Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Biografie (6)

Larry David (herec / scenárista / tvůrce)

15.01.2010

Larry David se narodil 2.7. 1947 v Brooklynu ( New York ). Je to herec, spisovatel, producent a komik. Vystudoval University of Maryland v College Park. Je tvůrce seriálu SEINFELD (NBC 1989-1998). Rád vzpomíná na své dětství, svými slovy ho měl doslova "nádherný". Larry chtěl být komikem a čerpá tak hlavně ze svého dětství a … (více)

Gavin O'Connor (režisér / scenárista / herec)

15.01.2010

Gavin O’Connor rodák z Long Islandu, New York už jako malý chtěl být filmařem a jeho sny se naplnily. Po vystudování University of Pennsylvania začal jako spisovatel a producent. Svůj režijní debut měl v krátkém filmu BET (1992). Později v letech 1995 Gavin natočil snímek COMFORTABLY NUMB, ale během festivalu v Cannes film… (více)

Jami Gertz (herečka / producentka / účinkující)

15.01.2010

Jami Gertz narozena 28. října 1965 v Chicagu, Illinois USA, studovala v NYU drama. Mladá talentovaná herečka se souhlasem svých rodičů opustila svůj domov v rodném Illinois a odstěhovala se do Los Angeles. Ona i rodiče věděli, že je potřeba jít dál a prodat svůj talent a svůj šarm do světa showbussinnesu.Svůj debut zažila v… (více)

Tony Curtis (herec / účinkující)

20.04.2007

Nikdy nezískal Oscara. Zato se mu dostalo té cti být vyobrazen na slavném obalu desky Beatles, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band a stal se francouzským rytířem umění a literatury.Tony Curtis se narodil v Bronxu jako Bernard Schwartz. Rodiče byli židovský imigranti z Maďarska a Československa (Michalovce), kteří odešli do… (více)

Gene Wilder (herec / scenárista / režisér)

12.04.2007

Narodil se roku 1933 v Milwaukee, v rodině ruských emigrantů. Jeho vlastní jméno je Jerome Silbermann. Vystudoval herectví na universitě ve státě Iowa a navštěvoval také britskou Bristol Old Vic Theatre School. Po návratu do států hledal angažmá v divadle a na živobytí si vydělával jako příležitostný řidič, prodavač hraček nebo… (více)

Dick Van Dyke (herec / účinkující)

10.04.2007

Narodil se roku 1925 v Missouri. Jeho otec, obchodní cestující, pocházel ze starého holandského rodu Van Dijk. Vyrůstal v Danville ve státě Illinois, kde také vystudoval vyskou školu. Během druhé světové války sloužil u letectva a také pracoval jako rozhlasový moderátor. Po válce vystupoval v lokálních televizních stanicích v… (více)

Reklama

Reklama

Reklama