• Thriller

Iki-jigoku (2000)

Postupně gradující, atmosféricky dokonalá hororová podívaná, která mě na konci dostala do kolen, tedy hlavně samotný příběh, který se mě rozležel v hlavě až na konci samého filmu. Všechno bylo šílené, zvrácené a hrůzu nahánějící, hlavně při scénách se starou paní a její mrtvou dcerou a vlastně celkově ta atmosféra byla taková úzkostná až skličující.

Pár nenormálních aktivit 2 (2014)

Pro mě osobně o hvězdičku lepší než první díl a za to může hlavně scéna s panenkou v posteli. Jak už jsem psal u jedničky tak pan Wayans je slušný komik a tady předvedl své maximum. Dementních scén od prvního dílu ubylo a přibylo mi hororové atmosféry (s rezervou samozřejmě) i pár scén na leknutí, takže pro mě nadprůměrná hororová parodie.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Konečně parodie, která se nesměje divákům svojí demencí do xichtu. Marlon je sice komik ale přehnaný scénář a místy fakt dementní scény kazí jemu i celému filmu reputaci.

Ji le ku xing (2003)

Laciná erotická komedie se špetkou té historie v pozadí. Herci mi připadly opilí, scénář suchý, nevýrazný, prostě se nemůže stát, že vás děj nějakým způsobem dokáže zaujmout. Ještě že má Asie tak krásnou přírodu a erotické hrátky pěkných slečen zde doprovází příjemná hudba, jinak by si to zasloužilo odpad.

Rudé noci (2010)

Nemůžu si pomoct, ale asi jsem se zamiloval. Nemám co dodat, protože (Flipnic) k tomu napsal opravdu vyčerpávající komentář.

Megan is Missing (2011)

Posledních pár minut mi zase zkurvilo náladu a bude se mi hůř usínat, jinak na světě se dějí denně ještě mnohem horší věci, ale je fakt, že člověku v takových věcech schází fantazie, takže je potřeba občas takový film vidět a klidně stačí i od půlky filmu.

Noroi (2005)

Nejsem fandou FF style, ale Noroi si diváka dokáže vtáhnout a to hlavně pro samotný příběh. Pokud hodíte za hlavu nízký rozpočet a dotáhnete to až do konce, čeká na vás velice milé překvapení.

Hexen bis aufs Blut gequält (1970)

Kdybych žil na přelomu 16 a 17 století, tak bych byl určitě nejlepší wich-hunter EVER... Jinak co k filmu, no na klasický kladivo to nemá, o tom žádná, a ta romantika ten film aspoň trochu zpříjemní. Každopádně jsem získal nové poznatky ohledně mučení, třeba se to někdy bude hodit.

Ghost Bride (2013)

Je to snad poprvé, co jsem se díval na film, o kterém jsem nečetl žádné info ( žádné hodnocení, preview, recenze, ani jsem nevěděl, co je to za žánr, jediné co jsem věděl, tak to, že nic nevím ;) ). A opravdu se divím, že tento snímek není v našich žebříčcích někde ve vyšších pozicích. Vlastně nedivím, protože už pomalu vymřeli ti, co se nebojí hledat zapomenuté pásky. Je to dle mého názoru nadprůměrný mistery/ thrill. Měl jsem strach z pořádné amateřiny ale po prvních pár záběrech jsem si uvědomil, že ať už z toho bude cokoli, tak pan režisér nebude zas tak úplný debil. Nechybělo dlouho a nějak mi začali naznačovat, že z toho bude pěkná duchařinka, takže jsem se začal uveleboval v křesílku a hltal jsem příběh záběr za záběrem. Příběh byl nádherně jednoduchý, o dvou milencích, kteří měli být rozděleni duchem zemřelé dcery tam jedné flundry :) Herecké výkony nadprůměrné takže já nemůžu jinak než 4/5*.

Feng shui (2004)

No a tak jsem před spaním dostal chuť na nějaký opravdu duchařský kousek. Tohle jsem ale nečekal. Lekal jsem se každou chvilku jak osoba, která se na tento druh filmu dívá poprvé, nikde neprovokuje pře leknutím taková ta klasická hudba, kdy člověk to leknutí opravdu čeká. Film je z Filipín o jedné rodince, kterou jejich maminka prokleje jedním artefaktem co přinese domů, nj, může to vypadat jako klišé, ale není, příběh má v sobě spoustu originality. Seděl jsem jak přikovaný ke křeslu, čím se film blížil k vyvrcholení, napětí rostlo a byl jsem s nervama v prdeli jak to vlastně dopadne. Takže až se mě zas nějaká holka bude doprošovat,že se chce bát, pustím jí tohle.