• Pohádka

Bakaláři 1997 - Brýle (1997) (epizoda)

Fakt nic moc povídka. Akorát Oldřich Kaiser zaujal jako nezvedený syn a pak ta pointa. To měli ale lidičky neuvěřitelné štěstí, že je to napadlo.

Já a Karel (1998) (TV film)

Rovnou si přiznejme, že na celé povídce je nejlepší konec. A taky krásná, mladá Sabina Laurinová. A pak ještě jedna věc. Co všechno je chlap ochoten udělat pro to, aby sbalil jednu ženskou. Nad tím mě zůstává rozum stát.

Rok ďábla (2002)

Ani se nebudu moc rozepisovat, neboť Rok ďábla je slavný film. Já tento film miluju. Miluju ho od první do poslední minuty. Protože: Nohavica, Čechomor, Plíhal, životní moudra, a některé až tak blbé mystifikace, že jsou v podstatě dokonalé. A já myslím, že víc to ani nepotřebuje. Kdo viděl Rok ďábla, tak chápe.

Sedmipírek (1985) (TV film)

Ani vyloženě špatná ani vyloženě dobrá pohádka. Taková průměrná vzhledem k roku natočení. Zde si ale dali trochu práce s kulisami a scénářem, takže vyložený púrůšvih to není. A svým průběhem a tím o čem pojednává docela originální.

Královská ozvěna (1972) (TV film)

Tak tady se s kolegy neshodnu. Pohádka je opravdu blbá i na tehdejší dobu. Ale co je ještě horší...to jsou ty kulisy. Ty jsou fakt hrozné. K tomu jízda na koni naoko. Alespoň trochu to zachraňují kvalitní herci.

To jsem z toho jelen (2000) (seriál)

Seriál To jsem z toho jelen jsem viděl jako dvoudílný film ns Čt, ale nevadí. I tak bylo snadné jednotlivé díly od sebe rozlišit. Bohumila Klepla a jeho humor mám moc rád. Škoda, že byl pro televizi objeven až ve svém pozdějším věku. Výborná je i Veronika Žilková. Sledujeme množství humorných situací a scének. Ovšem první půlka je jednoznačně lepší. Zajímavé je vidět Zitu Kabátovou v jejím posledním seriálu. To jsem z toho jelen je seriál, který by klidně mohl mít více dílů nebo nějaké pokračování. Je to pohodový seriál.

Šéfe, vrať se! (1984) (TV film)

Pokračování už není zdaleka tak dobré jako první díl. Hlavním důvodem je fakt, že většina pozornosti leží na Pepanovi a rodině jeho nastávající. Nakonec se přece jen v druhé půli objeví staří známí a navíc Jiřina Bohdalová, ale humoru už pomálu. Alespoň závěrečný pokus o podvod s byty je zajímavý z pohledu Nárožného a Bohdalky jako scénka o podvodnících.

Šéfe, to je věc! (1982) (TV film)

Kdyby v tom nehrál Petr Nárožný, nechápavý Karel Heřmánek a štíhlá Naďa Konvalinková jako kur.a, tak by to nebylo ono. Ve všech třech případech hrají představitelé vskutku originální role. Zatím jsem stihl jen tohle a dvojku. Ale první díl je opravdu komedie. Převážně zásluhou Karla Heřmánka, který hraje skvěle. Člověk od toho nesmí moc čekat. Je to prostě jen sled epizod několika podvodníčků. Odpovídá tomu i stopáž.

Cesta do Vídně a zpátky (2007) (TV film)

Další celkem příjemný televizní film, od kterého nelze moc čekat. Ovšem sledujeme kvalitní herecké výkony, úžasné jihomoravské scenérie a díky tomu opravdu oddychový film. Možná přispěje k tomu, že se každý zamyslí nad svým životem a nad tím, jak žil dosud. Ostatně k tomu přispívá i zajímavý a možná lehce nečekaný konec, který vlastně oznamuje divákovi, že všechno nemusí být takové, jak se to na první pohled vyvíjí. Ale že nám to přesto může pomoci k nějakému osobnímu závěru. Pěkná hudba.

Ohnivé ženy mezi námi (1987) (TV film)

Po průměrné dvojce tady máme solidní závěr. Pořád to nestačí na kvalitní úvodní díl, přesto je třetí pokračování zdařilejší než to předchozí. Sledujeme více humorných situací a celá řada dějových obsáhlostí, zkrátka - pořád se něco děje. Přidávám jednu zajímavost. Až se budete znovu dívat, všimněte si, že když se Nárožný s Vetchým mlátí, Jana Hlaváčová se neudrží a směje se. A aby to nebylo moc vidět, což se jí nakonec nepodaří, snaží se otočit hlavu mimo záběr. Jinak opět chválím hudbu, která je ale ze všech dílů zde nejlepší, neboť se vhodně kombinuje s dobovou. Celkově říkám, že Ohnivé ženy jsou součástí léta. Každý rok je ČT vysílá a skoro bych řekl, že bez nich léto není létem. A vzhledem k tomu, že je to spíše taková nenáročná, oddychová trilogice inscenací, u které nemusíte moc přemýšlet, nenechávám si je většinou ujít.