první série, můžu opravdu objektivně udělit hvězdičky, protože vím, co hodnotím a co jsem viděl. Je sice pár výjimek, kdy jsem hodnocení udělil už po pár epizodách, ale to je spíše z důvodu mého utvrzení pohledu na věc a takové té jistoty, že lepší to už opravdu nebude. Když je totiž každý další díl horší než pilot, tak se už dá hodnocení považovat z mého pohledu za spravedlivější. To samé platí pro film, buď dokoukat a hodnotit, a nebo vypnout a neudělit nic.

Ovládací panel
2 body

Fanklub

(2)

Reklama

Reklama