forsberg

forsberg


sběratel ovcí

95 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 15.1.2010
  Larry David
  (herec)

  Larry David se narodil 2.7. 1947 v Brooklynu ( New York ). Je to herec, spisovatel, producent a komik. Vystudoval University of Maryland v College Park. Je tvůrce seriálu SEINFELD (NBC 1989-1998). Rád vzpomíná na své dětství, svými slovy ho měl doslova "nádherný". Larry chtěl být komikem a čerpá tak hlavně ze svého dětství a… (více)

  • 15.1.2010
  Gavin O'Connor
  (režisér)

  Gavin O’Connor rodák z Long Islandu, New York už jako malý chtěl být filmařem a jeho sny se naplnily. Po vystudování University of Pennsylvania začal jako spisovatel a producent. Svůj režijní debut měl v krátkém filmu BET (1992). Později v letech 1995 Gavin natočil snímek COMFORTABLY NUMB, ale během festivalu v Cannes film… (více)

  • 15.1.2010
  Jami Gertz
  (herečka)

  Jami Gertz narozena 28. října 1965 v Chicagu, Illinois USA, studovala v NYU drama. Mladá talentovaná herečka se souhlasem svých rodičů opustila svůj domov v rodném Illinois a odstěhovala se do Los Angeles. Ona i rodiče věděli, že je potřeba jít dál a prodat svůj talent a svůj šarm do světa showbussinnesu.

  Svůj debut zažila v… (více)

  • 20.4.2007
  Tony Curtis
  (herec)

  Nikdy nezískal Oscara. Zato se mu dostalo té cti být vyobrazen na slavném obalu desky Beatles, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band a stal se francouzským rytířem umění a literatury.

  Tony Curtis se narodil v Bronxu jako Bernard Schwartz. Rodiče byli židovský imigranti z Maďarska a Československa (Michalovce), kteří odešli do… (více)

  • 13.4.2007
  Gene Wilder
  (herec)

  Narodil se roku 1933 v Milwaukee, v rodině ruských emigrantů. Jeho vlastní jméno je Jerome Silbermann. Vystudoval herectví na universitě ve státě Iowa a navštěvoval také britskou Bristol Old Vic Theatre School. Po návratu do států hledal angažmá v divadle a na živobytí si vydělával jako příležitostný řidič, prodavač hraček… (více)

  • 10.4.2007
  Dick Van Dyke
  (herec)

  Narodil se roku 1925 v Missouri. Jeho otec, obchodní cestující, pocházel ze starého holandského rodu Van Dijk. Vyrůstal v Danville ve státě Illinois, kde také vystudoval vyskou školu. Během druhé světové války sloužil u letectva a také pracoval jako rozhlasový moderátor. Po válce vystupoval v lokálních televizních stanicích v… (více)