Propast (1996)

Dobrý důkaz toho, že hloupý příběh s těžko uvěřitelnou zápletkou nevylepšíte, ani když Dylanovi přilepíte knírek.

Striptýz (1996)

Film, kde hlavní hrdinka pronáší perly typu - Krade invalidní vozíčky. Je to pachatel! Něco takového nedokážou zachránit ani Eurythmics, ani Burt Reynolds, který s šábesdeklem na hlavě tak kouzelně tančí na Hava Nagila.

Jumanji (1995)

Lítá šelma džunglí kráčí, skoč diváku k dálkovému ovladači. Telku vypni radši hned, než na kostkách padne pět. Jumanji má nějak moc triků a málo příběhu.

Madisonské mosty (1995)

Dlouho jsem "kultovnímu filmu amerických důchodců" odolávala. Nakonec jsem neodolala a nelituji. Nádherný příběh dvou lidí, kteří dokážou ve čtyřech dnech prožít to, co si jiní zbytečně rozmělní na mnoho let. Pravdivé, uvěřitelné a střízlivé. Meryl Streep i Clint Eastwood fantastičtí.

Šarlatové písmeno (1995)

Inu přiznejme si, jako historické drama Šarlatové písmeno neobstojí, ale ve chvíli kdy jsem chtěla být objektivní a dát hodnocení *** za snahu a pěkné kostýmy, ozvalo se mé beznadějně romantické já a pohrozilo: " Holka, jestli se jen pokusíš dát Garymu prstíčkembyjsihrabalaabyseovíjelkolemtebe Oldmanovi míň než 4*, vymažu ti z paměti všechny červené knihovny co jsi kdy četla." Kapitulovala jsem.

Vodní svět (1995)

Vodní svět je bezpochyby v dějinách kinematografie nejdražší a nejdelší návod , jak vypěstovat rajčátko a neutopit se při tom.

Farinelli (1994)

Je to celé takové pěkně okostýmované, barevné, velkolepé a pro obdivovatele vysoko položených tónů (bohužel mezi ně nepatřím) je Farinelliho hlas jistě fascinující. Ale nemohu si pomoci, někdy až úporná snaha tvůrců zdůraznit JAK MOC se bratři Brocchiovi dělí o VŠECHNO mi maličko připomněla ono okřídlené: "Před hájovnou stojí zaražený pilot".

Felidae (1994)

Temný příběh natočený podle výborné knižní předlohy. Vyhřezlá střeva, strašlivá mučení, vrzající parkety, záhadná sekta a kocour ovládající internety levou zadní (packou). Pro čeleď felidae mám slabost.

Nebeská stvoření (1994)

Rčení "láska až za hrob" pro mne po shlédnutí Božských stvoření nabylo úplně nového významu. Vynikající Kate Winslet.

Saturnin (1994)

Film má jednu velikou smůlu, že totiž kouzlo Jirotkovy knihy je na plátno nepřenositelné. Ať se všichni aktéři snažili seč mohli, prostě to nestačí.